Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nemačka

Featured Replies

Moje informacije su bajate, onda je bilo lakse (nedavno bese referendum u CH, gde zele da ogranice broj stanovnika, sto samo govori u kom pravcu i oni idu), a sad ovo sto vidim kaze da za ne-EU, dozvola za rad (G-permit) se daje na godinu dana i vezana je iskljucivo za tog poslodavca.

Srecno, svakako!

Obzirom na to cime se bavis, pretpostavljam da ti je target Roche, Novartis....

  • Replies 2.1k
  • Views 187k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Desmond Bojčinski
    Desmond Bojčinski

    Nema šta puno da se priča, nije prošlo ni tri meseca. Inače Nemačka je , Štutgart mi je najbliži veliki grad a mi smo u gradiću od 15k stanovnika. Po dogovoru klinika nam je rešila stan po subvencioni

  • Super je Njemacka, u Minhenu manja guzva na ulicama nego u Mitrovici, da ne pominjem Novi Sad i Beograd koji su jezivi. Jeste da su ljudi ubijeni u pojam maksimalno i da svi deluju ko zombiji ali moga

  • U Dizeldorfu je sedište eparhije, idi da pozdraviš vladiku Grigorija i zahvališ mu što je rekao da je ok vežbati jogu a ostatak spc:  joga - ne nikako, pilates da Možete i da se slikate zajedno i ozbi

Posted Images

Taj referendum je neslavno propao, i u sustini nista se vec duze vreme ne menja za non-EU, sve te inicijative su okrenute protiv EU imigracije koja je ubedljivo najbrojnija zadnjih dve decenije. Za non-EU je i ovako dovoljno komplikovano. Taj neko mora da prodje market testing- da je posao internacionalno oglasen i ti si najbolji kandidat (nema svajcarca ili EU koji je bolji), da firma hoce da te sponzorise za posao (imaju svi odredjene kvote sponzorstava po godini, pod to im spadaju svi Alerikanci, Indusi, Azijati...). Ovo je inace potpuno isto u UK. Za strucne poslove i vise strucne spreme u globalu nije problem, ako se dobije posao sredice se i papiri, narocito kod velikih multinacionalnih kompanija. U prvom momentu supruznik ne dobija automatski radnu dozvolu (dobija posle par godina), ali posto je tebi zena sa EU pasosem to na vas ne bi vazilo.

Edited by Hubris
Apismena…

36 minutes ago, Hubris said:

Taj referendum je neslavno propao, i

Napisah "u kom pravcu idu.." - cinjenica da su ga pokrenuli i da je oko 47 % glasalo za, govori nesto.

I AfD je krenuo sa 2, 3, 5... %

28 minutes ago, destiny said:

Napisah "u kom pravcu idu.." - cinjenica da su ga pokrenuli i da je oko 47 % glasalo za, govori nesto.

I AfD je krenuo sa 2, 3, 5... %

SVP (svajcarska krajnja desnica) je negde izmedju 20 i 30 posto negde od 1999 (osnovani ranih 70tih), najblize su bili 30% 2007, pa 2015, od onda imaju manje. Dinamika im nije slicna AfP, tj ne moze da se preslika trend, nisu deo istog fenomena, mada je sigurno da im svaki rast desnice u Evropi donosi vetar u ledja. Zastupaju ruralne i konzervativne interese, ljudi iz tih sredina ih najvise glasaju iz sijaset razloga. I da, protive se migraciji, ali ovde se to resava referendumima koji su svi osim jednog odbaceni (prosle su samo kvote za EU 2014-te, ali nikada nisu zazivele). Preslikana inicijativa je odbacena 2020 i sada ponovo 2026. Sigurna sam da cemo ih videti ponovo za 6 godina... Da se razumemo, nisu ljudi ovde presrecni sbog imigracije, i za malu zemlju stranaca stvarno ima mnogo (33% onih koji imaju stalno boraviste nisu rodjeni u Svajcarskoj), ali takodje nisu za to da se preseku veze sa EU, postoji razumevanje da od toga imaju koristi i da se ekonomija na njima drzi.

Sto se rezultata referenduma tice, 45.2% prema 54.8 % zvuci kao mnogo njih za, ali svaka pobeda na referendumu ovde koja se priblizava 10% je ustvari bas tezak poraz, narocito ako izgube kantone koji su 2014 glasali za. Tiha vecina je izasla u vecem broju nego inace i glasala. Pri tome je ovo bila najveca i najskuplja kampanja SVP i ovime je svaka rasprava da li treba probati da se uvedu kvote iz 2014 ili ne zavrsava.

Pisem ovo samo zbog razumevanja situacije posto se cesto politicki rezoni iz Nemacke (i ne samo to) precrtaju na Svajcarsku, a situacija je u mnogome drugacija.

50 minutes ago, Hubris said:

SVP (svajcarska krajnja desnica) je negde izmedju 20 i 30 posto negde od 1999 (osnovani ranih 70tih), najblize su bili 30% 2007, pa 2015, od onda imaju manje. Dinamika im nije slicna AfP, tj ne moze da se preslika trend, nisu deo istog fenomena, mada je sigurno da im svaki rast desnice u Evropi donosi vetar u ledja. Zastupaju ruralne i konzervativne interese, ljudi iz tih sredina ih najvise glasaju iz sijaset razloga. I da, protive se migraciji, ali ovde se to resava referendumima koji su svi osim jednog odbaceni (prosle su samo kvote za EU 2014-te, ali nikada nisu zazivele). Preslikana inicijativa je odbacena 2020 i sada ponovo 2026. Sigurna sam da cemo ih videti ponovo za 6 godina... Da se razumemo, nisu ljudi ovde presrecni sbog imigracije, i za malu zemlju stranaca stvarno ima mnogo (33% onih koji imaju stalno boraviste nisu rodjeni u Svajcarskoj), ali takodje nisu za to da se preseku veze sa EU, postoji razumevanje da od toga imaju koristi i da se ekonomija na njima drzi.

Sto se rezultata referenduma tice, 45.2% prema 54.8 % zvuci kao mnogo njih za, ali svaka pobeda na referendumu ovde koja se priblizava 10% je ustvari bas tezak poraz, narocito ako izgube kantone koji su 2014 glasali za. Tiha vecina je izasla u vecem broju nego inace i glasala. Pri tome je ovo bila najveca i najskuplja kampanja SVP i ovime je svaka rasprava da li treba probati da se uvedu kvote iz 2014 ili ne zavrsava.

Pisem ovo samo zbog razumevanja situacije posto se cesto politicki rezoni iz Nemacke (i ne samo to) precrtaju na Svajcarsku, a situacija je u mnogome drugacija.

Ja kod tih glasanja tripujem da nasi stari imigranti glasaju protiv novih, isto koliko i neki ruralni old fashined Svajcarci.

4 minutes ago, Mel said:

Ja kod tih glasanja tripujem da nasi stari imigranti glasaju protiv novih, isto koliko i neki ruralni old fashined Svajcarci.

Nije to samo trip…. na listi za odbornika SVP u mom gradu je bio i jedan ponosni Srbin (nije prosao). Valjda posle njega treba da se zamandali kapija…

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.