Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

Jel može neko da da pravno tumačenje novonastale situacije? Što reče Todorić jasno je zašto je Palma jutros požurio u tužilaštvo i da ni to tužilaštvo ni jagodinska policija neće prstom mrdnuti. 

Link to comment
12 minutes ago, morgana said:

najmanje je bitno u ovoj situaciji, tim prije sto ljudi govore sa najboljim namjerama - ali opasno ide na nerve ovo 'imam i ja cerku, sestru zenu'; 'zasto zene ne stanu uz zene'; 'zasto jagodinski muskarci ne stite svoje zene' i slicne departmentalisticke gluposti. ako neko tuce, siluje ili kinji muskarce, valjda cemo uz zrtve stati svi jer su zrtve, a ne samo muskarci, jer su muskog pola.

 

Ma to se koristi empirijski po onome kako funkcionise sredina u realnosti, a realnost je, nazalost takva da definise pozivanje na te floskule, a ne na univerzalnom principu da niko ne sme da bude napadan i ucenjivan. Pa Lucani su principijelno slican primer, samo se svodi na drugu vrstu ucene.

 

A kod politicara je da iskomuniciraju taj deo birackog tela koje reaguje na te floskule. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ma to je empirijski ne nacelno, po onome kako funkcionise sredina u realnosti, a realnost, nazalost definise pozivanje na to, a ne na univerzalnom principu da niko ne sme da bude napadan i ucenjivan. Pa Lucani su principijelno slican primer, samo se svodi na drugu vrstu ucene.

 

A kod politicara je da iskomuniciraju taj deo birackog tela koje reaguje na te floskule. 

 

ma imas to i u onlajn javnom mnjenju, prosto postoji taj diskurs o sticenju majke sestre kceri i zenskoj solidarnosti koja postoji mimo ljudske, nije ni cudo sto se kod nas kaze covjek i zena. 

 

slazem se da su lucani isti pravac, ali su ipak dalje od ovoga, zalaze u krsenje tabua.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, morgana said:

ma imas to i u onlajn javnom mnjenju, prosto postoji taj diskurs o sticenju majke sestre kceri i zenskoj solidarnosti koja postoji mimo ljudske, nije ni cudo sto se kod nas kaze covjek i zena. 

 

Onlajn javno mnjenjei, ali iz plemenskog set up ne moze da se izvuce. Pa ubilo se koliko su zasticene i cerke i majke i sestre, a  zenska solidarnost je tacno do onoga sto se nema (videti onu o porodilistima). A i sinovi, i braca i ocevi. Ginu ljudi na gradalistima kao zecevi.

Nema ljudske i gradjanske solidarnosti, a ni preventivnog reagovanja sad i iz krajnje sebicnog razloga da ne dodje pred moj prag. Zna ovaj nesoj sa kim ima posla i dokle mu se moze, onako sac metodom.

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment

Javljao se dopisnik iz Jagodine na Novoj S malo pre, kaze za sada od tog skupa nema nista, sto ne znaci da nece biti.
 
A bice sigurno. Imao ga Jutka,  ovaj je ipak ozbiljniji igrac, ocekujemo i ozbiljnije "mere".

  • +1 1
Link to comment

Ja samo ne znam, mislim ne mogu da zamislim koje su to moralne nakaze  koje će biti u stanju da izađu na takav skup.

Kolika je dubina tog ponora ? Kako ti ljudi žive ? Kako spavaju ? Šta sanjaju ?

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

 kad smo bili pod Turcima, smetalo nam je pravilo prve bračne noći

 

Imaš neki istorijski izvor za postojanje ovoga (osim kao eventualnog usamljenog incidenta) u Srbiji pod turskom vlašću? Ozbiljno pitam.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, dùda said:

Ja samo ne znam, mislim ne mogu da zamislim koje su to moralne nakaze  koje će biti u stanju da izađu na takav skup.

Kolika je dubina tog ponora ? Kako ti ljudi žive ? Kako spavaju ? Šta sanjaju ?

Zvoni telefon u opstini i lokalnim preduzecima,sve ih zaposlio olos licno ili njegovi ljudi,i eto i vise od 400.Empatija je precenjena stvar danas,posebno kod krezubih kojima upravlja strah,sebicnost,pink,hepi,informer.

  • +1 5
Link to comment
  • Redoran changed the title to Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...