Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

22 hours ago, chandra said:

 

Savan jeste zanimljiv lik, da je pisao po forumu, sigurno bi bio dobro prihvacen clan ovde. Mislim, skoro sigurno bi pre sa njim sedeo, pricao i pio kafu nego s Bozicem.


I posle svega ovoga sto je isplivalo o njegovim khm..hobijima? Ako mislis na onu forumsku kafu sa dodacima, jos i da razumem…

Link to comment

dobro, ocigledno covjek ima povrsni sarm barbarogenija, na tome je i gradio renome. milioni narcisa imaju isto to samo malo drukcije, life fact koji ne cini savana manje negativcem niti je iko to rekao.

  • +1 5
Link to comment

saopstenje o neistinitim navodima u medijima: http://petnica.rs/saopstenje-o-neistinitim-navodima-u-medijima/

 

Quote

Upravni odbor Istraživačke stanice Petnica obaveštava javnost da su navodi koji su se pojavili u medijima o izboru novog direktora neistiniti. Po našim saznanjima, juče je sa imejl adrese, koja nije na zvaničnom domenu ISP, novinarima distribuirano lažno medijsko saopštenje sa netačnim informacijama. Neki od medija su na osnovu toga objavili navedenu vest bez provere autentičnosti izvora. Pored lažnog medijskog saopštenja ISP, mejl je sadržao i lične podatke koji nisu javno dostupni i koji prema Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti ne smeju da se dele bez saglasnosti. UO ISP je podneo krivičnu prijavu nadležnim organima.

 

Podsećamo javnost na odluku da Upravni odbor ISP upravlja Istraživačkom stanicom Petnica do imenovanja novog direktora, zarad obezbeđivanja njenog nesmetanog rada. Činjenica je da je Srđan Janev juče upisan kao zakonski zastupnik ISP u APR-u jer je zakonska obaveza udruženja građana da izabere i upiše zastupnika u registar, ali on nije upisan kao novi direktor već kao predstavnik Upravnog odbora čiji je član. Javnost će biti blagovremeno obaveštavana o svim koracima koje ISP preduzima, ali isključivo zvaničnim kanalima – sa zvaničnog domena ISP i putem veb stranice.

 

 

Link to comment

kakva je to mocvara :mellow:

 

jos kad sam bila mlada, likovi kao savan su mi se gadili vise nego deklarisane sirovine sa jasnim namerama. takva vrsta predatora ostavlja mnogo pogubnije i dugotrajnije posledice na iole ranjivije mlade osobe.

  • +1 7
Link to comment

Не знам шта су објавили од података. Тог Јанева, али његов ЈМБГ је јавно доступан на сајту АПР

Link to comment
5 hours ago, Leia said:


I posle svega ovoga sto je isplivalo o njegovim khm..hobijima? Ako mislis na onu forumsku kafu sa dodacima, jos i da razumem…

 

Pored ove tamne strane za koju nema i ne sme biti apsolutno nikakvog opravdanja ili razumevanja, Savan je imao (ili ima?) i neku svetlu stranu. Ne znam kako to drugacije da kazem - nije nezanimljiv lik niti neko ko pri susretu izaziva nagon za povracanjem. Bar nije bio takav u vreme kada sam ga ja poslednji put video. Moglo je s njim da se razgovara i nije ostavljao utisak ni nekog monstruma, ni gada. To je moj utisak na osnovu vrlo malo provedenog vremena u njegovom drustvu. Eto, da je pisao na forumu i da ne znas ko je u RL, mogao bi da bude jedan od clanova koji generisu nekakav zanimljiv sadrzaj (da ne poredim sa bilo kim ovde).

 

S druge strane, Bozic je pojava koja kad udje u prostoriju pozelis da odmah izadjes ili makar otvoris prozor. Gnusan lik. Da je forumas, bio bi ti na ignoru bez greske.

 

Eto, odgovarao sam na ono sto je sobar gore pitao i napisao. A i betty ti je odgovorila - poredjenjem njih dvojica spustio sam lestvicu toliko da je malo ko ne bi preskocio.

  • +1 1
Link to comment

@chandra U redu, naravno svako za sebe odlucuje gde ce postaviti tu lestvicu. Meni je blize ovo sto rece Aleksija. Da su najgori monstrumi i najgadniji gadovi ovi kojima to na celu pise, lako bi nam bilo.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

kakva je to mocvara :mellow:

 

jos kad sam bila mlada, likovi kao savan su mi se gadili vise nego deklarisane sirovine sa jasnim namerama. takva vrsta predatora ostavlja mnogo pogubnije i dugotrajnije posledice na iole ranjivije mlade osobe.


Da se potpisem. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
33 minutes ago, Leia said:

@chandra U redu, naravno svako za sebe odlucuje gde ce postaviti tu lestvicu. Meni je blize ovo sto rece Aleksija. Da su najgori monstrumi i najgadniji gadovi ovi kojima to na celu pise, lako bi nam bilo.

 

Pa nije bas ni Miki i Leki pisalo na celu, a kamoli Proki... Mnogo vise ljudi bi na ovom svetu s njima pilo kafu nego sa Savanom, sve same uspesne cool urbane face, vidjeni demokrata, malteski vitez, eto i Bozic koji je druga vrsta gada, legija casti, trt-mrt. Savan bi ti se pre uklopio u ovaj forumski bubble, pa sam u tom smislu odgovorio sobaru da, da, mislim da bi pre dosao u situaciju da prica i pije kafu sa S., nego sa ovima prethodno pobrojanim. Odnosilo se njegovo pitanje, pretpostavljem, na hipoteticku situaciju da ne znamo ko su oni i sta su "uradili".

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Savan bi ti se pre uklopio u ovaj forumski bubble, pa sam u tom smislu odgovorio sobaru da, da, mislim da bi pre dosao u situaciju da prica i pije kafu sa S., nego sa ovima prethodno pobrojanim. Odnosilo se njegovo pitanje, pretpostavljem, na hipoteticku situaciju da ne znamo ko su oni i sta su "uradili".

 

Tako sam i ukapirao tvoj odgovor. Jasno je svima da đavo obično ima privlačan lik, ovde mi je malo neobično što nije bilo uobičajenog zlostavljanja u smislu silovanja ili obljube i sad mi je tu nešto mnogo drame i truda i umetničkog pregalaštva da li iskrenog ili samo paravana za krajnji cilj par eksplicitnih fotografija. I to u još u doba kad verovatno i nepriličniji sadžaj može da se nađe ako se samo zaprati profil omladine na socijalnim mrežama.

 

Izvinjavam se što trolujem temu analiziranjem krivodelnika, ne razumem se u ovu sad glavnu pravno-vlasnmičku struju rasprave a žrtve su već skoro pa  zaboravljene. Onako laički mislim da je ovde u pitanju neka varijacija narcisoidnog poremećaja kojem cilj nije toliko seksualni koliko potreba za kontrolom nečijeg uma i duše, poželjno čiste,  a fotografije su samo trofej i podsetnik na tu pobedu. Inače mislim da bi psihologija koja pozna narcističke profile trebala da ima značajnog udela u pravnom tretiranju i istrazi sličnih slučajeva, nebitno da li da ih tretira kao olakšavajuću ili otežavajuću okolnost. Iz tog razloga bih voleo da vidim i čujem negde tog S. a još više da sam ga znao pre čisto da vidim da li sam u stanju da prepoznam taj momenat.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

U stvari kad još malo razmislim verovatno sam se nalupetao u vezi Savana jer ne poznam situaciju, možda je ipak tip slatkorečivog pijem da zaboravim posrnulog estete iz kojeg od čašice dve vina prekoviše znaju da izbiju slapovi potisnute agresije i prateće patologije.

 

Krivica uprave je što jasno nije naglašeno da oni nisu zvanična obrazovna ustanova no svojevrsni letnji kamp, takoreći "školica života" za pametniju decu s tim što ni deca nisu baš toliko deca bar ne pravno gledano i da taj društvo mrtvih pesnika neformalni odnos koji neguju pojedini zaposleni saradnici u stanici a nameravaju da ga zadrže nosi svoje rizike ali da niko nema nikakvo pravo ni mogućnost da natera ikog da radi nešto što ne želi i da polaznici imaju punu podršku da takve pojedince odjebu a pojave prijave. Naravno sve to finijim rečima.

 

No kad vidim da se pominje rotarijanstvo i svakojaki skoro sektaški netvorking jasno mi je da od tog nema ništa, zloupotrebe ovog tipa su očekivane.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...