Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

razmislite dobro pre no se zaputite na duzi boravak u nemackoj bez znanja nemackog.cak i ako kao radite na engleskom.
Znači naletela si na zid <_< . Jesi li našla stan?
Link to comment
Znači naletela si na zid <_< . Jesi li našla stan?
hvala internet bogu na google translatoru. prevodim ugovore, formulare, pisma, sve.imam lep stan. :ovde dodje srce:od juce i okrecen.
Link to comment
hvala internet bogu na google translatoru. prevodim ugovore, formulare, pisma, sve.imam lep stan. :ovde dodje srce:od juce i okrecen.
Ja sam mislio na socijalni zid da se tako izrazim. Ono ne intersuješ ih uopšte ukoliko nicht deutsch sprechen. Ovo je ipak jednokratni problem i možeš ga rešiti cimanjem nekog ko je Nemac i govori engleski.
Link to comment

jesi li se prijavila u einwohnermeldeamt?meni je to bio prvi administrativni problem. "treba da ides u einwohnermeldeamt", "gde?", "einwohnermeldeamt", "ajde napisi mi to na papir". onda sa tim papirom udjem u neku zgradu pa trazim, a ne znam da pitam, jer ko ce zapamtiti einwohnermeldeamt. sunce me je ogrejalo kad sam naletela na bosanku na salteru. a onda sa tim papirom u auslaenderbehoerde da ti prilepe pink vizu.

Link to comment
prevodim ugovore, formulare, pisma, sve.
Za to treba pomoć i onima koji znaju nemački.
onda sa tim papirom udjem u neku zgradu pa trazim, a ne znam da pitam, jer ko ce zapamtiti einwohnermeldeamt
El to onaj na Hauptbahnhofu? ;)
Link to comment
meni je to bio prvi administrativni problem. "treba da ides u einwohnermeldeamt", "gde?", "einwohnermeldeamt", "ajde napisi mi to na papir". onda sa tim papirom udjem u neku zgradu pa trazim, a ne znam da pitam, jer ko ce zapamtiti einwohnermeldeamt. sunce me je ogrejalo kad sam naletela na bosanku na salteru.
Mene je doticnom auslenderbweroiwjeriu pitala, a ja s obzirom na moje znanje nemackog, to cuo ovako:- da li ste vec bili u fsfhdsjk dsjhfsdjkf hdskfhjsdjfhkf fd jsdf?- (znajuci da nisam nigde drugde bio, odgovor je bio prilicno jednostavan) jok- morate prvo tamo, to vam je fdsksdf dsjfdskj kd dkjf dkslj dskfj ldskj lfsdl- ... a-ha- fdfsd jkdfj hsdfj d fkjds fkhfsjf jsk- :unsure: - podjite sa mnomOnda je zakljucala kancelariju, uzela me za ruku, odvela u zgradu prekoputa i pritisnula taster da dobijem broj u redu za cekanje. Kome trebaju Bosanci pored nemackih dusa od covekova.
Link to comment
lako ja vama, nama su auslaenderbehoerde i einweohnermeldeamt bili udaljeni nekoliko km. @ amelija: jawohl, kod hauptbahnhofa.
Kako bre, na početku je i Ausländersamt bio kod HBf-a, tek par godina kasnije su ga premestili gore kod mene (O:)) al tad više nije bio ni potreban glupi Einwohnermeldeamt.
Link to comment

Mene su ljubazne buduće kolege/drugari Nemci vodili svuda gde treba i pomagali mi oko formulara, a inače ja sam dobro znala nemački al bih svejedno sutra malo sama bez problema provalila šta je Einwohnermeldeamt, šta Bezvezamt a šta Blablatrüchamt i kojim redosledom moram da ih obiđem.A najbolje je bilo prvih dana što je bilo i petlji tipa ne mogu u X bez papira iz Y a ne mogu ni da sve obavim u Y bez svih papira iz X. Ne sećam se više kako se tačno sve to raspetljalo, ali bitno je jedino da se raspetljalo.I onda kad se sve završilo sam pomislila "e super, a sad ću lepo da se opustim i uživam dok radim"

Link to comment

@ amelija: tacno behu u istoj zgradi, skroz sam zaboravila to. ja sam imala jednu trostruku petlju. ne moze racun u banci bez boravisne vize, ne moze ugovor na uniju bez racuna u banci, ne moze boravisna viza bez ugovora na uniju. na kraju je banka popustila kad sam im otisla sa lusksemburzaninom.

Link to comment
Mene je doticnom auslenderbweroiwjeriu pitala, a ja s obzirom na moje znanje nemackog, to cuo ovako:- da li ste vec bili u fsfhdsjk dsjhfsdjkf hdskfhjsdjfhkf fd jsdf?- (znajuci da nisam nigde drugde bio, odgovor je bio prilicno jednostavan) jok- morate prvo tamo, to vam je fdsksdf dsjfdskj kd dkjf dkslj dskfj ldskj lfsdl- ... a-ha- fdfsd jkdfj hsdfj d fkjds fkhfsjf jsk- :unsure: - podjite sa mnomOnda je zakljucala kancelariju, uzela me za ruku, odvela u zgradu prekoputa i pritisnula taster da dobijem broj u redu za cekanje. Kome trebaju Bosanci pored nemackih dusa od covekova.
:lol: e sve ovo ovako mi ispricao svojevremno 1 bosanacs tim da on nije znao za sta ce mu broj, pa ga bacio :isuse::Hail:
Link to comment
jesi li se prijavila u einwohnermeldeamt?meni je to bio prvi administrativni problem. "treba da ides u einwohnermeldeamt", "gde?", "einwohnermeldeamt", "ajde napisi mi to na papir". onda sa tim papirom udjem u neku zgradu pa trazim, a ne znam da pitam, jer ko ce zapamtiti einwohnermeldeamt. sunce me je ogrejalo kad sam naletela na bosanku na salteru. a onda sa tim papirom u auslaenderbehoerde da ti prilepe pink vizu.
google kaze da je to prvo na E Registration Office.to drugo na A je Immigration Office.niko mi nije rekao da tamo treba da idem za sada. nego da treba da se prijavim u drugoj polovini januara (mesec dana pre isteka vize) kako bi mi obnovili vizu.za sada imam stan, bankovni racun i mozda internet od veceras.moram li odmah tamo?edit: na netu nasla da TOGA NA E ima vise komada. jedna adresa je jako blizu ulice u kojoj stanujem...edit 2: nasla sve. moram da se prijavim within a week, znaci sutra zorom. imigraciono ne mora odmah...edit 3: neizmerno hvala. potpuno sam izgubljena, a ni ovi iz skole nisu od vece pomoci. mozda ne znaju sve. skola je mlada, a citava ekipa su nemci i malo drugih EU zemalja... Edited by PointTaken
Link to comment
google kaze da je to prvo na E Registration Office.to drugo na A je Immigration Office.niko mi nije rekao da tamo treba da idem za sada. nego da treba da se prijavim u drugoj polovini januara (mesec dana pre isteka vize) kako bi mi obnovili vizu.za sada imam stan, bankovni racun i mozda internet od veceras.moram li odmah tamo?edit: na netu nasla da TOGA NA E ima vise komada. jedna adresa je jako blizu ulice u kojoj stanujem...edit 2: nasla sve. moram da se prijavim within a week, znaci sutra zorom. imigraciono ne mora odmah...edit 3: neizmerno hvala. potpuno sam izgubljena, a ni ovi iz skole nisu od vece pomoci. mozda ne znaju sve. skola je mlada, a citava ekipa su nemci i malo drugih EU zemalja...
to ti je sve na jednom mestu: kreisverwaltungsreferat (U3/U6 - Poccistrasse). ides za svom rajom koja izadje iz u-bahna :)prijava boravista je u prizemlju. treba da popunis ovaj formular:http://www.muenchen.de/cms/prod2/mde/_de/rubriken/Rathaus/50_kvr/buergbuero/wohnsitz/pdf/anmeldung_meldebehoerde.pdfto ti je na http://www.muenchen.de/Rathaus/changeresidency/57802/index.htmlpetkom rade od 7 do 12.mozda da to ispunis u skoli prvo pa onda u ponedeljak da odes?kad si vec tamo pitaj kad treba da odes da produzis vizu. ja sam dosao sa 3-mesecnom vizom koju sam odmah produzio na godinu dana. navodno je tad (2000-e) bilo pravilo da iako ti ured za strance odobri radnu vizu na godinu dana, u ambasadi mogu samo da daju vizu na tri meseca.
Link to comment
to ti je sve na jednom mestu: kreisverwaltungsreferat (U3/U6 - Poccistrasse). ides za svom rajom koja izadje iz u-bahna smile.gifprijava boravista je u prizemlju. treba da popunis ovaj formular:http://www.muenchen....ldebehoerde.pdfto ti je na http://www.muenchen....7802/index.htmlpetkom rade od 7 do 12.mozda da to ispunis u skoli prvo pa onda u ponedeljak da odes?kad si vec tamo pitaj kad treba da odes da produzis vizu. ja sam dosao sa 3-mesecnom vizom koju sam odmah produzio na godinu dana. navodno je tad (2000-e) bilo pravilo da iako ti ured za strance odobri radnu vizu na godinu dana, u ambasadi mogu samo da daju vizu na tri meseca.
sve zavrsila jutros zorom za manje od 10 minuta (od trenutka kad mi je iz masine ispala kartica sa brojem) i to u svom novom komsiluku, kako bog zapoveda (u lenorodstrasse 21). dali mi i papirce sa adresom i radnim vremenom za imigraciono u Poccistrasse, ali to nije hitno.nisam nista popunjavala ja, nego zena kompjuterski. samo mi izaslo odstampano... hehe, bilo je malo troumljenja oko veroispovesti.

-religion?-ortodox serb.-can we put russian, we have russian ortodox?-no, I am not russian ortodox.-but we have no other church than russian.-it is ok, put no religion, I am a non-practicing ortodox.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...