October 27, 20241 yr 18 minutes ago, Miki_belavista said: cene u bgu su teski apsurd! Ne samo u Beogradu, ja se nisam salio za Siljegovac. I kapiram ovo sto @Venom prica za investiciju ali ja bih ozbiljno razmislio, ako zelim da dizem porodicu a mogu da radim tu, da pazarim onako nesto za sebe.
October 27, 20241 yr 2 hours ago, Desmond Bojčinski said: U koji god koordinatni sistem ubacim priču, logika šlajfa. Možda klauzula uključuje navijanje za Energie Cottbus ili B1 gornjolužičkog, tako nešto? Pitaj jel' može da se spusti još malo ako je kupac vozio Wartburga?
October 27, 20241 yr 19 hours ago, Ros said: eno na malom ostrvu na Chiemsee grob Alfreda Jodla. ko hoće može da poseti 😇 Ja hteo zbog dvorca natürlich, sad hoću zbog dvorca i da se istovarim na porodičnu grobnicu.
October 27, 20241 yr 20 minutes ago, Shan Jan said: Ne samo u Beogradu, ja se nisam salio za Siljegovac. I kapiram ovo sto @Venom prica za investiciju ali ja bih ozbiljno razmislio, ako zelim da dizem porodicu a mogu da radim tu, da pazarim onako nesto za sebe. Nema (dovoljno) privrede. To im je problem i tu se ovis sa zapada najstrasnije zajebali. Doduse i mentalitet im bas nije poslovan, isuvise krut. Zato im mladi koji su ambuciozniji ne ostaju. Sta kad napuni 18? Goerlitz (na samoj granici sa Poljskom) je lep, stari grad i lep za mlade porodice (parkovi i tako to). Mnogo praznih nekretnina na nemackoj strani. Kad smo kod neta, pre par godina su u delu imali 3G pokrivenost. U Srbiji je Telenor napravio bolju mrezu. Verujem da je sad bolje, sta vise provericu uskoro. Ali nije mogao mejl da se procita u kolima. Predjes na poljsku stranu sve rad i sve moze (platne kartice). Na nemackoj radile samo nemacke debitne, morali da se misli o kesu. Moje zapazanje kao nekoga sa strane. Lepo za zivot na oko, ali nema mnogo mladih. Tako da kontam sta Venom pise. Nema dovoljno aerodroma sa internacionalnim letovima. Berlin, Lajpcig i Drezden. Ne znam za Jenu, ona je univerzitetski grad od davnina. Edited October 27, 20241 yr by Moonwalker
October 28, 20241 yr 4 hours ago, zorglub said: Ja hteo zbog dvorca natürlich, sad hoću zbog dvorca i da se istovarim na porodičnu grobnicu. porodicna grobnica je na manjem ostrvu Fraueninsel
October 28, 20241 yr @Venom Hvala puno na svim informacijama. Trebalo bi u narednih par nedelja da odemo tamo, pa ću dogovoriti sastanak sa par izvođača, čisto da pogledaju i kažu šta sve mora da se radi i kad. Moja žena više ide na tu varijantu da proda kuću, ja bih prvo da proverimo sve opcije, pa onda da prelomimo.
October 28, 20241 yr 1 hour ago, Behemoth said: Moja žena više ide na tu varijantu da proda kuću, ja bih prvo da proverimo sve opcije, pa onda da prelomimo Imas opcije, recimo da izdas kucu na krevet. To obicno treba gradj radnicima, cena je od 250 do 400 eur po krevetu. I kapacitet je 6 ljudi na jedno kupatilo. Ugovor pravis na 6+ meseci da izbegnes pdv/MwSt. Imas troskove oko grejanja, struje i sl. Druga opcija, ponudis gradu kao stan za socijalni smestaj. Ima prostora za mnogoljudnu porodicu iz Afganistana ili Somalije. Grad ti placa zakup, a komsije ti "verbalno opste sa blizom i daljom familijom".
October 28, 20241 yr 21 hours ago, Shan Jan said: Ne samo u Beogradu, ja se nisam salio za Siljegovac. I kapiram ovo sto @Venom prica za investiciju ali ja bih ozbiljno razmislio, ako zelim da dizem porodicu a mogu da radim tu, da pazarim onako nesto za sebe. pogeldaj Spaniju,ako mislis kao investiciju.
November 22, 20241 yr https://www.diepresse.com/19096992/wien-ist-nicht-mehr-die-unfreundlichste-stadt-der-welt Cestitam ekipi iz oba nemacka grada...
November 28, 20241 yr 5 hours ago, bags said: Kikiriki Tih što rade za kikiriki nedostaje najviše ali je činjenica da fali svega. I ovi iz proizvodnje što su ostali bez posla verujem da neće dugo sedeti kući.
February 9, 20251 yr U okolini Berlina radim vodu i grejanje na bausteli, ali je problem u tome što nemamo puno sati, na šta smo navikli. Gde god sam radio radile su se i subote oko 56 sati nedeljno.. ovde radimo samo 43 sata nedeljno... Elem, radili bismo nešto privatno vikendom, bilo šta.. pa ako neko ima neku ideju neka mi se javi. Menadžer nam je potreban
March 13, 20251 yr https://www.heise.de/news/Stimmungstief-bei-Angestellten-Fast-80-Prozent-machen-Dienst-nach-Vorschrift-10314588.html
March 14, 20251 yr Kapitalizam druže. Treba da crnčim k'o Japanac, gledam ruglo oko železničke, raspale mostove, zatvorene tunele i stanove za min. 4000€/km² i još da budem srećan zbog toga. A direktor leti svojim privatnim avionom, troši tuđe pare i kuka na radnike.
Create an account or sign in to comment