Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

17 hours ago, betty said:

jao, ja sam mislila da ce ispasti da je taj ludi bibliotekar podmetnuo onu pricu o janevu kao novom direktoru petnice :D 

 

posle pocetne halabuke (Petnici opet podmecu!) su skroz utihnuli oko toga nakon sto su jedne novine onako tabloidno objavile ime koje je povezano sa pravljenjem laznog naloga upravnog odbora sa kog je poslata ta vest medijima. odnosno verovatno ime sa kojim je povezan racun za internet. interesantno, ime ne zna niko od petnicke ekipe, ali je prezime isto kao i prezime... jednog clana upravnog odbora. :inn: naravno ne mora nista da znaci, ali tisina na tu temu je vec zanimljiva.

Po tebi ko je gori Bibliotekar ili biki struja?

Link to comment
Uuuu jeboteeee, on meni u mislima je bio i ostao dobar lik, odakle ti taj info???? Veran bivsi direktor B92? 
 
 
Koji info?
Da je Veran urednik portala?
Veran "specijalni izaslanik/savetnik" Predsednika Srbije?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Koji info?
Da je Veran urednik portala?
Veran "specijalni izaslanik/savetnik" Predsednika Srbije?







... Shiit has hit the fan
 

Veran je Vuciceva podguzna muva? To hoces da kazes??? Veran je na strani AV? Od kada?

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Veran je Vuciceva podguzna muva? To hoces da kazes??? Veran je na strani AV? Od kada?

Ovaj, u kom svemiru ti živiš, ima tome 5-6-7 godina...Minimum...

  • +1 7
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ispitane sve devojke u slučaju Petnica, sledi odluka tužioca

 

pricala sam prosle nedelje sa ljudima iz petnice. uzasno je to deprimirajuce. stavovi poput 'pa dobro nisu one silovane, ne moze zbog toga da se smeni uprava', 'njih je samo 30 a dece koja su nesto lepo dobila od petnice mnogo vise', 'naivni su ti klinci koji misle da ovo moze bez vigora i nikole', 'jeste nekima je smetalo ali neke su i obozavale da budu slikane'... i kapiram ja da ce oni koji se osecaju delimicno odgovorni da furaju takvu pricu, ali ovo mi je delovalo kao potpuno usancen stav i kod onih koji nikad nisu voleli upravu. prakticno svako ko ima preko 4 banke je u ovom trenutku kolaboracionista, i svi cekaju da se slegne prasina da vrate sve na staro.  

 

nadala sam se da ce ovaj slucaj biti dovoljan zamajac da se urede odnosi i da pocnu da se slusaju i (mnogobrojni!) glasovi koji zele uslove rada gde su deca bezbedna, ali procenjujem da ce se desiti suprotno, da ce se oni povuci a vatreni vigorljubitelji ostati. u nekom uredjenijem drustvu bi to unistilo petnicu, u srbiji ne verujem, samo ce je srozati ali ce nastaviti da funkcionise u tom svom mulju.

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

pa vidi, i to je bukvalno trzishno ok, na kraju priche, u datim uslovima u kojima sistem ne radi/nema ga. kome je u redu da poshalje dete da reshava zadatke iz matisha i pritom bude gledano/slikano golo, pa okej, shta da se radi. nemamo nacionalni konsenzus shta je bezbednost dece, ne znamo vishe ni shta je pristojno ponashanje, a ne bezbednost, dakle, svako mora da se sam stara o svom detetu i donosi odluke. za sve smo prepushteni sami sebi.

uostalom, to je samo jedna nvo, jedna od mnogih, okachena na drzavnu sisu. sada to znamo.


(znam da je to teshko vama koji ste vezani za ustanovu i tuzno je shto ste se podelili oko elementarne stvari. ovo je izgleda vreme u kom ce sve biti dovedeno u pitanje, bukvalno sve)

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa vidi, i to je bukvalno trzishno ok, na kraju priche, u datim uslovima u kojima sistem ne radi/nema ga. kome je u redu da poshalje dete da reshava zadatke iz matisha i pritom bude gledano/slikano golo, pa okej, shta da se radi. nemamo nacionalni konsenzus shta je bezbednost dece, ne znamo vishe ni shta je pristojno ponashanje, a ne bezbednost, dakle, svako mora da se sam stara o svom detetu i donosi odluke. za sve smo prepushteni sami sebi.

uostalom, to je samo jedna nvo, jedna od mnogih, okachena na drzavnu sisu. sada to znamo.


(znam da je to teshko vama koji ste vezani za ustanovu i tuzno je shto ste se podelili oko elementarne stvari. ovo je izgleda vreme u kom ce sve biti dovedeno u pitanje, bukvalno sve)

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

drzava zvana svaka kuca krizni stab, mada zvati srbiju drzavom je precerani kompliment.

  • +1 1
Link to comment
drzava zvana svaka kuca krizni stab, mada zvati srbiju drzavom je precerani kompliment.
tako je. zena nam sve odmah rekla. da ne kaze neko da nije.

ako decu slikaju golu i nije im to neki dramatichan problem, nemoj decu slati tamo. na kraju nije ni moranje. iljade dece se redovno shkoluje i profesionalno ostvaruje u zivotu, a da nisu krochili u petnicu. znachi ide i to nekako dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 3
Link to comment
Ispitane sve devojke u slučaju Petnica, sledi odluka tužioca
 
pricala sam prosle nedelje sa ljudima iz petnice. uzasno je to deprimirajuce. stavovi poput 'pa dobro nisu one silovane, ne moze zbog toga da se smeni uprava', 'njih je samo 30 a dece koja su nesto lepo dobila od petnice mnogo vise', 'naivni su ti klinci koji misle da ovo moze bez vigora i nikole', 'jeste nekima je smetalo ali neke su i obozavale da budu slikane'... i kapiram ja da ce oni koji se osecaju delimicno odgovorni da furaju takvu pricu, ali ovo mi je delovalo kao potpuno usancen stav i kod onih koji nikad nisu voleli upravu. prakticno svako ko ima preko 4 banke je u ovom trenutku kolaboracionista, i svi cekaju da se slegne prasina da vrate sve na staro.  
 
nadala sam se da ce ovaj slucaj biti dovoljan zamajac da se urede odnosi i da pocnu da se slusaju i (mnogobrojni!) glasovi koji zele uslove rada gde su deca bezbedna, ali procenjujem da ce se desiti suprotno, da ce se oni povuci a vatreni vigorljubitelji ostati. u nekom uredjenijem drustvu bi to unistilo petnicu, u srbiji ne verujem, samo ce je srozati ali ce nastaviti da funkcionise u tom svom mulju.
Na žalost, pre svega onih koji su tamo nešto radili i naučili i nisu bili maltretirani, jasno je da je u celoj ovoj frtutmi bitno bilo sačuvati "biznis" i "sistem".
Tako će se oni ponašati, tako su utadili ovi sa FDU i tako će i biti...
Zato sam se i zalagao da treba sve spaliti do temelja uzorati i politi krečom...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...