Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

7 minutes ago, Heaviside said:

Ali zašto neprestano učitivaš? 

Kome bre smeta pisanje pravnika o sudskom pustupku? 

Procitaj bar dve prethodne strane ove teme.

Link to comment

onog trenutka kada se seksualni uznemiritelji budu plašili bar 10% koliko se sada plaši ženski rod u celini, počeću da razmišljam o pretpostavci nevinosti

 

do tada, jok, imam dovoljno firmi iza sebe, dovoljno situacija gde je sve bilo nevino i pepe l tvor šaljivo, da me baš briga i ako neki silovatelj nevin najebe

  • +1 6
Link to comment

@Uskebasi

Učestvujem i pratim od početka. Ne smeta ovde nikome da pravnici komentarišu sudski proces već pravnicima smeta što se ovde komentariše nešto što je predmet sudskog procesa uz izmišljanje rulje koja bi da linčuje ono govno od čoveka. Usput serete da nam nije jasno da preptostavka nevinosti važi i van sudnice, kao da smo se mi svi ovde probudili jedno jutro i iz čista mira odlučili da pišemo kako je Lečić govno od čoveka. Kao da se ne sme pisati da je neko đubre, podržavati osobu koja ga optužuje i kolege koje sa njim ne žele da rade ako pravna struka ne odobri to. More...

 

Mora to i tebi biti jasno nego ti valjda zabavna cela ova igranka. Meni više nije, previše je repetitivno. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Uskebasi said:

Procitaj bar dve prethodne strane ove teme.

nisam nikad videla teme o kojima pises kao o onima gde je postojalo forumsko vecinsko misljenje. svejedno, zelim da pisem o ovoj temi, a zanima me i misljenje pravnika.

jedino mi se ne ucestvuje u neproduktivnoj cirkularnoj raspravi o pretpostavci nevinosti i medijima. mislim da je apsolvirana, uz sva neslaganja i oprecna misljenja koja i dalje mogu da nastave da egzisistiraju paralelno, sto se mene tice.

 

 

Link to comment

  

17 minutes ago, Heaviside said:

Ali zašto neprestano učitivaš?

Kome bre smeta pisanje pravnika o sudskom pustupku? 

diskusija povodom ovog slucaja sada ima sedamdesetak strana

 

sa komentarima iz ugla prava je pocelo kad je pitano sta bi tuzilastvo mislilo o slucaju na osnovu dotad objavljenih informacija, sa odgovorom da tuzilastvo ne bi mislilo nista jer ne misli na osnovu fragmentarnih i uopstenih navoda nego hoce prvo da zna sve, dakle onu jednu celokupnost stvari koju mi nemamo i ne treba ni da imamo, narocito sa osvrtom na to da "teret informisanja" ne treba svaljivati na zrtvu, tako da u suprotnom, ako nismo zadovoljni obimom i detaljnoscu pruzenih informacija, zakljucujemo da prica ima rupe, da ne dobacuje do odredjene pravne kvalifikacije i kako to vec ide.

 

u nekom momentu mora se povuci rucna, inace se ide u besmisao. moralni impulsi i prirodna zelja da znamo vise only take you so far, a da nas vode tamo gde hocemo, oni bi nam bili i dovoljni, i ne bi nam trebalo organizovano drustvo 

 

iako je tu stosta konstruktivno razrešeno, neka atmosfera je tada nastala na fazon sta pravnici tlape ja znam sve silovanje ist silovanje eno snimak. treba da procitas sve od tipa stote strane da steknes utisak o tome sta je provociralo pravnike da se ukazu na temi u "hteli ste pravnika" modu. shvatices da su "pravnici" bukvalno otirac na ovoj temi kao naziv za one neke koji nemaju 1 moralnu cistotu, koji bi samo da postuju neku formu u ovoj i ovakvoj drzavi i dr. opsta mesta za praznjenje licnih frustracija i/ili zauzimanje moralnog pijedestala.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, harper said:

Lecic Branislav je na tom snimku sve rekao sta ima da kaze o sebi. Matori, isfrustrirani, jadni jarac koji ne moze da se pomiri s tim da stari, da mu se kosa proredjuje i da je proslo vreme kad je bio zanimljiv mladjim devojkama pa se sada koristi svojom slavom i polozajem u glumackom svetu da se ogrebe za seks s mladjim mesom. Sve i da je ona htela da se jebe s njim, a ocigledno nije, on se poneo kao najobicniji bednik koji se noktima i zubima drzi za vreme koje je za njega odavno proslo, umesto da kao ozenjen sredovecni muskarac i otac zenskog deteta zivi zivotom kakav mu prilici i uziva u onome sto je svojim glumackim umecem stekao. Sad kad ga je stiglo njegovo jadno ponasanje ostalo mu je samo to, da tuli o prezumpciji nevinosti i pokusava da zakrpi nepovratno rasparanu reputaciju i sujetu.

 

Krace receno, kad je vec znao da jebe sad moze malo i da se jebe. I on i njegova reputacija.

 

ne mogu da verujem. ko si ti da drugome odredujesh sha tje da radi i kako tje da zhivi svoj zhivot? lechitj ne sme prisisljava ti drugu osobu ni shta. ne sme primenjivati nasilje, ne sme da izgovara ono shto je izgovorio. shta se njemu lichno svidja, kako on sebe vidi, to je njegovo pravo. ti li tjes mu odredivati kako tje da zhivi svoj zhivot i u shta tje da gleda?

  • Hvala 1
Link to comment

Da dodam samo još ovo, istekao edit.

 

U ovoj državi, ako ćutiš na očigledan zločin, nepravdu misleći da ćeš nešto da promeniš ili na nešto da utičeš kao što je celokupan pravni sistem jedne zemlje, tj konkretno ove usrane nazovi zemlje, ti nisi pametan, ti si glup. Ovi što nas jebu svaki dan se mole da smo svi takvi pa da nas jebu još 100 godina.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Imam pitanje za pravnike. Da li je kod nas snimak snimljen bez ovlašćenja suda merodavan? Težinu mu je dalo to što je i Lečić potvrdio autentičnost. Da li to nešto menja?

Ako Lečić i bude oslobođen iz formalnih razloga, mislim da mu ništa neće biti isto. Imaće više obožavaoca na FB i u masi, ali mislim da će ga pristojan svet izbegavati.

Link to comment
50 minutes ago, duma said:

Imam pitanje za pravnike. Da li je kod nas snimak snimljen bez ovlašćenja suda merodavan? Težinu mu je dalo to što je i Lečić potvrdio autentičnost. Da li to nešto menja?

Ako Lečić i bude oslobođen iz formalnih razloga, mislim da mu ništa neće biti isto. Imaće više obožavaoca na FB i u masi, ali mislim da će ga pristojan svet izbegavati.

 

Pa nek' se pajta sa Krletom i sličnima, a što se seksualnog života tiče eno mu Eva Ras.

Link to comment
9 hours ago, duma said:

Imam pitanje za pravnike. Da li je kod nas snimak snimljen bez ovlašćenja suda merodavan? Težinu mu je dalo to što je i Lečić potvrdio autentičnost. Da li to nešto menja?

Ako Lečić i bude oslobođen iz formalnih razloga, mislim da mu ništa neće biti isto. Imaće više obožavaoca na FB i u masi, ali mislim da će ga pristojan svet izbegavati.

To se procenjuje u svakom konkretnom slucaju. U ovom slučaju nije nezakonit dokaz, niti je neophodno da sud daje nalog za snimanje( to je vec posebna dolazna radnja za određena teska krivična dela kod kojih je teško otkriti uopšte ko je ucinilac) t. Ovde je lice koje je snimalo razgovor u njemu i učestvovalo, tj. snimala je razgovor koji je njoj bio namenjen. O tome je već bilo reči, prema tome može se koristiti kao dokaz.

To je bilo po ranijem ZKP drugačije rešeno, sad je načelno dozvoljen zvučni i video snimak kao dokaz i bez naloga suda.

  • +1 1
Link to comment

Jeste, bitno je da je taj koji snima bio prisutan, čak i ako je razgovor utroje, pa treći snimi kao slusalac šta pricaju druge dve osobe u njegovom prisustvu, jer je taj razgovor bio i njemu namenjen. Znači, ako pričate u prisustvu drugih lica, morate se pomiriti da sve to što kažete može biti snimljeno i iskorišćeno čak i ako niste dali saglasnost za snimanje niti ste obavešteni o snimanju. Ne može dakle jesam ti rekao u 4 oka, a posle na sudu negirati da si rekao jer nisi znao da si sniman.

Edited by halloween
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

0caf0ffb1f8a4a62f1f1f6c5de2a52bee4d24772

 

Srecno nam bilo sa pretpostavkom nevinosti, srecno zrtvama silovanja, srecno nasim ćerkama, prijateljicama, srećno svima u ovoj usranoj rupi od države u kojoj se valjda riba cisti od repa a ne od glave.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...