Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Hahahahahahhhghhh po zakonu :lolol: znaci ako neko hoce da te jebe, ti po zakonu moras s njim da se jebes, ili sta? Snosices sankcije prema sebi i to po svom sopstvenom zakonu? Ko je pisao taj zakon, Markiz de Sad? :lolol::ph34r:

Link to comment

ona sama kad bi mogla da navede po kom je to zakonu (samo ime zakona da potrefi od početka do kraja, ne mora član, stav i te kerefeke) do isteka 2021. ja evo obećavam da ću javno da uslikam listić na kom glasam za nju za šta god da se kandiduje

Link to comment

 

Quote

„Kada date investitoru pravo da istražuje,...


Bojim se da Brnabićka namerava da svali krvivicu na one koje su Rio Tintu (tačnije Rio Savi) dali prvu dozvolu za istraživanje 2004.

(posle toga je, kažu ljudi, bilo još dogovaranja i potpisivanja, plus izmena zakona da se namesti da idu na ruku "investitorima")

Link to comment

Pa i neka svali, daj da vidimo te ugovore od 2004. naovamo, da vidimo te obaveze i sankcije i penale, je li pravo prve bračne noći u korist upravnog odbora RT, je li kazna da će nam donijeti svu jalovinu koju su ikad igdje proizveli, de da vidimo samo 

Link to comment

Tako je, neka rkne dokumente na sunce što bi rekla Buba Morina. Ne samo taj prvi ugovor, nego i te izmene zakona (to je verovatno možemo i sami da raščivijamo), i ostale ugovore na čelu sa ugovorom (ili deklaracijom o namerama, tako nekako) koji je baš Brnabićka zaključila 2017. godine.

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Leia said:


Ekoloska svest je na niskom nivou svakako, ali razloge za to tesko da cemo naci samo u neodgovornim pojedincima. Na kraju krajeva sta covek da radi sa friziderom za bacanje ako nema nikakve sluzbe koja bi to odvezla, da ga natovari na traktor i vozi sam do najblizeg grada na dan kad se odlaze kabasto smece?

 

Mi smo nedavno izbacivali stari trosed iz vikendice. Natovarili ga u auto, nemam traktor, i odvezao 20 km do najbližeg kontejnera. Trosed i frižider nisu stvari koje se izbacuju svake godine, da ne kažem decenije. Život van glavnih tokova ima prednosti nedostatke, jedan od nedostataka je da za sve moraš ići daleko, od kupovine garderobe do bacanja smeća.

 

Moram da spomenem primer dobrih ljudi iz sela Jaska koji su 2-3 km od Vrdnika ali iz nekog razloga svoje frižidere™ ne voze traktorima u Vrdnik koji ima svu infrastrukturu nego u suprotnom smeru i bacaju pored puta 5 km dalje od sela. Da li zato što su im njive na tu stranu usput traktorima ili je nešto drugo, samo oni znaju.

Sad su kod nas počeli da postavljaju žuto zelene table, s jedne strane piše Zabranjeno bacanje smeća pored puta, a sa druge nešto u smislu Neko to mora da pokupi za vama.

Da nije tužno bilo bi smešno.

Link to comment
20 minutes ago, James Marshall said:

Pa i neka svali, daj da vidimo te ugovore od 2004. naovamo, da vidimo te obaveze i sankcije i penale, je li pravo prve bračne noći u korist upravnog odbora RT, je li kazna da će nam donijeti svu jalovinu koju su ikad igdje proizveli, de da vidimo samo 

 

ili da vidimo da su potpisali da se rudna renta od 3 ili koliko vec posto nece povecavati narednih 100 godina, posto su jelte izdali svoju prciju podstanarima

ja bi npr digao rudnu rentu za litijum na 53%, doneo zakone koji uredjuje zagadjivanje zivotne sredine po ni sam ne znam kojim standardima, pa ko voli neka izvoli

Link to comment
22 minutes ago, James Marshall said:

Pa i neka svali, daj da vidimo te ugovore od 2004. naovamo, da vidimo te obaveze i sankcije i penale, je li pravo prve bračne noći u korist upravnog odbora RT, je li kazna da će nam donijeti svu jalovinu koju su ikad igdje proizveli, de da vidimo samo 

 

Evo ja se slazem da ih obestetimo sa nekih 1000 godisnje u narednih 500 000 godina. Cenim da bi tako pokrili njihove troskove. 

 

Alah je veliki i dao nam je pukotinu oko koje cemo glasno da ih karamo sve dok ne padnu sa vlasti..samo da se sada ne zajebemo i posustanemo. Nismo zasluzili ovu sansu koja nam je data.

Link to comment

"Dozvola za istraživanje podrazumeva dozvolu za eksploataciju"

Jedan od odgovora u tvitu.

I sad novinari ne mogu da istražuju ovo?
Ali BoraKonj se dovodi u emisije...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

"Dozvola za istraživanje podrazumeva dozvolu za eksploataciju"

Jedan od odgovora u tvitu.

I sad novinari ne mogu da istražuju ovo?
Ali BoraKonj se dovodi u emisije...

... Shiit has hit the fan
 

 

ne moze da podrazumeva nikako

 

edit: kada je ovo sve pocinjalo, netko je, cini mi se bas marinika tepic, pokazivala papire gde su oni izmenili zakon o rudarstvu u smislu da davanje dozvole za istrazivanje vodi ka dobijanju dozvole za eksploataciju (i za to je verovatno netko uzeo pare) ako se ispune svi uslovi koje postavi drzava i njeni zakoni ... ali to ne znaci da se podrazumeva. drzava ima mehanizme da (ne)dozvoli da se nesto radi na njenoj teritoriji (rudna renta, nezavisna studija o uticaju na zivotnu sredinu etc.). kako ce to da se odrazi na investitora doticnog, ili nekog drugog je opet stvar drzave i kako ce ona to da uradi.

srbija nije drzava iz prostog razloga sto ona sama (njeni zaposlenici) ne postuje svoje zakone. 

to treba da se promeni

+ institucija referenduma mora da postoji za ovakva pitanja (sa otvorenim medijima). ne moze drzavni uposlenik, pa ni vise njih da nosi takve odluke. samo ljudi koji su direktno izlozeni imaju pravo na to

 

+ je neko uzeo pare za ekskluzivitet RT za rudarenje litijuma

Edited by cedo
Link to comment
 
ne moze da podrazumeva nikako
 
edit: kada je ovo sve pocinjalo, netko je, cini mi se bas marinika tepic, pokazivala papire gde su oni izmenili zakon o rudarstvu u smislu da davanje dozvole za istrazivanje vodi ka dobijanju dozvole za eksploataciju (i za to je verovatno netko uzeo pare) ako se ispune svi uslovi koje postavi drzava i njeni zakoni ... ali to ne znaci da se podrazumeva. drzava ima mehanizme da (ne)dozvoli da se nesto radi na njenoj teritoriji (rudna renta, nezavisna studija o uticaju na zivotnu sredinu etc.). kako ce to da se odrazi na investitora doticnog, ili nekog drugog je opet stvar drzave i kako ce ona to da uradi.
srbija nije drzava iz prostog razloga sto ona sama (njeni zaposlenici) ne postuje svoje zakone. 
to treba da se promeni
+ institucija referenduma mora da postoji za ovakva pitanja (sa otvorenim medijima). ne moze drzavni uposlenik, pa ni vise njih da nosi takve odluke. samo ljudi koji su direktno izlozeni imaju pravo na to
 
+ je neko uzeo pare za ekskluzivitet RT za rudarenje litijuma
Pa ako su izmenili verovatno su izmenili da se podrazumeva, tako i guraju priču.
Naravno "država" ako hoće može sve to da vrati.
Ali cenim da su se oni "obavezali" pre svega finansijski, i da sad gledaju šta i kako...







... Shiit has hit the fan


  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa ako su izmenili verovatno su izmenili da se podrazumeva, tako i guraju priču.
Naravno "država" ako hoće može sve to da vrati.
Ali cenim da su se oni "obavezali" pre svega finansijski, i da sad gledaju šta i kako...
... Shiit has hit the fan

 

 

evo, nisam pravnik, ali celo vreme si mislim, sta to znaci "ima pravo"

neka me ispravi neki advokat

 

sta ako ja imam pravo na pola kuce moga oca

jel to znaci da mogu da je srusim, odnesem ili iskopam bunar u njoj

valjda ne mogu

 

verujem da je zato nosen i ovaj zakon o eksproprijaciji, da bi rt sto brze dosao do sve te zemlje koja mu je neophodna za rudnik

bez zemlje mogu da se slikaju sa sve pravom

 

edit: a to "nosilac potvrde o resursima/rezervama u trajanju od 6 godina od davanja resenja ima pravo" je verujem i taj ekskluzivitet kojim se rt hvali na svom sajtu (mada me ne bi cudilo i da su negde i napisali imenom kompaniju)

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...