Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158



 
 
Mrzi me da se vraćam 12-13 godina unazad i brojim,


Ali te ne mrzi da tvrdiš da se radi o "brdu" mečeva?
Samo ti polako nađi to brdo, sačekaću ja.

 ali svakako ga Rodik nije tek tako prozivao zbog toga.


Rodik ti nije baš etalon pouzdanosti.

Imam dovoljno godina da sam bio tu "na samom početku", i sećam se kad je i šta predao. A za Roddickovu tiradu o Đokoviću i povredama konsultuj ovaj link: https://www.espn.com/sports/tennis/usopen08/columns/story?columnist=garber_greg&id=3570137 - ko juče se sećam da je posle tog čišćenja bulaznio o Đokovićevim povredama, onda su mnogi kao prihvatili tu priču, onda su nastala brda i doline ...pa smo tako došli i do recidiva tih "brda" 12, 13 godina kasnije.

Ubrzo posle toga sâm Roddick se ohladio i reterirao ali su ostali razni koji ga i dan danas citiraju, a i mrzi ih da dublje istraže ono o čemu pišu...

Sent.

  • +1 2
Link to comment

Meni je Novak drugi covek u ova dva meca, ceo turnir nisam gledao. Ponasanje mu je bilo ok, pogotovo u finalu, iskreno sam zadivljen mirnocom i strpljenjem. Ranije je znao da me iznervira, sad bih poraz prihvatio drugacije, iskljucivo zbog njegovog truda da se promeni. Deranje mu je bilo na mestu, primedbe su bile na mestu, ponasanje prema publici je bilo umereno. Tenis ne pratim dovoljno ali kao laik znam da sam prisusustvovao slikanju istorije sporta. Tako nekako svaki bilmez na svetu mora da prizna, uz to je pokazao da je podigao igru toliko da protivnik bukvalno ostaje ili bez reci ili ih duplira. Zasto se van terena ponasa kako se ponasa, i sto se druzi s raznim manipulatorima i stetocinama, to sad iskljucujem stoskaze 7 dana, nekako cu da navucem do wibledona

 

Za najboljeg tenisera svih vremena ne mora vise da se trudi, tako je isto Maradona ulozio visegodisnji rad, pa je u legendu usao sa nekoliko utakmica u Meksiku, to je to neko vreme, sta znam mozda i manje sati od ovoga sto je Novak odigrao u petak i nedelju. Ponavljam glavni utisak iz finala, covek je bio slomljen fizicki i samo je pokusavao da ostane u mecu i da ide poen za poen i da se ne nervira, i pored toga sto vija taj goat. Da ceka, bacao je u aut, svi smo videli gde to ide. Bez obzira na ljudsko nadanje i veru u preokret, neke stvari nece bas tako da se dese jer ljudski organizam je ipak ogranicen. I onda u tom postepenom mirenju sa dostojanstvenim porazom on nekim cudom pocinje da se vraca, da frustrira duplo mladjeg klinca sto je vec upisao trofej, i da nastavlja, bez euforije da klese kozu. Zato je ovo definitivni preokret i jedan svetao sportski momenat za divljenje, uspeo je sebe da pobedi, ranije ne bi stigao finale od 0:2, sada jeste

Edited by villiem
  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, Mos said:

Pitam se zna li ona baba sa Wimbledona da je postala glavni junak svakog mima od tada pa do kraja Djokoviceve karijere :D 

 

Tačnije babe.  Nepravedno se izostavlja ona druga sa Italic prstom:

 

Babe.jpg

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment








Rodik ti nije baš etalon pouzdanosti.

Imam dovoljno godina da sam bio tu "na samom početku", i sećam se kad je i šta predao. A za Roddickovu tiradu o Đokoviću i povredama konsultuj ovaj link: https://www.espn.com/sports/tennis/usopen08/columns/story?columnist=garber_greg&id=3570137 - ko juče se sećam da je posle tog čišćenja bulaznio o Đokovićevim povredama, onda su mnogi kao prihvatili tu priču, onda su nastala brda i doline ...pa smo tako došli i do recidiva tih "brda" 12, 13 godina kasnije.

Ubrzo posle toga sâm Roddick se ohladio i reterirao ali su ostali razni koji ga i dan danas citiraju, a i mrzi ih da dublje istraže ono o čemu pišu...

Sent.



Ovog se meca vrlo dobro secam i cele price.
Pre 13 godina [emoji33][emoji33][emoji33]
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Max Morlock said:

13. Ko juče.
 

Tad je nekako i Host prorocanski napisao da Njole nikad nece biti dobar teniser, jer nema igru za razliku od Ane Ivanovic. 

  • Haha 3
Link to comment




Ovaj tvit mi je baš lepo legao danas:
 
 
Pogledajte tog klinca od 20 godina koji je upravo počišćen u svom prvom GS finalu. Dobija zaslužene ovacije od publike (tad nisu imali pojma da je klinac zapravo demon koji je došao da im ruši sneška narednih 15+ godina) i reaguje skroz pozitivno. Nasmejan, zadovoljan, tužan jer je izgubio ali srećan zbog onog što je postigao, nameračio se na najboljeg pa jbg, ponosan i zahvalan svom timu. I onda sav srećan podigne onu tacnu visoko i sutradan nastavi da radi na onome što je sebi zacrtao.
 
...


“Novak, you may not have the match, but you’ve won our hearts.
And I know you'll be back”

Noksa (u sebi, poznatim glasom): I'LL BE BACK.

Sent.


  • +1 2
Link to comment

Meni je danas u glavi uglavnom onaj podsmeh i neverica novinara kad je nakon jednog poraza protiv Rafe u Parizu mrtav hladan izasao na konferenciju za stampu i rekao da je Nadal pobediv i na pariskoj sljaci. Tad su ga bas razvukli jer u tom trenutku nisu shvatali da sve sto on kaze ima nameru i da dokaze u praksi. A svaki igrac je pobediv svuda, nema svrhe graditi mitove i pretvarati se da je drugacije. Ne ulazeci u neke druge stvari, kad je tenis u pitanju dobar deo loseg odnosa prema njemu u teniskom svetu je posledica toga sto je radije iskren nego pristojan, radije posten nego politicki korektan, a to se danas ne smatra vrlinom. Danas se postenjem i iskrenoscu smatraju ona budalesanja i javna blamiranja Nika Kirjiosa i rezervisano je za te "specijalne" karaktere, oni najveci moraju u svakom trenutku da budu glumci koji ce da igraju unapred propisane uloge.

 

Ipak, na kraju ostaje ono sto je uvek i bilo vazno, da li ono sto govoris mozes i da potvrdis. Ako ne mozes onda si lajavi krelac. Ako mozes onda si... Novak Djokovic.

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, Nesh said:

Inace, Tipsa se, cenim, sprema da otvori i filosofsku akademiju. :dry:

 

 

 

 

 

Ala se israo Tipsa, verujem da ni sam na kraju ne zna sta je hteo da kaze.:laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...