Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

Zli brate Pa ti bese uzimao mandzu i terao Tocak 30km?Kako da se ugojis ?
Terao tocak i 60km ali ne stalno, nije do toga nego visedecenijskog manjka kalorija. Sad sam dobar, posle testa i trena spao sa 103 na 95-96kg ali otislo dosta vode i masti, trcao sam relativno redovno plus malo sunce i plaza, znojio se dosta pa se isklesao vise nego solidno za svoje godine.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment

Mislim da ima faze kada jede ribu. Znam recimo da Vajda 2018-te ili 17-te nije hteo da ponovo počne da radi sa njim posle Pepe Imaz faze ako ne počne da jede makar ribu. Stvarno je tada Novak bio kostur. Sada ima solidnu mišićnu masu. Iz nekih intervjua sam zaključio da se loži na fasting i da jede malo proteina, pogotovu za sportistu. Bareni krompir i sweet potatoe bez začina, dosta voća, smuti od zeleniša, čia semenki i ostalih superfoods, ovsene pahuljice...sve goli ugljeni hidrat ali i hemija, koristi nekoliko "sportskih napitaka"

Link to comment

Sva ta priča o ishrani, brojanju kalorija itd, smara me neviđeno, ne kažem da je to loše. nego nije za mene, ne mogu tako da živim.

 

Udebljala se proletos, sada skidam višak sala. 

Uverila se da kod mene (koja ne vežbam) to radi sa ukidanjem UH. Ne potpunim naravno, jer je to i nemoguće, nego onako, umerenim.

 

Već za par dana ovog režima, lepo osetim da mi se okolostomačno salo smanjuje, što mi i jeste cilj.

 

Voće u tom režimui jedem jako malo ili nikako, jedem baš mnogo povrća, meso, ribu, sireve, pavlaku, kiselo mleko, jaja i to je to.

 

Slatkiši naravno, potpuno ukinuti, samo ponekada parče crne čokolade.

 

  • +1 2
Link to comment

ja sam se ugojila svime, mrsavim jeduci sve, malo korigujem slatko u korist proteina jer mi to prija nacelno i uvijek. 

ne treba ici u ortoreksiju.

plus, nema nikakve logike da neka grupa namirnica steti zdravoj osobi ako se koristi umjereno.

Link to comment
35 minutes ago, morgana said:

ja sam se ugojila svime, mrsavim jeduci sve, malo korigujem slatko u korist proteina jer mi to prija nacelno i uvijek. 

ne treba ici u ortoreksiju.

plus, nema nikakve logike da neka grupa namirnica steti zdravoj osobi ako se koristi umjereno.

slažem se, naravno

 

ali ja sam se uverila da mi ovaj način jako prija, ne da sam u neravnoteži, već se vraćam u ravnotežu

 

naravno da moram da jedem manje, nema mršavljenja bez osećaja gladi, barem u mom slučaju

ali, oskudacija uh i normalan unos proteina i zdravih masti meni radi baš kako treba, tj. nestaje baš ono što i ne treba da bude tu :tongue:

 

tako sam posle jednog meseca dana takvog jela otišla da proverim ponešto, holesterol mi je bio najzanimljiviji jer sa njim po malo kuburim

i bio je nikad bolji

 

ja kada kažem smanjeni uh, onda baš tako i mislim

eto recimo, upravo sam napravila punjene paprike  (eno ih u rerni :D), stavila proso umesto pirinča (mada imaju sličnu količinu uh ali nekako mislim da je zdravije) i naravno da ću da ih jedem, ali to ide bez hleba. ima u njima i po koja šargarepa i krompir, uzmem i to tu i tamo, sve su to uh, ali to je ipak dosta smanjena količina u odnosu na uobičajenu

 

sad ću da napravim jednu lepu salatu sa mnogo povrća, obilno dobrog mulja i balzamiko sirćeta i malo nekog sira unutra i to mi je večera

 

nisam mogo gladna, no pomalo, kile silaze lagano, ne može na brzaka

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Vazna stvar je PH zeludca i zbog toga ne bi bilo lose razdvojiti protein od ug.hidrata i svezeg povrca.Bolje cist mesni obrok i cist veg.obrok nego velika mesavina.Takodje je bitan kaskadni efekat na dvanaestopalacno i zuc.Sto vise kuvanog povrca i mesa.Cak za vas dame koje imate problema sa gvozdjem i crvenim mesom,razdvojiti meso od povrca cak i kuvanog da bi se smanjio potencijalni negativan uticaj na resorpciju.

Edited by askeladden
Link to comment


On 1.8.2021. at 22:12, askeladden said:




Vazna stvar je PH zeludca i zbog toga ne bi bilo lose razdvojiti protein od ug.hidrata i svezeg povrca.Bolje cist mesni obrok i cist veg.obrok nego velika mesavina.Takodje je bitan kaskadni efekat na dvanaestopalacno i zuc.Sto vise kuvanog povrca i mesa.Cak za vas dame koje imate problema sa gvozdjem i crvenim mesom,razdvojiti meso od povrca cak i kuvanog da bi se smanjio potencijalni negativan uticaj na resorpciju.






 




Meni je jako tesko da jedem neko meso bez icega, makar salatu moram da imam :/ (generalno volim salatu uz svaki obrok, pocevsi od dorucka, nekako mi nije to - to bez salate)




Povrce vec moze bez mesa, ali obrnuto ne ide.


  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...