Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

@aram, @adam

 

Ja mislim da je  @zmanic napravio simulaciju (pokaznu vezbu) logike spina kojim se koriste na nivou zvizdaca. Fale mu navodnici.

 

Kad znas ko im radi sve je logicno. «Vi nama napadate takve ljude zdrave koji su se tu i tamo zaborave sa pionirkama, a vidi zla zapadnog koje nam uvaljuju da uniste zdravu   porodicu gde se ocekuje da pionirke i ostale tolerisu odredjeni stepen navalentnosti»

 

Soko zove Orla (Mila) sve zvizdajuci.

 

Ko ih ne zna, skupo bi ih platio. Eventualno posalju deo urbanih foliranata (BS) da relativizuju. Jer se to njih sustinski i ne smatra.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ово су оснивачи фондације. Нема на АПР ко су оснивачи Удружења. 

 

Бранко Јаковљевић 1905958770029 ВАЉЕВО Србија    
Вигор Мајић 0704957773610      
Срђан Јанев 3112962773625 ВАЉЕВО Србија    
Срђан Вербић 2705970710656      
Радисав Голубовић

1907954710210

Link to comment
17 minutes ago, aram said:

pravi se mrtav, možda ga se ne sete


Pa verujem da, pošto su se konačno setili da angažuju advokate (umesto da misle kako su najpametniji), advokati su im rekli: sedi i ćuti, ne talasaj, uskoro će sve da se slegne i zaboravi.

Tako su prošle gomile drugih afera, što bi Petnica bila drugačija.

  • +1 2
Link to comment

Potencijalno dobra vest za Petnicu. Bilo bi lepo da nam neko od insajdera isprica sta se desava? Ja smem da se kladim da ce se ici na opciju s Verbicem ili nekim iz te ekipe. Medju njima je Suvakov (iako je bio u ministarstvu), generalno ok lik. Neki drugi su gori od Verbica i Savana zajedno. A najbolje bi bilo da preuzme neko sa strane i zena! Imam par njih na pameti, tri izuzetne bivse petnicarke koje su napravile ozbiljne karijere po svetu vezane za obrazovanje...

Link to comment

u svakom slucaju osnivaci nece prepustiti totalnu kontrolu nikome, makar na funansijskom planu, ako kormilo i prepuste. i to je maksimum kome mozemo da se nadamo. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

u svakom slucaju osnivaci nece prepustiti totalnu kontrolu nikome, makar na funansijskom planu, ako kormilo i prepuste. i to je maksimum kome mozemo da se nadamo. 

 

Nigde ne nalazim spisak tih "vise od 140 osnivaca", a ni kada je ISP "osnovana" - to je moralo biti relativno kasno, 90-tih, mozda i kasnije. Mozda @Hamlet Strašni moze da isceprka. Steta sto @pt 2.0 nije ovde - istrazivacki zadatak taman za nju. :D

 

Medju tih 140, pretpostavljam, vecina je apsolutno pasivna, pa cak se mozda i ne seca da su osnivaci (ja bio formalno osnivac jedne velike i poznate "organizacije" pre 20ak godina, navatalo me za potpis negde, pa sam potpuno na to zaboravio dok mi nisu poslalli neku cestitku :D ).  Ali trebalo bi da rese stvari u jednom uzem-sirem krugu, a to je verovatno stotinak ljudi koji su stvarno ucestvovali u zivotu i radu stanice, pre nego da guraju nekog na silu iz uzeg-uzeg kruga. 

Link to comment
10 hours ago, chandra said:

 

Nisi pazljivo procitala moj post. Nisam napisao "zbog price o ... Savanu" vec:

 

Dakle, zbog tog "sarma" nekonvencionalnih naucnika, razbarusenih ako treba, koji ne spavaju nocima trazeci resenje za jednacine kosmosa ili da bi snimili retku kometu, nalivaju se kafama, pa sto da ne i vinom, gledaju intelektualne filmove opskurnih ruski reditelja za koje niko iz njihovog drustva nije cuo i tako dalje. Savan je tu bio neko otelotvorenje upravo takve slike. Malo ko rock zvezda za strebere. Nije bio jedina rock zvezda tamo. Kad se prisecam sad vidjenijih petnicara (moj uzorak je limitiran na par seminara), pa svi su oni bili vise savani nego bozici. Bilo je naravno i full-proof strebera koji su tu dosli da uce i samo da uce, ko sto na svakoj ekskurziji ima dece koja se bas zanimaju za manastire ili nesto drugo.

 

Odmah sam rekla da mi nije najjasnije na sta si mislio. Ali hm...gde bi tek zeleni polaznici culi o tom nekonvencionalnom naucniku (bilo kom sa seminara) i stoga odlucili da dodju? Jasno ako imaju prijatelje koji su vec bili pa im prepricavali tu nekonvencionalnu atmosferu, ali mimo toga..? Ti nigde nisi mogao ni da saznas neka imena sa seminara dok ne bi dosao tamo, mozda samo za vodju seminara. Devojka koja je meni prodala pricu o Petnici nije vukla u tom smeru (ja sam zapravo ocekivala mnogo sterilniju atmosferu nego sto me je docekala), sto ne znaci da i ona nije primecivala sastav i strukturu; isto tako i ja posle kada sam nekim mladjima preporucivala nisam rekla da ce gledati The Wall i slusati Tindersticks do besvesti kao deo edukacije, ali jesam to da su ljudi uglavnom kul, da je komunikacija izmedju predavaca i polaznika uglavnom drugacija od tipicne skolske i da nije samo hard-kor ucenje od jutra do mraka vec da se nadje vremena i za svasta drugo. :)

 

Polaznik ne bi imao toliko bliski kontakt sa osobama iznad odmah i ne vidi to sta je onima koji se vise druze (stariji polaznici, saradnici) jasno. Mi smo prve godine toliko bili okupirani te time da "prezivimo" prvi seminar na kraju kog se vrsi selekcija, te onda da smislimo sta bi mogli da radimo za projekat, te sam projekat..zazirali smo ipak pomalo od "starijih" i nismo kafenisali sa njima tek tako. Pretpostavljam da ljudima koji nisu bili sa te strane ovo nije blisko.

 

Dakle, moj utisak nije ni bio da je Petnica ustirkana, niti da se na taj nacin gledalo na nju, a ne mislim ni da su ljudi dolazili zbog romantizacije kul naucnika, pre zbog kombinacije svega - onoga sta je na papiru nudila i sta bi posle nekog boravka i sami videli - da je sve u svemu kul mesto. Nekima su ti romanticni naucnici bili sigurno podsticaj (kome se ne bi svidela osoba koja zna znanje a pritom slusa i dobru muziku i gleda interesantne filmove, budimo realni?), nekima, koji takve nisu imali, nisu, vec nesto drugo. A znam i konkretno dve osobe kojima se tamo nije svidelo vec posle prvog, drugog seminara te su prestali da dolaze, oni su naravno jasna manjina.
 

Jasno je da sve ovo pisem uzimajuci moje davno vreme tamo i da ne znam kako je izgledalo pre i posle mojih boravaka.


---
 

  

19 hours ago, vememah said:

 


novosti.rs/hronika/hapsenja-i-istraga/1011794/stotine-fotografija-golih-ucenica-sokantno-otkrice-prilikom-pretresa-stana-osumnjicenog-seksualno-nasilje-petnici

 


Ako vam je stalo do neke istine, od upucene osobe sam dobila da je covek sam otisao u policiju, predao se i odneo materijal. Ne znam(o) zasto se u medijima gura druga prica. Verovatno se bolje prodaje igranjem na monstruoznost i dramu.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...