Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Pokusao sad da rezervisem karte za Vatikan (pon, 13. apr), ali prve koje su avejlbl su od 12h. Kasno mi je to, posto treba i Tivoli odraditi isti dan. Koliki red moze biti ponedeljkom izjutra, ako se dodje tamo oko 9h?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bio 7 dana u Firenci :wub:

 

Svidjelo mi se i vise nego sto sam ocekivao. Aj sto je grad prelijep, i ima toliko toga da se vidi, meni je i ova periferija gdje smo bili smjesteni [i kojim sam i vise nego zadovoljan] djeluje kao idealno mjesto za zivot. 

Jes da ima masu turista i u centru je pakao guzva, mogu se uvijek naci ulice i trgovi koji su fenomenalni a nisu prepuni ekskurzija. Nisam isao po galerijama i muzejima, jer nije bio bas odmor u pitanju, radio sam i dok sam bio tamo, tako da nije bilo vremena. Al uglavnom, grad je fenomenalan, ljudi su mi bili super, osjecao sam se kao kod kuce :)

Ne bi se bunio da u nekom trenutku zivim tamo. 

 

Bio i na dvije utakmice [stadion mi je bas kul, iako, naravno, nije previse moderan], al nisam bas doneo srecu Fiorentini :D

Link to comment

Pokusao sad da rezervisem karte za Vatikan (pon, 13. apr), ali prve koje su avejlbl su od 12h. Kasno mi je to, posto treba i Tivoli odraditi isti dan. Koliki red moze biti ponedeljkom izjutra, ako se dodje tamo oko 9h?

 

Nemoj, ali nemoj da se zajebeš da ne odeš, ako misliš na Muzej? Ja sam se nećkao, na kraju mi je to bio highlight puta. 

Link to comment

pon, 13. apr

 

Nemoj, ali nemoj da se zajebeš da ne odeš, ako misliš na Muzej? Ja sam se nećkao, na kraju mi je to bio highlight puta. 

 

e dobro da si mu rekao na vreme :lolol:

Link to comment

:D

Ne brini glase, snasao sam se. Malocas sredjivao slike za kolege sa posla i jeo Venchi sa mandarinom ;-)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dakle, u petak se krece za Toskanu. Spavanje je na nekih 720km od BG izmedju Palmanove i Venecije. Posle toga idemo do Bolonje, da protegnemo noge i prosetamo malo. Baza nece biti Pistoia, nego Montekatini terme, zbog cene smestaja.

U povratku smo planirali do Venecije, pa 2 dana u Rovinju, i 10. maja krecemo za BG.

Ambiciozan plan, ali izvodljiv.

 

Od lokaliteta, Firenca 2 puta, Siena, razna sela i gradici koja se usput pokazu, Luca, Piza i ko zna sta jos.

 

Kolika je cena benzina u Italiji ovih dana?

Da li je vikendom besplatan parking?

 

Svi saveti su dobrodosli, a ja cu opet iscitati temu :)

 

Hvala unapred

Link to comment

...

 

:P

 

ja bih se prošetao i malo severnije, do ovoga:

 

Manarola-a-small-town-in-Cinque-Terre-It

 

jes da je još rano za kupanje, ali Manarola i uopšte cela oblast Cinque Terre je prelepa makar samo za šetnju po okolnim brdima. to ti je oko sat vremena autom.

 

u firenci ne postoji besplatan parking za strance, koliko znam. po ulici si kao stranac obavezan da parkiraš tamo gde su plave linije, a tu se plaća. parkinzi garaže su lakša varijanta, a najjeftiniji je Fortezza da Basso parking. najskuplji je Santa Maria Novella, njega treba izbegavati (mislim da je cena prvog 1,60€, a drugog 3€ na sat, ali nemoj me držati za reč). za cene benzina imas ovu stranicu, ima i aplikacija za smartphone.

 

malo južnije ako vam se šeta, isto na sat vremena vam je Arezzo koji vredi videti. Piazza Grande, Petrarkina kuća, katedrala, crkva Santa Maria della Pieve... i obavezno meni najlepša crkva San Domenico. tu je unutra ovo:

 

633crocifisso.jpg

Edited by aram
Link to comment

:P

 

ja bih se prošetao i malo severnije, do ovoga:

 

Manarola-a-small-town-in-Cinque-Terre-It

 

jes da je još rano za kupanje, ali Manarola i uopšte cela oblast Cinque Terre je prelepa makar samo za šetnju po okolnim brdima. to ti je oko sat vremena autom.

 

u firenci ne postoji besplatan parking za strance, koliko znam. po ulici si kao stranac obavezan da parkiraš tamo gde su plave linije, a tu se plaća. parkinzi garaže su lakša varijanta, a najjeftiniji je Fortezza da Basso parking. najskuplji je Santa Maria Novella, njega treba izbegavati. za cene benzina imas ovu stranicu, ima i aplikacija za smartphone.

 

:)

 

 

:P

 

 

 

Dakle, u petak se krece za Toskanu. Spavanje je na nekih 720km od BG izmedju Palmanove i Venecije. Posle toga idemo do Bolonje, da protegnemo noge i prosetamo malo. Baza nece biti Pistoia, nego Montekatini terme, zbog cene smestaja.

U povratku smo planirali do Venecije, pa 2 dana u Rovinju, i 10. maja krecemo za BG.

Ambiciozan plan, ali izvodljiv.

 

Od lokaliteta, Firenca 2 puta, Siena, razna sela i gradici koja se usput pokazu, Luca, Piza i ko zna sta jos.

 

Kolika je cena benzina u Italiji ovih dana?

Da li je vikendom besplatan parking?

 

Svi saveti su dobrodosli, a ja cu opet iscitati temu :)

 

Hvala unapred

 

Firenca: malimilion puta nije dovoljan;) 

Sto se mene tice, sledeci put ima da se vezem tamo o nesto: o fontanu, drvo, ne biram. Uglavnom, kuci necu ici. 

 

(pogotovo, preko reke, juzno. beskraj radionica raznoraznih zanatlija, itakoto).

 

+ pasta&vino. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...