Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

nasa nacionalna disciplina je skinny shaming, fat shaming osim u ekstremnim slucajevima je nista spram toga.

imala sam u odrasloj dobi par silazaka ispod optimalne kilaze (a kao mladja sam bila mrsava), pa to skandalizovanje kao da sam narkomanka koja ce da ispusti dusu pred damama i gospodom je bilo van pameti. a sve klaudija sifer do bred pita po tjelesnim proporcijama. not.

dobra ti je kilaza ako se osjecas dobro i nemas tegobe. to je individualna stvar. naravno, ne treba ici ispod nekog nivoa, propadne misicna masa, a i masnoce koja su nam neophodne za normalan metabolizam.

 

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, mustang said:

Odlicni su mi i krv i hormoni, nego me pocese ljudi prepadati da sam bas smrsala. I muz kad me video kaze istopila se. Stala na vagu kad ono stvarno 59kg. Moja tezina je 63. Osecam se zdravo, keva nije mogla da me nahrani plus sam jela uvece a nikad ne jedem posle 6popodne. Valjda od silnog plivanja i šetnji i partijanja nestalo. Metabolizam mi je brz, do 3 popodne vec sam imala 3 obroka. Mogu konju rep da iščupam al ...ne znam...isprepadali me ljudi. 

Nista ne zelim da postignem, niti pratim masnocu, samo da mogu da setam i to malo sto vezbam.krv ne dajem vise, svaki put me ovde iscede, ne mogu posle da se povratim dva meseca (osim u hitnim slucajevima dajem jer imam nultu +)

 

@slepa živana imala sam utisak da si ti bar 175cm :)

 

merci people :)

 

ako 2 meseca ne mozes da se povratis od davanja krvi, to zvuci dosta zabrinjavajuce. znam mnoge davaoce i nikada ni od koga nisam cuo nista slicno.

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, morgana said:

nasa nacionalna disciplina je skinny shaming, fat shaming osim u ekstremnim slucajevima je nista spram toga.

Ima tu istine, pogotovo za ovo prvo, ja sam jedno 20 godina imao između 110-115 kg,što nije strašno na moju visinu ali sam imao stomačinu, niko mi ni reč nije rekao, u smislu mogao bi malo da smršaš i to, ni prijatelji a bogami ni doktori, sad kad sam se spustio na 80kg, malo malo neko mi prigovori kako sam suviše mršav i kako bi trebalo malo da se popunim...prilično suludo, rekao bih.

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, igoraki said:

Ima tu istine, pogotovo za ovo prvo, ja sam jedno 20 godina imao između 110-115 kg,što nije strašno na moju visinu ali sam imao stomačinu, niko mi ni reč nije rekao, u smislu mogao bi malo da smršaš i to, ni prijatelji a bogami ni doktori, sad kad sam se spustio na 80kg, malo malo neki mi prigovori kako sam suviše mršav i kako bi trebalo malo da se popunim...prilično suludo, rekao bih.

 

koliko si visok, ako nije tajna? 

 

malo je cudno da nije strasno 115kg a sad imas 80.

  • +1 1
Link to comment
Just now, nenad said:

Koliko si visok, ako nije tajna? 

malo je cudno da nije strasno 115kg a sad imas 80.

195 cm

 

imao sam i 120 u jednom trenutku, ali se nije zapatilo...

Link to comment
Just now, igoraki said:

195 cm

 

imao sam i 120 u jednom trenutku, ali se nije zapatilo...

 

paaa sad, 80kg na 195 cm zaista zvuci malo. ja sa mojih 184 kad smrsam na 80kg izgledam poprilicno mrsavo. mada ok, meni su noge kao balvani. :D

Link to comment
8 minutes ago, nenad said:

 

paaa sad, 80kg na 195 cm zaista zvuci malo. ja sa mojih 184 kad smrsam na 80kg izgledam poprilicno mrsavo. mada ok, meni su noge kao balvani. :D

Onako na brzinu search po netu, ajde kontam da nije 100% tačno al ne verujem ni da su mnogo omašili

https://www.bmicalc.co/weight/cm/Ideal_body_weight-195-cm---male

 

  • Your ideal weight should be between 70.3 and 95.1 kilograms (kg).
  • The average ideal weight should be 81.8 kilograms (kg).

 

  • +1 1
Link to comment

meni sa 177-8 npr najbolje pristaje tezina u rasponu od 60 do 62 kg, zavisno od misicne mase. to bas dosta zavisi od gradje, znam osobe koje na istu visinu s 58 izgledaju vitko a ne premrsavo, a s druge strane i one koje sa 70 i izgledaju odlicno. 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, igoraki said:

Onako na brzinu search po netu, ajde kontam da nije 100% tačno al ne verujem ni da su mnogo omašili

https://www.bmicalc.co/weight/cm/Ideal_body_weight-195-cm---male

 

  • Your ideal weight should be between 70.3 and 95.1 kilograms (kg).
  • The average ideal weight should be 81.8 kilograms (kg).

 

 

uvek sam se pitao za koga prave te bmi kalkulatore. :)

 

po tome bi ja trebalo da imam 70ak kila, toliko sam poslednji put imao u sedmom razredu. :D

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, slepa živana said:

kako da ne

i meni je za 5% dovoljno par minuta, samo amputiram nogu do iznad kolena

Aj da se smejemo, jer lažem. 

 

Nemam baš zdrav životni stil, i ako nekoliko dana bacim to, odnosno ne stignem da se obžderem a trčim kojekuda, primeti se promena.

 

Ne znam samo što bih se hvalila potpunom nedisciplinovanošću, da zabavljam narod.

Link to comment
17 minutes ago, morgana said:

meni sa 177-8 npr najbolje pristaje tezina u rasponu od 60 do 62 kg, zavisno od misicne mase. to bas dosta zavisi od gradje, znam osobe koje na istu visinu s 58 izgledaju vitko a ne premrsavo, a s druge strane i one koje sa 70 i izgledaju odlicno. 

Da, sigurno ne izgleda isto neki bodi bilder sa istom kilažom kao ja, koji sam totalno ne sportski tip

 

16 minutes ago, nenad said:

uvek sam se pitao za koga prave te bmi kalkulatore. :)

po tome bi ja trebalo da imam 70ak kila, toliko sam poslednji put imao u sedmom razredu. :D

Nemam pojma, evo sad sam prvi put to pogledao pošto si ti pitao, inače mi se težina sama zaustavila na toj cifri, nit sam gađao nit sam jurio da bude neki određeni broj...

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Aj da se smejemo, jer lažem. 

 

Nemam baš zdrav životni stil, i ako nekoliko dana bacim to, odnosno ne stignem da se obžderem a trčim kojekuda, primeti se promena.

 

Ne znam samo što bih se hvalila potpunom nedisciplinovanošću, da zabavljam narod.

Nije ne znam kako neobično da se već posle 7-10 dana vidi promena posle totalno nezdravog stila života. Naročito kod osoba koje naglo preseku, a imaju neku bazičnu kondiciju od ranije i znaju koliko toliko šta rade što se sporta i ishrane tiče. Smanje ljudi hidrate sa nenormalnih količina na 50g, jedu malo i recimo 16/8, snaga/kardio na smenu svaki dan i prvih par nedelja imaju ludačke promene. Mislim da tu ode dosta vode iz tela od raznih upala, šećera, soli, alkohola...Izduva se čovek prosto, al i to je sve individualno. Neko ozbiljnije gubljenje masti je naravno nemoguće za 7 dana.

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, mustang said:

Odlicni su mi i krv i hormoni, nego me pocese ljudi prepadati da sam bas smrsala. I muz kad me video kaze istopila se. Stala na vagu kad ono stvarno 59kg. Moja tezina je 63. Osecam se zdravo, keva nije mogla da me nahrani plus sam jela uvece a nikad ne jedem posle 6popodne. Valjda od silnog plivanja i šetnji i partijanja nestalo. Metabolizam mi je brz, do 3 popodne vec sam imala 3 obroka. Mogu konju rep da iščupam al ...ne znam...isprepadali me ljudi. 

Nista ne zelim da postignem, niti pratim masnocu, samo da mogu da setam i to malo sto vezbam.krv ne dajem vise, svaki put me ovde iscede, ne mogu posle da se povratim dva meseca (osim u hitnim slucajevima dajem jer imam nultu +)

 

@slepa živana imala sam utisak da si ti bar 175cm :)

 

merci people :)

Šta znam, jeste malo čudno da neželjeno i bez nekih ekstremnih fizičkih napora brzo izgubiš 6-7% telesne mase. Ako sam te dobro razumeo živela si drugačije nego tokom godine tako da je verovatno sve OK ali ja bih nastavio da pratim situaciju. Ako nastaviš da mršaviš a ne želiš onda je vreme da se to detaljnije pogleda. Btw, na perspicu izgedaš odlično, ne bih ja tu ništa dirao :) vizuelno nisi previše mršava 

Link to comment
52 minutes ago, Heaviside said:

Nije ne znam kako neobično da se već posle 7-10 dana vidi promena posle totalno nezdravog stila života. Naročito kod osoba koje naglo preseku, a imaju neku bazičnu kondiciju od ranije i znaju koliko toliko šta rade što se sporta i ishrane tiče. Smanje ljudi hidrate sa nenormalnih količina na 50g, jedu malo i recimo 16/8, snaga/kardio na smenu svaki dan i prvih par nedelja imaju ludačke promene. Mislim da tu ode dosta vode iz tela od raznih upala, šećera, soli, alkohola...Izduva se čovek prosto, al i to je sve individualno. Neko ozbiljnije gubljenje masti je naravno nemoguće za 7 dana.

 

Možda nije 7 dana, nekoliko je, ali je relativno kratko vreme, nek bude deset, ne znam, a i ja to objašnjavam na isti način kao i ti. Šta je tu tačno otišlo ne vidi se spolja, a mi pričamo o vizuelnom. 

Više mi se puta desilo. 

Najdrastičnije nakon izlaska iz bolnice posle 9 dana, a bez bolesti koja me smršala. Onda posle teške pneumonije na početku kovida; izgubila sam tada između 4 i 6 kg. Kako da kažem, skoro dve nedelje nisam jela.

Tako da sam prilično sigurna da malo veća promena načina života može u kratkom periodu da se primeti. A mustang, čini mi se, priča i o nešto dužem periodu. 

Uglavnom, niti imam iskustva u vođenju računa o liniji, niti bih da zvučim nerealno bezbrižno, pa ću se povući s ove teme, neću da rizikujem da dam štetan savet ili komentar.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...