Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Crnogorci pametno koriste momenat

Quote

Ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić objavio je na Tviteru da je formiran Direktorat za blockchain i kriptovalute.

Direktorat, kako je saopšteno, teži kreiranju novog stuba crnogorske ekonomije kroz regulisanje kripto tržišta u Crnoj Gori.

“Vaš Direktorat za Blockchain i Crypto Ministarstvo finansija će biti tu da pomogne građanima Crne Gore da se što bliže upoznaju sa svijetom blockchain-a i kriptovaluta, kao i da postavi bezbjedan i fer regulatorni okvir za rast ove grane privrede kod nas”, napisao je Spajić na Twitteru.

 

  • Haha 2
Link to comment

Cao WB (CNN, CNN++)

Cnn+ se gasi krajem meseca a tek sto su krenuli sa emitovanjem. Nisu mogli preko 10K gledalaca da skupe a ulozeno 250mil dolara. Milina gledati kako tonu. 

 

 

 

Screenshot_20220421-095706.jpg

Link to comment

@mustang

ovo ti je posljednji post u kom širiš ova svoja homofobna i rasistička sranja, čak i na ovoj temi, iako ti je sa razlogom zabranjeno da pišeš na politici. Sledeće neko ovakvo budalasanje u fazonu da si ti pametna a mi ne kontamo tvoje fore će te udaljiti sa foruma na bar 2 mjeseca. 

Link to comment

Hm, od danas je Hiring Freeze u facebooku. Kenjaju da je to zbog toga sto su vec odradili recruiting svih pozicija za ovu godinu.

 

Mislim da je ovo dobar signal da se sprema recesija, iako Facebook ima gomilu svojih problema.

 

Navodno ce i Amazon i MS uraditi isto narednih dana iako imaju bolje rezultate.

Link to comment

Odem juče da kupim neke akcije, tri puta mi odbijaju nalog za kupovinu za određenu deonicu, razlog odbijanja: [0] - Unknown instrument.

Zvao telefonom, niko se ne javlja, poslao mail, ništa se ne dešava, evo ni danas niko nije odgovorio šta je problem.

Ajde rekoh možda me bog opominje da je riskantna deonica, imam još neke koje sam meračio.

Probam drugu, ne postoji na spisku, gledam pet puta da li sam na pravoj berzi, probam i druge berze, ma jok, ne postoji deonica.

Na kraju treća sreća prođe, ali sam baš ostao kao popišan, ja plaćam za ovu zajebanciju.

 

Danas baš jedva čekam da vidim  šta će biti na berzi, pošto ta prva firma koju sam hteo da kupim objavljuje izveštaj o poslovanju.

Link to comment

Najbitnije naravno nisam napisao, u pitanju je Kombank Trader aplikacija, sad se nešto drugačije zove pošto je i Komercijalna promenila ime.

 

Link to comment
On 5.5.2022. at 17:43, bags said:

 

Navodno ce i Amazon i MS uraditi isto narednih dana iako imaju bolje rezultate.

Amazon je u zadnjem kvartalu usro motku a sledeći su najavili da će biti još gori (predviđaju dobit izmedju +3 i -1 mlrd $)

Samo aws kida ostalo je crvenkasto

Link to comment

On imaju ogroman problem da nadju nove i zadrze stare ljude.

 

I retail im unistavaju lazni proizvodi. Manje je problemu EU ali USA je navodno veliki broj ljudi presao na Shopify i dr. alternative.

 

Iskreno i ja ih izbegavam kad god mogu.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ne koristim ih vec godinama principijelno, ali ne znam koliko ljudi ima takav stav. Srecem mnogo vise onih koji npr. imaju Prime od onih koji ih bojkotuju.

 

Ali ne znam koliko ih osim toga konkurencija pritiska, i koliko se jos drze po inerciji, zbog Primea, cinjenice da tamo mozes da kupis sve itsl. Skoro sam nesto morao tamo da trazim i bio sam prilicno sokiran koliko je trazenje svega prosto jadno. Mogucnost filtriranja gotovo nula, ubaci u pretragu i biraj izmedju milion proizvoda koji su pritom i cesto potpuno identicni i imaju samo drugu nalepnicu. Dakle kao da odes i radnju, samo sto nemas izbor od 5 stvari, nego od 500, i jos moras da cekas dva dana i na kraju vise u principu cesto i nije jeftinije. Cak je i Ebay daleko ispred, iako su i oni jednako kompleksna platforma. A konkurencije je sve vise - od specijalizovanih prodavnica koje ce uvek imati svoje prednosti, do slicno koncipiranih ogromnih firmi. Galaxus je npr. iz Svajcarske usao na nemacko trziste, Otto (isto Nemacka) je postao ekstremno agresivan prosle godine, mnogi lanci vec godinama koriste svoje prednosti sto ne posluju samo online, a cena vise nije toliki faktor itsl.

Link to comment

gde u beogradu kupiti zlato, ako moze preporuka? nekoliko mesta se nudi na netu, premije za iste proizvode variraju ali mene najvise interesuje sigurnost.

Link to comment
On 7.5.2022. at 16:54, bags said:

On imaju ogroman problem da nadju nove i zadrze stare ljude.

 

I retail im unistavaju lazni proizvodi. Manje je problemu EU ali USA je navodno veliki broj ljudi presao na Shopify i dr. alternative.

 

Iskreno i ja ih izbegavam kad god mogu.

 

Verovatno. Medjutim ovi problemi koje sad imaju su isključivo supply chain tipa.

Kad se reši to, eto njima opet rekordnih kvartala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...