Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

5 minutes ago, gospa buba said:

to skoro sigurno. preuzimanje i/ili zatvaranje, ili prosto fizichko zauzimanje javnih ustanova i prostora je nachin na koji oni funkcionishu. ne da napravim bolji etf i konkurishem starom, nego da preuzmem stari, kompletan, jer mi ne valja. tako ce nam uzeti na kraju i domove zdravlja, nama ostaviti restlove osiguranja i tupiti neshto o kapitalizmu i neka pobedi najbolji. sve shto je 'narodno' a ima gradjevinsko zemljishte i zgradu, a da moze da se zauzme, to je njihova meta. ne novo da se napravi, ne da se neshto unapredi, nishta popravi, samo da se uzme i da se okachi privatno lice na josh budzeta.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

 


 

+1000

Link to comment
Quote

Istraživačka stanica Petnica je nazavisna neprofitna organizacija registraovana kao udruženje građana sa oko 140 ravnopravnih osnivača.

 

 

Link to comment

Ok, idemo da "dokapitalizaciju", evo recimo freshly reinstated dr Mali, čovjek izuzetnih akademskih afiniteta, a i materijalno dobrostojeći mecena, od njih bi napravio profitnu organizaciju samo tako 

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Ok, idemo da "dokapitalizaciju", evo recimo freshly reinstated dr Mali, čovjek izuzetnih akademskih afiniteta, a i materijalno dobrostojeći mecena, od njih bi napravio profitnu organizaciju samo tako 


+1

Link to comment

Ali, koliko sam razumela, oni su u svakom vremenu bili politički podobni, uvezani, snađeni™ i najbolji drugari ministra i to je kontinuitet, ništa se ne menja. 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Pa dobro ne moraju je zatvarati, mogu je privatizovati ili dovesti stranog investitora, a taman i da zajašu brend.


Upravo to ce se i desiti, jer se mora shapa staviti na sve uz pomoc manje ili vise fiktivnog investitora i iz svega maksimalno iscediti kinta i procentcic za trpanje u dzepove.
Sad samo treba pocistiti eventualne repove iz proslosti koji bi mogli da nastete profitabilnosti buduceg uglednog brenda, bilo bi prilicno lose za biznis da se procuje da neki raspali bradonja pipa fancy decu novih bogatasa koji su se natripovali da su mladi naucnici.

Link to comment
26 minutes ago, Mos said:

Meni je potpuno logično da obrazovaniji i materijalno obezbedjeniji deo društva pokrene sve. Razumem šta vas nervira i svaka čast Mariji Lukić, ali ako očekujemo da Mimi Oro pokrene MeToo a gledaoci Zadruge se zgroze i zatraže promene - načekaćemo se. 

 

Poenta je da svaka osoba koja je bila ugrožena, maltretirana i napastvovana vidi da može i ona izaći u javnost i reći svoju priču. Djubroidi će nastaviti da djubre, šta god se dešavalo.

Koliko znam nisi upravu.

 

Gledaoci zadruge su zvali policijsku stanicu u Simanovcima da prijave davljenje zenske osobe na nacionalnoj televiziji od strane maloumnog kriminalca.

 

Link to comment
39 minutes ago, Rowanoke said:

Ne znam odakle ti ideja da je PETNICA protiv Vucica?

Nisam ni rekao ni da je protiv, ni da je za, niti je to bitno: samo je - ako jeste - lak cilj, jeftin.

A - kada je vec procurelo - nista lakse nego na njoj i slicnim primerima trenirati strogocu.

A cak i ako se stvar zataska, legne, sto nema sanse da se dogodi bez podrske vlasti - eto jos nekoliko zaduzenih, duznih, poslusnih, onih koje imas u saci...

Naime, nesto ne videh integritetatm u institucijama koje sam pomenuo - mislim na takozvane vodece kadrove - koji momentalno podnesose ostavke bez obzira na to sto sa konkretnim slucajevima veze nemaju.

Ovo je ponajmanje prica o Petnici, a sablon je do bola prepoznatljiv i nepromenljiv.

Edited by namenski
Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Nisam ni rekao ni da je protiv, ni da je za, niti je to bitno: samo je - ako jeste - lak cilj, jeftin.

A - kada je vec procurelo - nista lakse nego na njoj i slicnim primerima trenirati strogocu.

A cak i ako se stvar zataska, legne, sto nema sanse da se dogodi bez podrske vlasti - eto jos nekoliko zaduzenih, duznih, poslusnih, onih koje imas u saci...

Naime, nesto ne videh integritetatm u institucijama koje sam pomenuo - mislim na takozvane vodece kadrove - koji momentalno podnesose ostavke bez obzira na to sto sa konkretnim slucajevima veze nemaju.

Ovo je ponajmanje prica o Petnici, a sablon je do bola prepoznatljiv i nepromenljiv.

Ne znam. Koliko kapiram, ako  neko sistemski i institucionalno zanemarava svoje korisnike i njihove zelje i potrebe, po meni takva osoba snosi odgovornost, a sa njom i citav sistem tj organizacija

Link to comment
24 minutes ago, James Marshall said:

Mora se priznati ovim šampionima - niko nikad nije ovoliko bio alav na državne pare i bilo kakvu vrijednost u državnoj/društvenoj svojini, bukvalno neće kamen na kamenu ostati. 

Ucili su od najboljih, to im se ne moze poreci...

 

 

44 minutes ago, chandra said:

Njegov pulen Verbic bio je ministar kod Vucica (i ceo Verbicev tim cinili su petnicari).

Mora da su svi bili po Oksfordima i Kembridzima posle Petnice, ne? Pa pravo za ministre... #zivotkozivot 

Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

Ne znam. Koliko kapiram, ako  neko sistemski i institucionalno zanemarava svoje korisnike i njihove zelje i potrebe, po meni takva osoba snosi odgovornost, a sa njom i citav sistem tj organizacija

Naravno.

I tesko da ovde to ikome treba objasnjavati.

Ali, eto nekitm odgovorni ne podnesose ostavke zbog desavanja na koja nisu mogli da uticu, sta vise ni da znaju.

Ali zbog bruke, sramote i u brizi za ugled - preformatirase HD sa dokazima...

Ili, poput ekipe sa FDU ispisase sitnu knjigu sve se izvinjavajuci javnosti...

 

Ponavljam, nema ovo veze sa Petnicom, niti je Petnica ikom toliko vazna osim, kada se vec namestila - kao pokazna vezba.

Vlastima ako se odluce da reaguju, pojedinim novinarima da demonstriraju - u najboljoj nemari, ne sumnjam - istrazivastvo, a najgore i najtuznije od svega je sto ce najpovredjeniji i najpogodjeniji da ostanu po strani, koliko sutra zaboravljeni i zatrpani nekom novom bljuvotinom.

Pri tom, imaj na umu da reakcije koje ovde citamo, ne deli cirka 90% Srbije: za njih se prica svodi na ono cuveno kome bre to oni pricaju, kada se zna - dok kuja ne zamase repom...

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

Jako je nategnuto povlaciti da je sve ovo zapoceto ili da je trenutak "izabran" da bi se Petnica preotela. Mislim, logicki salto mortale je potreban za tako nesto.


Zasto logicki salto mortale? Sasvim je realno da su optuzbe tih devojaka osnovane, a da se u isto vreme i koriste za obracun sa nepozeljnima po nekoj drugoj liniji. Sta tu vidis nelogicno?

 

 

  • +1 3
Link to comment

Mislim da ce jedine promene koje mogu da se dese kao posledica svih ovih isplivavanja biti jos veca roditeljska opreznost mimo ove satelitske smotre dece ispred zgrade. Godinama se pitam otkud taj pristup, moje detinjstvo nije obelezeno tolikom roditeljskom pratnjom, ali sad mi ne pada na pamet da olako dete negde upisujem i saljem na kampove i sl. Prvo sam pomislila da su krimi serije koje volim da gledam uzele danak u toj paranoji, al sad vidim da ce ti strahovi, citajuci ove ispovesti, podsvesno uticati na sve roditelje. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...