Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

36 minutes ago, harper said:

 

https://www.merriam-webster.com/dictionary/illusion

 

Zvezda ima dobar tim ali u svakom smislu nije ravna ni Milanu ni Bragi, kao sto ni onaj Milojev tim nije bio ni blizu Liverpulu. Zato je svaki ovaj rezultat vazan i velik. NIje to toliko ni do individualnog kvaliteta, vise je do toga kakve utakmice igraju Portugalci tokom sezone a kakve mi. I mi i Partizan smo ovim timovima udarili u plafon nasih mogucnosti, o cemu govori neverovatno 12. mesto u koeficijentima evropskih zemalja. Za vise od toga bilo bi neophodno da i mi i oni imamo ovakvih bar dvadesetak utakmica godisnje, nesto u Evropi a nesto u domacem prvenstvu. Ovako tesko da mozemo bolje od ovoga. Kao i u svakom drugom poslu veci i kontinuiraniji izazov znaci veci trud, veci trud znaci napredak i probijanje granica onog za sta si prethodno mislio da si sposoban.

 

Posle one utakmice sa Liverpulom iz tog tima smo imali sest povredjenih igraca, ne zbog toga sto im se nesto desilo tokom utakmice vec zato sto njihova konstitucija nije mogla da podrzi vanredne napore sa utakmice. Jovancic je bio sav izlomljen, kao da se povlacio preko Albanije a ne igrao fudbalsku utakmicu. Kad bi igraci igrali ovakve utakmice day in - day out sve bi se promenilo, od njihovih taktickih, tehnickih i fizickih performansi pa do sistema treninga, ali mi cemo u nedelju odigrati jos jednu zahtevnu utakmicu i to je to za neko vreme. Jos jedan derbi, sigurnih pet utakmica u Evropi i to je to za ovu sezonu, a poseban problem je sto su skoro sve te utakmice nabijene u prvi deo sezone pa ce na prolece biti FC Recreativo 'La Dovina. To je nekoliko meseci kurajberizma koje nema tih priprema da mogu da ih izbrisu. Seti se samo ovog proleca, Zvezda i Partizan su zbirno imali jedan poraz i to je onaj u medjusobnom duelu. Vec sada su oba tima otisla toliko daleko od ostatka lige da su takmicenje pretvorili u sprdnju, dalje od toga nece moci ako se nesto bitno ne promeni u kvalitetu samog takmicenja.

 

pa ja godinama trubim o ovakvoj™ domacoj ligi koja je sputavajuci faktor i u razvoju vecitih, pa tako i zvezde za koju smo najvise zainteresovani. mi ne mozemo da dovedemo igraca iz domace lige i da on bude neki faktor, prosto moramo da se nakrcamo iskusnim internacionalcima, povratnicima koji su napolju vec stekli dovoljan broj jakih utakmica u nogama i kojima braga nije bauk, kvalitetnim strancima, i da cesto sve to preplatimo kako bismo imali kvalitet da igramo evropu. zato sa potrosnjom od preko 30 miliona imamo kvalitet koji bi realno bio moguc i sa mnogo manje para kada bismo mogli da dovodimo upotrebljiv kvalitet iz domace lige, kao i kada bismo imali mogucnost bolje eksploatacije iz sopstvenog pogona, a koja je tesko ostvariva iz razlicitih razloga.

ovako, mnogo trosimo, ne mozemo nikoga da prodamo jer nam je tim mator, realnih prihoda nema. apsolutni imperativ je da se upristoji domace takmicenje kako bi davalo veci kvalitet, cak su i krenuli tim putem, ali onda je psiho dekretom to zabranio. drazi mu je ovaj krs od lige gde ce gomila njegovih burazera po tim bezveznim klubovima zadovoljavati neke svoje interese, nego kvalitet takmicenja i napredak fudbala.

Link to comment

pomoglo bi kad bi imali mlađe kategorije u klubu, pa da naprave sami sebi dobrog igrača, priča se da tako neki rade
 
ali to je mnogo komplikovano i mora dugo da se čeka. smaranje za male pare

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, assignment said:

 

Nista strasno, svako moze da ima svoje misljenje. Koliko godina poduhvata po tebi novija istorija?

 

Sem Dragovica u ovom momentu, smatram i da je Marko Marin bolji igrac od Kataia. Nemam ja nista protiv njega, ima odlicnu tehniku, ume da smesti prelepe golove, ali (bar do sada) nije bio konstantan, nesto i zbog zdravlja, povreda, ali dosta puta jer mu se ne igra, ili ajde, ne ide... 

Naravno da svako moze imati svoje misljenje ali stavio si Kataija u red solidnih igraca koji osciliraju a Degeneka u red dobrih i pouzdanih. Po toj logici bi ti i Savicevic bio ispod Degeneka. 

Link to comment
5 minutes ago, samo_opusteno said:

Naravno da svako moze imati svoje misljenje ali stavio si Kataija u red solidnih igraca koji osciliraju a Degeneka u red dobrih i pouzdanih. Po toj logici bi ti i Savicevic bio ispod Degeneka. 

 

Ne, jer je Savicevic majstor fudbala, koji je osvajao LS sa dva tima, i proveo celu karijeru na top nivou u Milanu, koji je u to vreme bio vrh. Dok je Katai plafon igrac za MLS dolare da ga nije sjebala zena...  Ali nebitno... Nemam nista protiv "Madjije" ali nisam Fanboy....

Link to comment
15 minutes ago, samo_opusteno said:

Naravno da svako moze imati svoje misljenje ali stavio si Kataija u red solidnih igraca koji osciliraju a Degeneka u red dobrih i pouzdanih. Po toj logici bi ti i Savicevic bio ispod Degeneka. 

Ne znam za koji kurac si se nakačio na Degeneka već duže vreme, ali on je pored Dragovića najbolji odbrambeni koje smo imali nakon Vidića. Ko je sve na toj poziciji prodefilovao je sramota, kao i tvoje razumevanje fudbala.

  • +1 1
Link to comment

Nemam obicaj da se ''nakacujem'' igracima, sta vise obicno sam na njihovoj strani kad ih masa pljuje, kod Degeneka je problem u tome sto je kad je bio klupiran pravio pateticnu kampanju po mrezama, ulizivao se navijacima i navlacio Stankovicu bedu na vrat a sad kad je vracen u tim ne vidim da je vredan onih tenzija i maltene rusenja atmosfere oko ekipe. Mogao je i Pankov da casti Cuku amaterskom greskom i golom ili da sinoc brlja i stoji pasivno dok primamo gol. 

  • -1 1
Link to comment
43 minutes ago, samo_opusteno said:

Nemam obicaj da se ''nakacujem'' igracima, sta vise obicno sam na njihovoj strani kad ih masa pljuje, kod Degeneka je problem u tome sto je kad je bio klupiran pravio pateticnu kampanju po mrezama, ulizivao se navijacima i navlacio Stankovicu bedu na vrat a sad kad je vracen u tim ne vidim da je vredan onih tenzija i maltene rusenja atmosfere oko ekipe. Mogao je i Pankov da casti Cuku amaterskom greskom i golom ili da sinoc brlja i stoji pasivno dok primamo gol. 

Daj ne lupetaj leba ti. 

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Ne znam za koji kurac si se nakačio na Degeneka već duže vreme, ali on je pored Dragovića najbolji odbrambeni koje smo imali nakon Vidića. Ko je sve na toj poziciji prodefilovao je sramota, kao i tvoje razumevanje fudbala.

Le Talek je bolji od Degeneka. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...