Jump to content
IGNORED

Vojnicke!


Nesh

Recommended Posts

Письмо к матери

 

 

Нас С Тобою Наебали 

 

 

Quote

Најебасмо ти и ја

Штета, помоћ није стигла,
појачање нису послали,
остало нас је само два,
најебали смо ти и ја.

Сви братићи су попадали,
и метака је мало,
али ми држимо границе,
и боримо се одважно.

Топ је отказао, све је срање,
немамо с чиме да се бранимо,
шта ћеш сад, да запалимо брате борче,
смрт нас неће сјебати.
Штета што помоћ није стигла,
појачање нису послали,
шта ћеш сад, уобичајене ствари, најебасмо ти и ја

.

Link to comment

Kad sam kretao u vojsku, vozom, a kako jedan Nislija moze da ide u vojsku, na peronu gospodin Gostuski. Kaze, Nesh, muzika nije zajebancija, zato, kada trista godina kasnije otvoris topik o pesmama koje su tebi i slicnim neveselnicima koji su kretali/ bili u vojsci nesto znacile, ti sinko, nemoj bez dublje analize. Nemoj, lele, kuku, mene ova pesma pogodila, nego, naucno, potkrepljeno, analiticno, Ako nije bar seminarski rad, bolje ne postuj.

 

U to ime, zelje i pozdravi, radio Jaska i hit mejker:

 

 

 

 

 

Link to comment

Salimo se malo. Rozenejsen:

 

 

Snimci uglavnom nisu iz perioda kada sam isao u vojsku, pesme su one koje su mi bile vazne.

Edited by Nesh
Link to comment

Ukratko, topik je za pesme koje su ljudima koji su nazalost pohadjali vojsku tada nesto znacile, otvorite posebnu temu za istoriju vojne muzike. Ili, kao sto to mudriji od mene kazu, brisi mi ovo admine, nesto sam se zeznuo. Hvala svima.

Edited by Nesh
Link to comment
  • 4 months later...

 

Kakav je ova pesma bizar - snimljena 1991, Serbedijzin anti-ratni klasik, a prateci vokal peva Ceca Velickovic, tada mladjahna tinejdzerka, danas srpska majka.

Link to comment

A kad smo kod Radeta i teme, meni je ova draza - kada se vratim kuci iz ovog rata, ako se vratim kuci, pusti me da spavam, dugo da spavam

 

Kao mali roman u stotinak reci da je ispricao.

 

 

Link to comment
3 hours ago, chandra said:

 

Kakav je ova pesma bizar - snimljena 1991, Serbedijzin anti-ratni klasik, a prateci vokal peva Ceca Velickovic, tada mladjahna tinejdzerka, danas srpska majka.


Pjesma je snimljena u jesen '91. i do saradnje je vjerovatno došlo za vrijeme snimanja Nečiste krvi, Ceac je tu glumila zajedno sa Šerbedžijom. Spot sa pjesmom se mjesecima nekoliko puta dnevno vrtio na tvsa, obavezno je puštan pred tv dnevnik. Samo što je malo ko znao da prateće vokale pjeva Ceca. Odnekle iz Hrvatske (najvjerovatnije Globus) puštena je priča da Mira Furlan zajedno sa Šerbedžijom pjeva pjesme neprimjerene trenutku i onda je većina ljudi tu priču i progutala.

  • Hvala 1
Link to comment
34 minutes ago, fikret selimbašić said:


Pjesma je snimljena u jesen '91. i do saradnje je vjerovatno došlo za vrijeme snimanja Nečiste krvi, Ceac je tu glumila zajedno sa Šerbedžijom. Spot sa pjesmom se mjesecima nekoliko puta dnevno vrtio na tvsa, obavezno je puštan pred tv dnevnik. Samo što je malo ko znao da prateće vokale pjeva Ceca. Odnekle iz Hrvatske (najvjerovatnije Globus) puštena je priča da Mira Furlan zajedno sa Šerbedžijom pjeva pjesme neprimjerene trenutku i onda je većina ljudi tu priču i progutala.

 

Serbedzija je i svirao pesmu na onim nekim antiratnim koncertima koje je odrzavao proleca 1992, a singl je promovisan 5. aprila na dan kad je rat i zvanicno poceo.

 

Nisam znao da je i Mira tu bila "optuzena". Mozda je ona pevala na nekim od tih koncerata?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...