Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

sta mislite sta im je bolje :)

 

 

 

Spoiler

Dobro veče. Vlast se plaši tužbe Rio Tinta, ne plaši se naroda.

 

Da vidimo – kako to?

Premijerka je nervozna pa u istoj rečenici tvrdi: Mi smo se kao ozbiljna država obavezali, ali mi kao vlast se nismo obavezali.

 

Kako je to moguće?

Ako papira nema kako će da nas tuže?

Ako ugovora ima – da vidimo ko ga je i kad parafirao!

Ako papira nema a ima usmenih garancija – kažite ko ih je dao.

 

Ako nema ni usmenih garancija – u čemu je problem?

Da nije neko dobio pare od Rio Tinta?

Ako jeste, a niste vi, kažite ko je?

Ako ste vi, razdužite od kusura – bogato se zaradilo od 2012.. Ako brzo ne date odgovore, biće novih blokada – pa vi vagajte da li ćete pred Rio Tinto, da li pred arbitražu, ili pred narod.

 

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
Quote

Mi smo se kao ozbiljna država obavezali, ali mi kao vlast se nismo obavezali.

 

Optužiće prethodne vlasti (dss, ds) da su se oni obavezali, a sadašnja država je ozbiljna pa mora da poštuje preuzete obaveze. 

Link to comment

Nikakav problem, samo neka kažu šta je obaveza i je li jače biti obavezan narodnoj volji ili nekom tamo ugovoru. 

A ko što kažu u ovom proglasu, pa šta je problem, ima iz čega da se plati, EPS još nije potrošio ni ovogodišnju dobit na hitnu kupovinu struje.

Link to comment
On 28.12.2021. at 15:27, James Marshall said:

A i ovaj argument "može da tuži državu", pa za šta, hoće nam oduzimati teritorije, šta, kao da nismo onomad plaćali one Davinićeve satelite ili da ne plaćamo po presudama ESLJP milione godišnje. 

 

Davinićev satelit je bio šteta od 15-ak miliona dolara, ovo će biti nekoliko milijardi ako dođe do suda. Rumuni su pre par godina obustavili neki veliki kanadski projekat koji je trebalo da im neku baš prelepu planinu pretvori u Venerinu površinu, i ovi su ih prošle godine tužili za 4 milijarde dolara upravo zbog toga što "nakon 17 godina istraživanja i ulaganja nisu dobili dozvolu da započnu biznis".

 

Inače se na primerima iz Rumunije stvarno može puno naučiti. Godinama nakon onog pomora živog sveta u Tisi pokušavali su da u parlamentu proguraju zabranu vađenja zlata cijanidom na svojoj teritoriji, i do danas nisu uspeli. A ja nisam uspeo da pronađem podatke o sudskom procesu ili nedajbože presudi protiv australijske kompanije koja je upravljala rudnikom koji je ubio Tisu.

 

Srbija je u oktobru dobila kanadski Projekat Timok kod Žagubice, koji će cijanidom da razbija nalazište od 20 miliona tona za jedan gram zlata po toni. Kinezi verovatno rade isto u Čukaru Peki. Imaćemo na desetine bazena sa jalovinom prepunom cijanida u neposrednoj blizini vodotokova.

  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, Redoran said:

 

Davinićev satelit je bio šteta od 15-ak miliona dolara, ovo će biti nekoliko milijardi ako dođe do suda. Rumuni su pre par godina obustavili neki veliki kanadski projekat koji je trebalo da im neku baš prelepu planinu pretvori u Venerinu površinu, i ovi su ih prošle godine tužili za 4 milijarde dolara upravo zbog toga što "nakon 17 godina istraživanja i ulaganja nisu dobili dozvolu da započnu biznis".

 

Inače se na primerima iz Rumunije stvarno može puno naučiti. Godinama nakon onog pomora živog sveta u Tisi pokušavali su da u parlamentu proguraju zabranu vađenja zlata cijanidom na svojoj teritoriji, i do danas nisu uspeli. A ja nisam uspeo da pronađem podatke o sudskom procesu ili nedajbože presudi protiv australijske kompanije koja je upravljala rudnikom koji je ubio Tisu.

 

Srbija je u oktobru dobila kanadski Projekat Timok kod Žagubice, koji će cijanidom da razbija nalazište od 20 miliona tona za jedan gram zlata po toni. Kinezi verovatno rade isto u Čukaru Peki. Imaćemo na desetine bazena sa jalovinom prepunom cijanida u neposrednoj blizini vodotokova.

Srbija, godine 2050...

 

allegiant-bluray-review-2016-05.png

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Davinićev satelit je bio šteta od 15-ak miliona dolara, ovo će biti nekoliko milijardi ako dođe do suda. Rumuni su pre par godina obustavili neki veliki kanadski projekat koji je trebalo da im neku baš prelepu planinu pretvori u Venerinu površinu, i ovi su ih prošle godine tužili za 4 milijarde dolara upravo zbog toga što "nakon 17 godina istraživanja i ulaganja nisu dobili dozvolu da započnu biznis".

 

Inače se na primerima iz Rumunije stvarno može puno naučiti. Godinama nakon onog pomora živog sveta u Tisi pokušavali su da u parlamentu proguraju zabranu vađenja zlata cijanidom na svojoj teritoriji, i do danas nisu uspeli. A ja nisam uspeo da pronađem podatke o sudskom procesu ili nedajbože presudi protiv australijske kompanije koja je upravljala rudnikom koji je ubio Tisu.

 

Srbija je u oktobru dobila kanadski Projekat Timok kod Žagubice, koji će cijanidom da razbija nalazište od 20 miliona tona za jedan gram zlata po toni. Kinezi verovatno rade isto u Čukaru Peki. Imaćemo na desetine bazena sa jalovinom prepunom cijanida u neposrednoj blizini vodotokova.


Davinicev satelit je bio kupoprodajni ugovor. Ovo, šta god da je, nije. Svaka država ima pravila kako se daju dozvole za rudarenje i ako makar jedna stavka nije zadovoljena, onda mogu da se slikaju. Pošto još ekološka slika nije donesena tu postoji prilika da se legalno odjebu, šta god da su potpisali pre toga.

ali, kao što neko reče, a i sam sam napisao pre nekog vremena, ovi su uzeli nešto golemo ispod stola, a sa ovima nema zajebavanja (RT).

  • +1 2
Link to comment
On 27.12.2021. at 20:54, NiZdr said:

 

 

7 hours ago, Redoran said:

 

Srbija je u oktobru dobila kanadski Projekat Timok kod Žagubice, koji će cijanidom da razbija nalazište od 20 miliona tona za jedan gram zlata po toni. 

 

To kod Žagubice je upravo projekat o kojem smatra ovaj troglodit iz Laznice (koji je navikao na zagađenje od dima.iz Bora).

Ali majmunčina ne zna da to nema veza jedno s drugim, već da će njegovo selo zatvoriti otpadna jalovina puna cijanida i da će im sve i jedan bunar postati ireverzibilno zatrovan.

Al kako je rekao, bole njega, deca mu ionako nisu tu.

 

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Redoran said:

Srbija je u oktobru dobila kanadski Projekat Timok kod Žagubice, koji će cijanidom da razbija nalazište od 20 miliona tona za jedan gram zlata po toni.


Ako misliš na istu stvar koju po novinama nazivaju Potaj čuka - Tisnica, kojim će se blizu Žagubice i Laznice cijanidom isterivati zlato: istraživanja su odavno započeta, možda čak pre desetak godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...