Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Danas u podne u St. Michael Kirche u Minhenu bila misa na hrvatskom,odnosno pjevao neki crkveni hrvatski hor. O cemu se radi, da li neko zna?

 

ta crkva i jeste data hrvatskoj zajednici na koristenje za sve ceremonije. nedeljom u 12,30 je redovna misa

Link to comment

Meni su isto trazili prevode uradjen u Nemackoj kad sam se zenio. Ostalo je moglo, ovo jok. Mada, tad sam jos ziveo u ubedjenju da ljudi znaju sta pricaju. 10 evra red teksta...

 

Ja mislio švapska administracija efikasna kao vučić

 

Popunjavao skoro formular od tri strane za penziono. Prvo su mi naknadno trazili nesto sto ne postoji, pa su rekli dobro kad sam im rekao da ne postoji, a onda su ove nedelje poslali novi dopis™ da na osnovu popunjenog ne mogu da ustanove stanje, pa da popunim ovaj drugi. Taj drugi je isti kao i prvi, samo sto ima tri-cetiri pitanja manje.

Link to comment

@ namenski: znaš da je i meni to prvo palo na pamet. Ros, je li to što religioznost u domaćoj populaciji opada?

 

nema to veze sa domacom populacijom. hrvatska misija nema svoju vlastitu crkvu vec koristi neku od domacih u odredjeno vreme. to je sa skoro svim konfesijama u minhenu. srpska pravoslavna ima svoju crkvu, izgradjenu od dobrovoljnih priloga. grci imaju jednu crkvu u samom centru, koju su dobili kad je oto bavarski postao prvi grcki kralj. itd...

Link to comment

Meni su isto trazili prevode uradjen u Nemackoj kad sam se zenio. Ostalo je moglo, ovo jok. Mada, tad sam jos ziveo u ubedjenju da ljudi znaju sta pricaju. 10 evra red teksta...

 

Na kraju sam samo izvod o bracnom stanju i obe apostile prevela, neki fin cika mi je to za malo para uradio (ili sam ja ocekivala mnogo vise pa mi posle laknulo), da bi posle (inace treca) sluzbenica kod koje smo bili u Opstini da predamo bila pomalo iznenadjena time da sam i to prevela. Rekoh joj da su mi u Visbadenu rekli jedno a ovde drugo. Na ja.

 

Sto se tice medjunarodnog izvoda, kada su ga uzeli u ruke i shvatili kako izgleda, sa legendama i na nemackom, bilo je sve okej. (Da li je moguce da je to bio prvi medjunarodni izvod koji je sluzbenik drzao u ruci?)

Link to comment

nakon što sam saznala da postoje Odeljenja za strance u kojima niko ne priča engleski + nakon što mi je u nekom drugom odeljenju za strance jedna Hilari™ rekla da imam sve uslove za trajnu dozvolu i dala mi spisak dokumenata, a kasnije druga Hilari™ kod koje sam dobila termin tražila neka treća dokumenta i rekla da moram neke stvari da razjasnim pa tek onda -- više me ništa ne može iznenaditi

Link to comment

kad sam stigao u minhen 2000-e, odem prvo u arbeitsamt da dobijem vizu. sacekam broj, udjem unutra i pitam "can I speak english?".

 

neki pravi arijevac odgovara: "nein, das ist deutschland, nicht Amerika!!!" :D

Link to comment

kad sam stigao u minhen 2000-e, odem prvo u arbeitsamt da dobijem vizu. sacekam broj, udjem unutra i pitam "can I speak english?".

 

neki pravi arijevac odgovara: "nein, das ist deutschland, nicht Amerika!!!" :D

 

Trebalo je da kažeš "otkud znam, vido sam neku američku vojsku usput pa sam pobrkao"  :fantom:

Link to comment

bilo mi logicno da neko zna engleski tamo. ipak sam trazio high skill vizu.

kad sam tu epizodu ispricao srbobavarcima oni mi rekose "nije to nista. videces sta ce biti u uredu za strance".

odem tamo sledeci dan, spreman na ribanje kad naidjem na dva mladica u kancelariji koji su sasvim pristojno rekli "sure, no problem" :)

Link to comment

Heh, i kod mene u selu sad situacija. Najavila desnica mirno okupljanje u centru. A gradske vlasti rekle "mi ne možemo da zabranimo mirno okupljanje, ali možemo sve da obavestimo da će do njega doći". I sad još šest drugih kontra-desničarskih udruženja najavilo za isti dan takođe mirna okupljanja, tako da nas, u principu, očekuje mirni pičvajz. Moram da rezervišem sto kod poslastičara na taj dan.

Link to comment

Ma kakav picvajz. Kod nas na kraju dodje max 30 degena iz ko zna kojih pickinovaca, oko njih 50 policajaca i barikade, i iza toga 150 demonstranata. Na kraju ih isprate do zeleznicke stanice.

 

Pre par godina prolazim i vidim skup ljudi koji zvizdi. Kad ono NPD dosao da drzi proglas™; parkirali kombi, zvucnik, mikrofon i prekoputa tridesetak ljudi s pistaljkama. Nista se ne cuje, ali je baja profesionalno ispricao sta su imali, seli u kombi i dovidjenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...