Jump to content
IGNORED

Vojnicke!


Nesh

Recommended Posts

Posto je topic s vojnickih skliznuo u anti-ratne (a prave vojnicke su uvek antiratne), moze i da se merdzuje s ovom starom temom -

 

 

 

Rekruti, pamet v roke
Naj v vojsko vas ne dobe
Še zmerom je bolje umret
Kot v vojski dolgo živet
Predolgih trideset let
Kot jaz, stari vojak!

 

Link to comment

Bihacka jutra, avgust mesec, temperature nesto iznad nule :D, jutarnje trcanje, a ovaj sa razglasa obavezno pusti:

 

 

Lepo i prakticno. :mad:

Link to comment

Inače postoji čitav žanr posvećen vojničkoj muzici - martial industral. Ima dobre muzike, ali je sranje to što je većina izvođača krajnje desno orijentisana, tj. uglavnom su u pitanju čisti nacistički gadovi.
 

Spoiler


 

 

 

 


 

Link to comment

Ja se stvarno izvinjavam sto sam ovo zamislio kao muziku koju su ljudi koji su stvarno isli u vojsku na neki nacin dozivljavali kao njima vaznu.

Ne dajte se smetati! Valjda ima jos koracnica koje nismo culi. 

Kako ide ono, admine, brisi mi ovo, nesto sam se zeznuo!

Link to comment
18 minutes ago, Nesh said:

Ja se stvarno izvinjavam sto sam ovo zamislio kao muziku koju su ljudi koji su stvarno isli u vojsku na neki nacin dozivljavali kao njima vaznu.

Ne dajte se smetati! Valjda ima jos koracnica koje nismo culi. 

Kako ide ono, admine, brisi mi ovo, nesto sam se zeznuo!

Nemas za sta da se izvinjavas, mozda mozes da pokusas da objasnis zasto bi neko odlaskom u vojsku menjao muzicki ukus ili muziku koja ga je spopadala u vreme kada ga je ta beda u zivotu snasla.
OK, razumem, zatekla te, spopao te u tom trenutku/periodu:

On 23.6.2021. at 1:57, Nesh said:

Vi mladi, fala bogu, nemate sta ovde da okacite. Meni komandant armije bio Spegelj. Ali nije bitno. Vojnicke pesme, vama drage, ostalima neshvatlive, ogovaranje u repasazu

Moja glavna vojnicka (ne radio Jaska i ostalo, nego ono sa cim sam ja otisao):

 

 

 

Nije tesko skontati da tebe asocira na vojsku, ali bice da si ga i pre i posle: ali je malo teze skontati zasto Simple Minds niko osim tebe ne bi razumeo, osim ako nije sluzio vojsku... :D 

Ono na sta tebe asocira - to je vec nesto drugo.

Topik si nazvao Vojnicke! i ja sam ga, kao i vecina koliko se moglo da vidi tako i shvatio: kao poziv na pokusaj izvlacenja pesama obicne vojske, ona koja po difoltu mrzi/ne voli vojsku, koja je naterana, koja mora....

Tesko da cemo ikada cuti prave, izvorne verzije: ono sto je preostalo proslo je kroz filtere raznih patriotizama, veteranisanja, solunasenja, itd, itf..., dakle manje-vise svega sto prati slicne manipulacije, da ne pominjem razne obrade :isuse: ...

Topiku je, mozda, pre bilo mesto na istoriji, ali jebiga...

A da je vecina, tacnije svi, ovo shvatila otprilike isto kao ja - dalo se cuti i videti...

Skoro niko se nije zajeb'o da se upusti u marseve i slicne bljuvotine, za koje uostalom imas poseban topik, tamo gde mu je mesto, zove se:

 

Marševi, vojni i ostali, mora da su neka sprdnja cim su vojska...

Link to comment

Meni je Simple minds bilo vazno kad sam iso u vojsku, Kosa dok sam trcao ili hvatao krivine u Bihacu, nekome je Moj Milane, kad u vojsku podjes, a neki su napravili analizu celokupnog vojno muzickog stvaralastva dok im je rodbina mahala. OK, nema lose. Kao sto rekoh, ja sam zamislio topik ovako kako sam zamislio, ali, fala bogu, ti znas bolje. Terajte! :)

Edited by Nesh
Link to comment
5 minutes ago, Nesh said:

Meni je Simple minds bilo vazno kad sam iso u vojsku, Kosa dok sam trcao ili hvatao krivine u Bihacu, nekome je Moj Milane, kad u vojsku podjes, a neki su napravili analizu celokupnog vojno muzickog stvaralastva dok im je rodbina mahala. OK, nema lose. Kao sto rekoh, ja sam zamislio topik ovako kako sam zamislio, ali, fala bogu, ti znas bolje. Terajte! :)

Nisam se ni nadao nicem drugom nego boldovanom: ja s tobom k'o sa covekom, ti sa mnom k'o sa barabom.

OK sto se mene tice, teraj, ali bez mene.

 

Inace topik ti je uspeo: primedba o tome sta je kome bilo vazno dok je puzio a oni ga guzili - nije.

Trebalo je u tom slucaju tako i da nazoves topik, otprilike: Sta mi je sviralo u glavi kada su me guzili dok sam puzio... :sad:

Uprskao si, a ja sam nemao srece da naletim na jedan od tvojih nocnih napada i - zajebao se.

Necu vise, obecavam. 

 

Link to comment

Ma nema lose, necu ni da citam, teraj. Posteno da ti kazem, bas me uznemirilo ovo sa muzickog RIPa. Glupo je da se preganjamo, glupo i inace, ali eto...

Link to comment

 

Mi smo Obojene malo prepevali i promenili, pa je ispala neka koracnica za pvo. Bilo prilicno subverzivno, al su nas pustali da pevamo dok marsiramo. Valjda je ono "Nebo nebo plavo je ali meni drago je" vec zvucalo kao prikladno za pvo... ili ih je jednostavno bolelo dupe kao i za sve ostalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...