Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

4 hours ago, Peter Fan said:

ETF ili mining companies stocks?

Rudarske kompanije, te što kopaju zlato imam odavno a sad sam skoro uzeo i bakar...znam da nije 100% isto, ali prati deonica prilično cenu metala.

Deluje mi kao najsigurnije u ovom trenutku, mada je situacija skroz naopaka, inflacija i firme im loše posluju pa deonice padaju li padaju a dolar i prinos na obeveznice rastu, niđe logike.

Videćemo šta će na kraju da ispadne, ja sam svakako sa tim zlatom već u plusu, a nadam se da će sad da krene još na gore.

  • +1 1
Link to comment

Jedan od jacih momenata poslednjih godina je zakljucak kako Average Joe nije imao pametnija posla u pandemiji, pa su svi krenuli da trguju. U stvarnosti istresi ih sve iz gaca i ne bi mogli da pomere trziste ni za milimetar. Upumpano je pitaj boga koliko biliona na cistu spekulaciju od trenutka kad je onaj bolid Trump krenuo da spasava berzu na pocetku pandemije.

 

Gde je sta radi Cathie Wood.

Link to comment
Ne koristim ih vec godinama principijelno, ali ne znam koliko ljudi ima takav stav. Srecem mnogo vise onih koji npr. imaju Prime od onih koji ih bojkotuju.
 
Ali ne znam koliko ih osim toga konkurencija pritiska, i koliko se jos drze po inerciji, zbog Primea, cinjenice da tamo mozes da kupis sve itsl. Skoro sam nesto morao tamo da trazim i bio sam prilicno sokiran koliko je trazenje svega prosto jadno. Mogucnost filtriranja gotovo nula, ubaci u pretragu i biraj izmedju milion proizvoda koji su pritom i cesto potpuno identicni i imaju samo drugu nalepnicu. Dakle kao da odes i radnju, samo sto nemas izbor od 5 stvari, nego od 500, i jos moras da cekas dva dana i na kraju vise u principu cesto i nije jeftinije. Cak je i Ebay daleko ispred, iako su i oni jednako kompleksna platforma. A konkurencije je sve vise - od specijalizovanih prodavnica koje ce uvek imati svoje prednosti, do slicno koncipiranih ogromnih firmi. Galaxus je npr. iz Svajcarske usao na nemacko trziste, Otto (isto Nemacka) je postao ekstremno agresivan prosle godine, mnogi lanci vec godinama koriste svoje prednosti sto ne posluju samo online, a cena vise nije toliki faktor itsl.

Možda je oftopik pa je za onu temu "onlajn kupovina".ali zanima me, koje alternative Amazonu koristite?



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Evo na isti fazon, a ima veze...

 

Anthony Cheung on Twitter: "https://t.co/VTq15tDrTn" / Twitter

 

EDIT: Sve mi pozicije u zelenom danas, zaboravih kad je bilo poslednji put...

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment

pad tražnje je veliki i prisutan je u skoro svim segmentima tržišta, očekuje se pad cena sirovina ukoliko se nešto ne promeni od septembra

 

jul i avgust će biti samo iščekivanje i ništa više, svi čekaju da vide kuda plovi ovaj brod, što dovodi do još većeg pada

 

najgore je što trenutno ništa ne može da se predvidi

Link to comment

Ja se izvinjavam sto upadam ali kada je moglo da se predvidi?

Juce je FED digao kamatne stope. Da li znate kako to utice na tryiste deonica a kako na kripto? Je l pratite kretanje obveznica? To vam je jedno od najvaznih trzista koje se mora pratiti ako se zeli ulagati na berzu. Sta znaci kada dodje do inverzije americkih drzavnih obveznica?

ECB panici, Banka Japana isto. Italijanske obveznice na 10 godina su presle bile 4% pre par dana..

 

Sto se tice inflacije, nisu samo sirovine. Kina dosta utice. I pre ruske akcije inflacija je pocela da idu znacajno gore. Postoje strukturalni problemi koji su povezani sa politikom u SAD i politikom koja je postala sizofrena prema Kini.

Link to comment
20 hours ago, Braća Strugacki said:

pad tražnje je veliki i prisutan je u skoro svim segmentima tržišta, očekuje se pad cena sirovina ukoliko se nešto ne promeni od septembra

U SAD su bakar, aluminijum, nikl i celik vec pali u odnosu na godinu dana ranije, a posebno u odnosu na vrhunac. 

 

Ali znacajnog pada traznje jos uvijek nema. Jedan od leading indicators (zaboravih kako se to kaze na srpskom), PMI je cak i skocio u odnosu na prosli mjesec. Sto naravno ne znaci da stvari nece krenuti prema losem.

Link to comment

značajne su razlike po regionima, evropa je trenutno u velikom padu i to nije samo zbog rata na granici

 

posle skoro godinu dana nabavki sirovina uz kašnjenja, ograničavanja isporuka i sličnih situacija, u poslednjih mesec dana se pojavljuju ponovo povoljne ponude na spotu

 

sve je problem kao i pre mesec dana, energija, transport, petrohemija, ali odjednom ima viškova kod firmi koje nisu imale slobodan gram tih roba

 

svi koji izlaze direktno pred potrošače tvrde da im pada prodaja nižih klasa proizvoda, dok se prodaja vrednijih stvari održava na dosadašnjem nivou

 

ovo sam čuo od bukvalno svih OEM proizvođača, a razgovarao sam sa 14 nedeljno, tako da je bar poslednjih pedesetak sastanaka bilo skoro preslikano

 

za aftermarket sve ide prema prognozama doduše, mada to govori o popravkama i održavanju

Link to comment
On 16.6.2022. at 1:32, Braća Strugacki said:

očekuje se pad cena sirovina

Mogli stre i ranije da spomenete, da ne kupujem ove što rudare bakar...ja sam baš mislio da će rasti potražnja za sirovinama.

Link to comment
On 24.6.2022. at 8:10, jms_uk said:

Dobio £50 besplatno za investiranje - dajte neki predlog od americkih akcija (samo to je dostupno u aplikaciji).

Nećeš se baš silno nakupovati za 50 dolara, možda neki penny stock...šalu na stranu meni je zadnjih meseci ok radila Sierra Wireless. Sad šta će biti, ne mogu da garantujem ali mislim da ima potencijala da ide još na gore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...