Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Interesantan je podatak koliko svapske fabrike zarade po jednom prodatom automobilu:VW 683 (14.000 - prosecna cena auta) + ako se proda Kinezima ---> 968Mercedes 3395 (42.000)BMW 2300 (36.300)Audi 2346 (27.000)Porsche 14478 (95.200)u poredjenju s njima Toyota uzima skromnih 306 evrica (20.900)

Link to comment
  • 1 month later...
2jaf66c.jpgBertone concept za predstojeci sajam u Zenevi povodom 99 god postojanja.Zabarska igrarija kako bi ustvari Jaguar morao da izgleda. Sanse da se kreneu proizvodnju su minimalne a i da ga ima za kupiti, sta ja imam od toga :( Predivan, elegantan i sexy dizajn.
Link to comment
  • 1 month later...

Autobus buducnosti:http://www.youtube.com/watch?v=mAjLeSpj6PM&feature=player_embeddedDakle ovo je stvarno čudesno! Izgleda kao ogromna ajkula, samo na putu. Ovo je prvi električni superautobus, koji može da primi 23 putnika i razvije maksimalnu brzinu od 250 kilometara na sat. Vozilo je delo Wubboa Ockelsa, prvog holandskog astronauta i profesora održivog vazduhoplovnog inženjerstva i tehnologije.Autobus, koji više liči na limuzinu i u čiji je razvoj uloženo 13 miliona evra, trebalo bi da u budućnosti postane novi vid javnog prevoza.Ockels namerava da u maju predstavi svoj električni autobus na Sajmu u Dubaiju.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

da, bas tako. jednostavno sve ide u dizajn pravcu ' vece od pola, manje od golfa'tipican primer, novi korejski SsangYong, osetio krv na trzistu SUV-a.pazi kako se bezocno krade linija iznad tockova od Range Rover Evoquea: 235689b.jpg235689.jpg

Link to comment

Ma, čitav taj pravac "we came in peace and to eat your brains" SUV-ova mi je odvratan (Evoque includeed), al sam zapanjen da od apsolutne ikone terenaca hoće da naprave ovu karakondžulu.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...