Jump to content
IGNORED

Windows 11


Recommended Posts

On 6. 5. 2023. at 1:29, Indy said:

Prilikom instaliranja Windows 11, ako (kao ja) ne želite da koristite Microsoft nalog - to može ovako:

 

Tamo gde Win11 prilikom instalacije traži MS nalog ukucajte

 

no@thankyou.com

 

Za lozinku ukucajte bilo šta

 

Sledeći dijalog kaže "došlo je do neke greške", a potom vam nudi da kreirate korisnika bez Microsoft naloga.:thumbsup:

 

Sve radi posle toga lepo, mada đubrad i dalje traže nalog za neke goodies kao što su npr. Themes (a ja baš volim onu tHemu Earth from Above)... to ne može da se dobije bez naloga. Takođe, meni daje "Dolby Audio" App samo ako sam ulogovan sa svojim Microsoft nalogom, inače - šipak (Dolby Audio je zaista odličan dodatak za kvalitet zvuka na laptopu.)

 

Vrhunski bezobrazluk je da od Win11 više nije moguće asocirati image/photo fajlove (i još neke, ali mene ovo zanima pre svega, jer laptop imam zbog fotografije) sa bilo kojim programom osim bezveznim Photos App! :dry:

 

(Koga zanima više - mora da se kopa po registry da bi se to izmenilo: https://www.winhelponline.com/blog/cant-associate-jpg-png-files-default-apps/)

Da, i ja sam našao foru sa nalogom koji postoji :) Moje ima pa dodam na kraju slovo s... bez ikakve potrebe da dodajem @ pa nešto nakon toga i logično promašim šifru jer je i ne znam. Mnogo je veći problem što ne dozvoljava da nastaviš instalaciju ako nemaš net. Pre neki dan instalirao laptop sa i5 13-te, nema lan naravno i kao plus nije našao drajver za WiFi do dela kad je net obavezan. Bukvalno mi nisu jasni kako misle da ljudi ovo reše kad moraju da reinstaliraju sistem na svom laptopu a nemaju lan na istom a WiFi ne mogu da nakače jer nema drajvera? Ja imam USB na lan i tako rešavam al to nije realno očekivati da svako ima. Svaki Win je sve sumanutiji sa tim suludim mi znamo bolje od vas, šta će vam to

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 11. 12. 2023. at 20:56, arheolog1981 said:

Da, i ja sam našao foru sa nalogom koji postoji :) Moje ima pa dodam na kraju slovo s... bez ikakve potrebe da dodajem @ pa nešto nakon toga i logično promašim šifru jer je i ne znam. Mnogo je veći problem što ne dozvoljava da nastaviš instalaciju ako nemaš net. Pre neki dan instalirao laptop sa i5 13-te, nema lan naravno i kao plus nije našao drajver za WiFi do dela kad je net obavezan. Bukvalno mi nisu jasni kako misle da ljudi ovo reše kad moraju da reinstaliraju sistem na svom laptopu a nemaju lan na istom a WiFi ne mogu da nakače jer nema drajvera? Ja imam USB na lan i tako rešavam al to nije realno očekivati da svako ima. Svaki Win je sve sumanutiji sa tim suludim mi znamo bolje od vas, šta će vam to

 

 

Jedan od razloga što sam skoro batalio Win i MacOS, prešao na Linux, dosta mi je iskreno više ograničenja, zahteva za milion naloga, 300 čuda i slično..

  • +1 3
Link to comment
  • 2 months later...

Ako vam se File Explorer otvara sporo po par sekundi (tipicno se ne vidi Ribbon za to vreme) pritisnite Ctrl- F11 (Full screen)  dva puta. Posle ce raditi sve kako treba. :naughty:

Link to comment
53 minutes ago, bags said:
(Get-Item "C:\Windows\system.ini").CreationTime

 

Saturday, 15 September 2018 09:31:35

(Get-Item "C:\Windows\system.ini").CreationTime

subota, 16. jul 2016. 13:47:50

 

:fantom:

Link to comment

(Get-Item "C:\Windows\system.ini").CreationTime

petak, 30. oktobar 2015. 08:21:27

 

Doduše, zadnjih 5 godina ga koristim samo za softver za banku i Civ V.

Link to comment

(Get-Item "C:\Windows\system.ini").CreationTime
zsh: parse error near `.CreationTime'

 

:rolf:

 

Windows free since the nineties... 

 

Edited by braca
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...