Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

da ali zaboravljate da je tada djoker bio potpuno drugačiji igrač, igrao je napadački tenis

- a onda je samo 5 meseci kasnije došla ona nespretna izjava mama dijane, kralj je mrtav živeo kralj, posle titule na kengur openu

- ta izjava je bila guranje prsta u oko 2/3 prijatelja tenisa koji navijaju za olderera, dijana je sahranila 12-tostrukog gs šampiona u 26 godini života :D

- kasnije smo saznali da je olderer bio bolestan na tom turniru i kao šlag na tortu djoker je izdao knjigu moj prvi slem

- posle tih dešavanja je bila okončana romansa publike i djokera, koju on više niakda nije uspeo da povrati ma koliko se trudio, grlio drveće i upijao energiju bosanske piramide sunca, ostaće verovatno najomraženiji teniser u istoriji zapadno od beča :happy:

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

1 hour ago, Max Morlock said:


 

 


Ali te ne mrzi da tvrdiš da se radi o "brdu" mečeva?
Samo ti polako nađi to brdo, sačekaću ja.



Rodik ti nije baš etalon pouzdanosti.

Imam dovoljno godina da sam bio tu "na samom početku", i sećam se kad je i šta predao. A za Roddickovu tiradu o Đokoviću i povredama konsultuj ovaj link: https://www.espn.com/sports/tennis/usopen08/columns/story?columnist=garber_greg&id=3570137 - ko juče se sećam da je posle tog čišćenja bulaznio o Đokovićevim povredama, onda su mnogi kao prihvatili tu priču, onda su nastala brda i doline ...pa smo tako došli i do recidiva tih "brda" 12, 13 godina kasnije.

Ubrzo posle toga sâm Roddick se ohladio i reterirao ali su ostali razni koji ga i dan danas citiraju, a i mrzi ih da dublje istraže ono o čemu pišu...

Sent.
 

 

 

 

Kao što rekoh, ne pada mi na pamet da kopam za detalje, ali je ta percepcija o njemu i  te kako postojala.

 

https://www.reuters.com/article/us-tennis-open-djokovic-idUSTRE50Q3VY20090127

 

Djokovic threw in the towel midway through the fourth set of his quarter-final with Andy Roddick.

“He’s not a guy who’s never given up before...it’s disappointing,” said Roger Federer, who will face Roddick in the semi-finals.

“I’ve only done it once in my career ... Andy (Roddick) totally deserved to win that match.”

Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

Đovaka ne vole zbog anti-vakserskih stavova, piramida, nekih izjava o ženama (tako kažu Englezi na forumima, nemam pojma na šta tačno misle, ne sećam se da je Novak davao neke mizogine izjave), foliranja povreda i medicinskih tajmauta kad mu ne ide, želje da se svima dopadne...

 

Ima dosta istine u svemu tome što govore, ali ko ih jebe, zaboravljaju da svaki od njihovih miljenika takođe ima bezbroj mana koje ne pominju.

 

"Slucaj Novak" se pojavio mnogo pre pandemije i piramida, pre te nespretne izjave o zenskom tenisu, sve su to samo aktuelni izgovori za trajni sentiment, prvenstveno kod Rodzerovih navijaca. Izgovori ce se uvek naci ko ih trazi, sustina je da ga ne vole jer je tamo neki dotepenac sa Balkana koji je pregazio najvecu zapadnu tenisku ikonu svih vremena. Lako je voleti onog ko ne smeta, zato je Novak pre 15 godina osvajao srca. Sad kad osvaja trofeje koji su "rezervisani" za nekog drugog u srcu vise nema mesta. Drznuo se da smeta. A ne da smeta nego odvaljuje.

  • +1 2
Link to comment

Ma ja se sa time slažem, samo pominjem šta sam sve čitao kod odvratnih Engleza koji se lože na licemernog fićfirića iz Švajcarske.

 

Uostalom, ni ja ne volim Novaka van terena, ali obožavam kad dere sve te umišljene likove sa zapada na šljaci, travi i betonu.

Link to comment
34 minutes ago, Redoran said:

Ovaj tvit mi je baš lepo legao danas:

 

 

Pogledajte tog klinca od 20 godina koji je upravo počišćen u svom prvom GS finalu. Dobija zaslužene ovacije od publike (tad nisu imali pojma da je klinac zapravo demon koji je došao da im ruši sneška narednih 15+ godina) i reaguje skroz pozitivno. Nasmejan, zadovoljan, tužan jer je izgubio ali srećan zbog onog što je postigao, nameračio se na najboljeg pa jbg, ponosan i zahvalan svom timu. I onda sav srećan podigne onu tacnu visoko i sutradan nastavi da radi na onome što je sebi zacrtao.

 

Sad to uporedite sa ovim mučenikom od juče (i ne samo njim) koji sa 22 godine izgubi svoje prvo GS finale, dobije zaslužene ovacije od publike i reaguje totalno destruktivno. Hoće da plače ali ga je blam, hoće da pobegne sa podijuma ali nije pristojno, smoren, nadrndan, ništa mu ne znače dva seta koja je osvojio, nije mu jasno šta je to najbolji na svetu uradio u pauzi posle drugog seta, ne ide mu se na sledeći turnir.

 

Kad pomislim da ću posle Novakove penzije gledati čitavu plejadu takvih sisica kako igraju šatro neki tenis, pegla mi se baca unapred. 

 

 

 

a dobro sad, decko je vodio 2:0, video je vec sebe kao sampiona, a onda izgubio pa je smoren i nadrndan, sasvim normalno. ne znam nikoga ko bi sa ushicenjem nakon takvog meca dizao u nebesa onaj komicni posluzavnik. neka ovu frustraciju pretvori u motivaciju pa da sledece godine osvoji, ta lekcija koju bi naucio od novaka je vaznija za njega nego da nauci da se adekvatno ponasa na postolju kao gubitnik. jebes to.

Link to comment
9 minutes ago, gone fishing said:

- a onda je samo 5 meseci kasnije došla ona nespretna izjava mama dijane, kralj je mrtav živeo kralj, posle titule na kengur openu

 

Ta izjava nije uopste bila nespretna vec preuranjena. Da i ne govorim sto je u pitanju izjava ponosne majke ciji sin je tek uradio najvecu stvar u zivotu, stvar za cije ostvarenje se i ta zena borila kao lavica. Bizarno je nekome takvom zamerati nesto takvo. Uostalom, kao sto rekoh, zena nije nista pogresila, ocigledno je svog sina poznavala bolje nego bilo ko drugi.

 

Uzgred, Novak nikada nece biti omrazeniji od Lendla, sta god da radi. Ta mrznja prema ceskom geniju je bila cista patologija, koju je on uredno hranio i pojacavao svojim nabusitim ponasanjem za koje niko nije skapirao tada da je bilo posledica izrazito introvertne i stidljive prirode. Ovo sto Novak dozivljava danas je nista u poredjenju sta je zapadna stampa radila kad je saznala da je Lendl bio u vezi sa svojom buducom zenom od njene petnaeste godine. A i Lendl je u teniskom smislu imao slicno pojavljivanje, dosao je neposredno nakon do tada najveceg rivalstva u tenisu i sistematski demontirao Mekinroovu karijeru.

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Redoran said:

Pogledajte tog klinca od 20 godina koji je upravo počišćen u svom prvom GS finalu. Dobija zaslužene ovacije od publike (tad nisu imali pojma da je klinac zapravo demon koji je došao da im ruši sneška narednih 15+ godina) i reaguje skroz pozitivno. Nasmejan, zadovoljan, tužan jer je izgubio ali srećan zbog onog što je postigao, nameračio se na najboljeg pa jbg, ponosan i zahvalan svom timu. I onda sav srećan podigne onu tacnu visoko i sutradan nastavi da radi na onome što je sebi zacrtao.

 

Dobijao bi on zasluzene ovacije i dan-danas bez problema...samo da hoce da izgubi. :D

Edited by Nesh
  • +1 2
Link to comment

Misliš da mu je neko rekao odmah pošto je završio?
Sumnjam.

"E, super si bio, nije ti ni taj tanjir loš samo da znaš, umrla ti baka Paraskeva..."

Mislim da su mu rekli posle dodele...

Sent.



  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Sad sam procito da je Ciciju umrla baka nekoliko minuta pre pocetma finala, jasnije mi je ponasanje nakon meca jbg. Smor :(

 

Ma, ne vredi se baviti time i zamerati decku bilo sta. I bez umrle babe, a pogotovo jos sa tim pritiskom, trenuci koje je prolazio posle poraza su trenuci teskih emocionalnih lomova, a decko ima 22 godine. Ne znam zasto se ljudi toliko bave time, nece ovde niko da ga zeni (OK, ne znam za ove forumske dame, prilicno je atraktivan:D). Naucice vremenom da govori prave stvari i da se ponasa a da ne upadne u oci, nekom to dodje prirodno a neko mora da se trudi. Nadal se za sve ove godine jedva izborio s engleskim jezikom, kamoli nesto vise od toga, a taj se nadrzao govora posle osvojenih trofeja za tri zivota.

Link to comment
Sad sam procito da je Ciciju umrla baka nekoliko minuta pre pocetma finala, jasnije mi je ponasanje nakon meca jbg. Smor :(
to sam hteo da napomenem, nije mu zameriti ništa jer je to bilo veoma emotivno finale a ipak ima i par godina više od Noleta u svom prvom GS finalu pa zna i previše dobro protiv koga je imao 2:0... Sasvim je fer i sportski izjavio

"I had a good run and am happy with myself, but let's give it to Novak because he has shown us over the past couple of years what a great champion he is."

"I am inspired by the things he has achieved and I hope one day I can maybe do half of what he has done so far!"

Jesta da 9,5 GS titula nije tako malo ali... To što se posle na KZŠ osvrnuo (nespretno?) na Novakovu pauzu mu ne zameram, jer mu se ionako dug jezik u frustraciji pokušao samo našaliti.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, aram said:

ne zajebavajte čoveka, koliko sam ispratio ne živi u Srbiji

U Srbiji sam, al što kažeš ne mogu i neću svaku glupost da ispratim.

  • +1 2
Link to comment

Sigurno da mu je smrt babe tesko pala, za koji je kaze bio vezan, kao i Novaku smrt dede 2012. u MC, na turniru naravno, koga je obozavao. Bilo je veoma emotivno.
Nezgodno je takve stvari ocenjivati i komentarisati.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...