Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

5 hours ago, Plajvi said:

Ako u naredne 3 tekme uzmemo 5 bodova, resili smo sve brige oko prezimljavanja. Secate se kako je prosle godine bilo lepo odigrati poslednja 2 kola natenane. :cool:

 

I trećeplasirani prezimljava, doduše seli se u Lepu Brenu, pa mislim da je već danas  obezbeđeno prezimljavanje ovom pobedom, mada lično mislim da je prezimljavanje obezbeđeno onog dana kada smo izvukli ovu grupu  :)

ovo danas ništa posebno, prilično dobro igramo utakmice protiv protivnika ovog ranga, a čak i kad ne igramo imamo dovoljno individualnog kvaliteta da rešimo utakmicu. Npr. Ivanić je danas odigrao slabu utakmicu za svoje standarde, pa je opet odradio odlične stvari- izbacio Dionija za najbolju šansu koju smo imali i izvukao penal.

Dosta se kukalo nakon ispadanja od Šerifa, ali i tada je bilo jasno da će ovaj tim na jesen igrati bolje. Fizički smo spremni i utegnuti, mister dorćolski neimar radi dobar posao. 

Link to comment
32 minutes ago, Nikodije said:

 

I trećeplasirani prezimljava, doduše seli se u Lepu Brenu, pa mislim da je već danas  obezbeđeno prezimljavanje ovom pobedom, mada lično mislim da je prezimljavanje obezbeđeno onog dana kada smo izvukli ovu grupu  :)

ovo danas ništa posebno, prilično dobro igramo utakmice protiv protivnika ovog ranga, a čak i kad ne igramo imamo dovoljno individualnog kvaliteta da rešimo utakmicu. Npr. Ivanić je danas odigrao slabu utakmicu za svoje standarde, pa je opet odradio odlične stvari- izbacio Dionija za najbolju šansu koju smo imali i izvukao penal.

Dosta se kukalo nakon ispadanja od Šerifa, ali i tada je bilo jasno da će ovaj tim na jesen igrati bolje. Fizički smo spremni i utegnuti, mister dorćolski neimar radi dobar posao. 

 

:laugh:

 

Tipican "navijac" Zvezde.

  • +1 1
Link to comment

Htedoh reći da nam nije potrebna najbolja moguća igra da bismo dobili protivnika kao što je Braga, a to je ozbiljan tim. Što znači da već postoji neka rutina sa kojom se igraju ovakve utakmice, a to je posledica odigranih 5 evropskih jeseni u nizu. Da su u stanju da kupe krštenog napadača bilo bi još bolje.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

Htedoh reći da nam nije potrebna najbolja moguća igra da bismo dobili protivnika kao što je Braga, a to je ozbiljan tim. Što znači da već postoji neka rutina sa kojom se igraju ovakve utakmice, a to je posledica odigranih 5 evropskih jeseni u nizu. Da su u stanju da kupe krštenog napadača bilo bi još bolje.

 

Ivanic je posle utakmice izjavio da ne pamti da je odigrao tezu utakmicu i da mu se prvi put u zivotu desilo da je pre kraja utakmice imao grceve u obe noge. Kad kazes "najbolja moguca igra" moras da meris izmedju ostalog i prema snazi i sposobnosti protivnika, tako da mi zapravo jesmo odigrali najbolju mogucu utakmicu ali to nije izgledalo lako kao protiv demotivisanog Kluza ili na nekoj utakmici nase lige. Sama cinjenica da smo takticki odradili sve zadatke kako treba a nismo menjali ni formaciju ni tip igraca dovoljno govori da ova ekipa ima neku svoju fizionomiju unutar koje moze da odgovori na razlicite zahteve protiv ekipa razlicitog kvalitetnog ranga.

 

Zato sam se nasmejao na "nista posebno". Mi imamo ozbiljne iluzije o svom kvalitetu, sreca je da su te iluzije rasirene samo medju navijacima a da igraci veoma dobro znaju kako da se izmere s protivnikom. Bilo je vrlo posebno, izvukli smo maksimum iz onoga sto smo kreirali na utakmici i sto nam je Braga dozvolila da igramo. Njima malo steka u realizaciji ali opasnu ekipu smo dobili sinoc.

Link to comment

Zašto iluzije? Ovo jeste dobar tim, na svakom mestu imamo dobre igrače, na nekim čak i vrhunske, uostalom isti ovaj tim je prezimio prošle sezone i odigrao egal dvomeč protiv Milana. Ne vidim zašto bi iz pozicije totalnog autsajdera išli na 1 Bragu. Što ne umanjuje pobedu, Braga jeste ozbiljan takmičarski tim samo za mene nije iznenađenje ako protiv njih odigramo zrelo jer ovaj tim to može. "Ništa posebno" zvuči malo razmaženo, ok, uostalom Zvezda i Partizan kombinovano nisu pobedili Bragu u prethodnih 5 utakmica protiv nje.

Edited by Nikodije
Link to comment
48 minutes ago, harper said:

 

Ivanic je posle utakmice izjavio da ne pamti da je odigrao tezu utakmicu i da mu se prvi put u zivotu desilo da je pre kraja utakmice imao grceve u obe noge.

 

Nije ni cudo kad su svi trcali kao ludi, koliko se samo puta Katai vratio nazad do naseg sesnaesterca, sto ne radi bas tako cesto. Bas bih voleo da mogu da vidim podatke sa katapulta. Jedino se za Risaria videlo da jos uvek ne moze da isprati ostale u tom segmentu, sto je i logicno

Link to comment
7 hours ago, Nikodije said:

Zašto iluzije? Ovo jeste dobar tim, na svakom mestu imamo dobre igrače, na nekim čak i vrhunske, uostalom isti ovaj tim je prezimio prošle sezone i odigrao egal dvomeč protiv Milana. Ne vidim zašto bi iz pozicije totalnog autsajdera išli na 1 Bragu. Što ne umanjuje pobedu, Braga jeste ozbiljan takmičarski tim samo za mene nije iznenađenje ako protiv njih odigramo zrelo jer ovaj tim to može. "Ništa posebno" zvuči malo razmaženo, ok, uostalom Zvezda i Partizan kombinovano nisu pobedili Bragu u prethodnih 5 utakmica protiv nje.

 

Tu se ne slazem, niti na svakom mestu imamo dobre igrace niti imamo vrhunske igrace. Ok, moze to bude to tvoje licne definicije vrhuskog igraca....

 

Po meni su Dragovic, Degenek, Sanogo i Ivanic dobri igraci na koje realno mozes da se oslonis i cija forma ne variira mnogo gore dole, jer poseduju izvesan kvalitet. Ben je takodje donekle bio u ovoj grupi ali po meni se polako vidi da ne moze da vuce kao pre 2-3 godine...

 

Sve ostalo tipa Kanga, Katai, Rodic,  su solidni igraci, ali kod mnogih je uvek pitanje kakvo vece ce imati i moze biti od sjaja do ocaja...

 

Ali to uopste nije bitno, jer Zvezda sa tim igracima, kada su dobro vodjeni i dobro pripremljeni ima TIMSKI kvalitet koji je daleko iznad kvaliteta pojedinaca...

  • +1 1
Link to comment

vrhunski za nase uslove, sto bi se reklo. i uslove takmicenja u kojim ucestvujemo.

kvalitet na svakoj poziciji (osim napadackoj poziciji, gde je i sta radi rambo, mogao bi  da nam nadje napadaca) + okosnica™ je dugo zajedno, trener je tu vec godinu i po...

Edited by Nikodije
Link to comment
35 minutes ago, assignment said:

 

Tu se ne slazem, niti na svakom mestu imamo dobre igrace niti imamo vrhunske igrace. Ok, moze to bude to tvoje licne definicije vrhuskog igraca....

 

Po meni su Dragovic, Degenek, Sanogo i Ivanic dobri igraci na koje realno mozes da se oslonis i cija forma ne variira mnogo gore dole, jer poseduju izvesan kvalitet. Ben je takodje donekle bio u ovoj grupi ali po meni se polako vidi da ne moze da vuce kao pre 2-3 godine...

 

Sve ostalo tipa Kanga, Katai, Rodic,  su solidni igraci, ali kod mnogih je uvek pitanje kakvo vece ce imati i moze biti od sjaja do ocaja...

 

Ali to uopste nije bitno, jer Zvezda sa tim igracima, kada su dobro vodjeni i dobro pripremljeni ima TIMSKI kvalitet koji je daleko iznad kvaliteta pojedinaca...

Katai je najbolji igrac Zvezde u novijoj istoriji, blasfemija je stavljati ga hijerarhijski ispod pola tima ukljucujuci 1 Degeneka. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Nikodije said:

Zašto iluzije? Ovo jeste dobar tim, na svakom mestu imamo dobre igrače, na nekim čak i vrhunske, uostalom isti ovaj tim je prezimio prošle sezone i odigrao egal dvomeč protiv Milana. Ne vidim zašto bi iz pozicije totalnog autsajdera išli na 1 Bragu. Što ne umanjuje pobedu, Braga jeste ozbiljan takmičarski tim samo za mene nije iznenađenje ako protiv njih odigramo zrelo jer ovaj tim to može. "Ništa posebno" zvuči malo razmaženo, ok, uostalom Zvezda i Partizan kombinovano nisu pobedili Bragu u prethodnih 5 utakmica protiv nje.

 

https://www.merriam-webster.com/dictionary/illusion

 

Zvezda ima dobar tim ali u svakom smislu nije ravna ni Milanu ni Bragi, kao sto ni onaj Milojev tim nije bio ni blizu Liverpulu. Zato je svaki ovaj rezultat vazan i velik. NIje to toliko ni do individualnog kvaliteta, vise je do toga kakve utakmice igraju Portugalci tokom sezone a kakve mi. I mi i Partizan smo ovim timovima udarili u plafon nasih mogucnosti, o cemu govori neverovatno 12. mesto u koeficijentima evropskih zemalja. Za vise od toga bilo bi neophodno da i mi i oni imamo ovakvih bar dvadesetak utakmica godisnje, nesto u Evropi a nesto u domacem prvenstvu. Ovako tesko da mozemo bolje od ovoga. Kao i u svakom drugom poslu veci i kontinuiraniji izazov znaci veci trud, veci trud znaci napredak i probijanje granica onog za sta si prethodno mislio da si sposoban.

 

Posle one utakmice sa Liverpulom iz tog tima smo imali sest povredjenih igraca, ne zbog toga sto im se nesto desilo tokom utakmice vec zato sto njihova konstitucija nije mogla da podrzi vanredne napore sa utakmice. Jovancic je bio sav izlomljen, kao da se povlacio preko Albanije a ne igrao fudbalsku utakmicu. Kad bi igraci igrali ovakve utakmice day in - day out sve bi se promenilo, od njihovih taktickih, tehnickih i fizickih performansi pa do sistema treninga, ali mi cemo u nedelju odigrati jos jednu zahtevnu utakmicu i to je to za neko vreme. Jos jedan derbi, sigurnih pet utakmica u Evropi i to je to za ovu sezonu, a poseban problem je sto su skoro sve te utakmice nabijene u prvi deo sezone pa ce na prolece biti FC Recreativo 'La Dovina. To je nekoliko meseci kurajberizma koje nema tih priprema da mogu da ih izbrisu. Seti se samo ovog proleca, Zvezda i Partizan su zbirno imali jedan poraz i to je onaj u medjusobnom duelu. Vec sada su oba tima otisla toliko daleko od ostatka lige da su takmicenje pretvorili u sprdnju, dalje od toga nece moci ako se nesto bitno ne promeni u kvalitetu samog takmicenja.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, samo_opusteno said:

Katai je najbolji igrac Zvezde u novijoj istoriji, blasfemija je stavljati ga hijerarhijski ispod pola tima ukljucujuci 1 Degeneka. 

 

Nista strasno, svako moze da ima svoje misljenje. Koliko godina poduhvata po tebi novija istorija?

 

Sem Dragovica u ovom momentu, smatram i da je Marko Marin bolji igrac od Kataia. Nemam ja nista protiv njega, ima odlicnu tehniku, ume da smesti prelepe golove, ali (bar do sada) nije bio konstantan, nesto i zbog zdravlja, povreda, ali dosta puta jer mu se ne igra, ili ajde, ne ide... 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...