Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

11 minutes ago, namenski said:

A zasto ti ne 'ladis kada Natasa Ninkovic u TV studiju, pred milionskim auditorijumom :D odbije da nosi masku?

A cutis kada Dritantm opusteno uradi to isto? :fantom: 

 

Odvratno, ali super pokazatelj koliko ti je bitna ova tema, kao i drugim isterivacima pravde. Ogledalo kao takvo. Znaci na forumu uglednw biznismene mozemo da nazivamo kriminalcima, dezurni pravnici cute. Vladajucu stranku lopovskom, da se iznose "rekla kazala" dokazi ko je koga reketirao ko je upao u koji restoran, ali kad dodje do silovanja eee tu cemo mi, forumski mudraci da 20 strana kenjamo o pretpostavci nevinosti. Ja cu onda na svaku optuzbu da je bilo ko iz SNSa kriminalac ubuduce da reagujem. Fuj bre

  • +1 8
Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

To je savrseno nebitno, Lecicev pravni status odredjuje sudska presuda a svako moze da sacuva za sebe svoje misljenje i svoj sud o njemu. Te dve stvari ne iskljucuju jedna drugu. Isto je i za tezu da je virus izmisljen, sve dok postujes epidemioloske mere i ponasas se razumno prema sebi i drugima koga je briga sta mislis o tome odakle je virus dosao, da li ga je neko napravio i iz kojih razloga.

 

 

 

Misljenje cesto dovodi do akcije, te tako antivakseri misljenje premestaju u ponasanje.

 

Slicno je i sa formiranim misljenjem u odnosu na neku osobu: neces ga primiti na posao, pljunuces ga na ulici, izbacices ga iz kafane, ukinuces mu tviter naloge.

 

Misljenje, i bez pravnog pecata i naucnog saglasja, proizvodi posledice.

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Odvratno, ali super pokazatelj koliko ti je bitna ova tema, kao i drugim isterivacima pravde. Ogledalo kao takvo. Znaci na forumu uglednw biznismene mozemo da nazivamo kriminalcima, dezurni pravnici cute. Vladajucu stranku lopovskom, da se iznose "rekla kazala" dokazi ko je koga reketirao ko je upao u koji restoran, ali kad dodje do silovanja eee tu cemo mi, forumski mudraci da 20 strana kenjamo o pretpostavci nevinosti. Ja cu onda na svaku optuzbu da je bilo ko iz SNSa kriminalac ubuduce da reagujem. Fuj bre

Dobro, ne zesti se, ti ih i dalje nazivaj uglednim biznismenima, mitm cemo kriminalcima...

Razliku izmedju politike i kriminala sam pokusao da ti objasnim, sumnjam da ne kontas, ali tvoje trokiranje po tom pitanju je takodje ogledalo...

U boldu je kljuc trokiranja: ne znamo da li je doslo do silovanja, na kome treba je da to dokaze, na osumnjicenom je da se brani - radi se o konkretnoj optuzbi, konkretnih ljudi, dakle dogadjaju koji u svakom slucaju podleze proceduri koja se podrazumeva....

Niko ti ne spori pravo da zauzmes stranu, sporan je samo tabloidni nacin i dovodjenje u pitanje pretpostavke nevinosti, ma o kome da se radi i bilo za sta da je osumnjicen ili kako se to vec kaze...

S tim, uostalom, sam izadji na kraj: ako ti nije mrsko da kopas po izvadcima iz telefonskih razgovora, analitickoj razradi tabloidnih abrova, sa sve Lecicevim govorom tela i poljupcima, dakle cackanju po polusvetu koji danas cini srpsku elitu, od tvojih uglednih biznismena do Lecica - izvoli.

 

I - konacno, zasto se odmah pljujes - zasto mi ne odgovoris na pitanje o razlicitom tretmanu maski od strane nas kao publike?

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

Ne znam sto mene pitas to za maske, svejedno mi je dal ne nosio dritan, milo ili bilo ko - budala je. 

Jos samo da si to rekao gde je trebalo i kada je trebalo...

Hvala lepo i dovidjenja... :) 

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ali vec nekoliko desetina strana se preganjamo oko toga da li smemo uopste da zucnemo dok se zrtva ne obrati policij, a pravosudje odradi svoj posao. i da smo u protivnom spletkarosi i carsija.

 

to ne znaci da se ne slazem sa tim da smo mocvara, barustina cutanja i okretanja glave, trulez kao takva.

 

 

 

Ovo takođe nije istina - na ovom forumu diskusija se uglavnom vodi na temu medijskog predstavljanja slučaja, a to spada u domen pretpostavke nevinosti kao osnove prava. Dakle, diskutujemo o tome da li je u redu da se ukine pretpostavka nevinosti, ne na PPP nego generalno u medijima, što neki članovi PPP svesrdno podržavaju.

Link to comment
6 minutes ago, Forest said:

 

Ovo takođe nije istina - na ovom forumu diskusija se uglavnom vodi na temu medijskog predstavljanja slučaja, a to spada u domen pretpostavke nevinosti kao osnove prava. Dakle, diskutujemo o tome da li je u redu da se ukine pretpostavka nevinosti, ne na PPP nego generalno u medijima, što neki članovi PPP svesrdno podržavaju.


To bukvalno niko na PPP ne podrzava.

  • +1 8
Link to comment
11 minutes ago, Leia said:


To bukvalno niko na PPP ne podrzava.

 

Mora da sam lud, verovatno ovaj popular post ima sasvim drugo značenje od ovoga što vidim:

  

17 hours ago, Mil@n said:

Molim Vas, apelujem da budemo obzirni i poštujemo presumpciju nevinosti dok ceo državni aparat sa svim svojim šljamovima i gmazovima sa platnog spisa i kvazi medijima kojih je nažalost i više nego dovoljno da properu svaki mozak kako žele - zaležu za odbranu časti 1 L. 


Da budem direktan - nataknem na penis glans presumpciju nevinosti, nema ovde pravde osim ako je sam ne izboriš nekako ili ako je u pitanju presuda od 150, 200.000 dinara posle 3 godine suđenja,  ili se osudi neko na određeno vreme zarad privida funkcionisanja pravnog sistema, tipa neki predsednik opštine jebene Grocke jer je organizovao čoveku paljenje kuće i pucanje da se slučajno ne izvuče pa dobije 4 godine od čega neće u ćorci provesti jednu, ako i toliko.

 

Babić ubije ženu - Vučić izađe kaže ne dam ja Babića. Padne helikopter Vučić izađe i kaže ne daj ma Gašića i Lončara. Leka™ siluje ženu i slušamo na snimku kako učtivo objašnjava kako je Ne Ne samo ako on tako kaže - presumpcija nevinosti.


Al majke mi, svaki put kad pročitam "presumpcija nevinosti" u dupetu mi se stvori govno od 3 kubna santimetra.

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Forest said:

 

Mora da sam lud, verovatno ovaj popular post ima sasvim drugo značenje od ovoga što vidim:

  

 

 

 


Ja moram skruseno priznati da ne razumem sta je tacno ovde crveno boldovanim Milan hteo poruciti, ako moze i sam nek objasni jednostavnijim jezikom bez metafora :lolol:

Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

Foreste brate, ovo je forum a ne palata pravde. Ovde diskutujemo jbg

 

Nemoj se ljutiš ni ti ni ostali "stari" forumaši: 

 

Često ste blago hermetični, prilično nespremni da čujete argumentovano drugo mišljenje. Da diskutujete zaista. I to ne sa mišljenjem tipa vakcine=čipovanje ili prikrivenim ekstremizmina raznih vrsta. Jednostavno, često imam utisak ovde da ne želim da gubim vreme iznoseći svoje stavove zato što postoji neka vrsta dogmatizma i ubeđenosti u ispravnost sopstvenih stavova.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Leia said:


Ja moram skruseno priznati da ne razumem sta je tacno ovde crveno boldovanim Milan hteo poruciti, ako moze i sam nek objasni jednostavnijim jezikom bez metafora :lolol:

 

Pa "lajkovala" si taj post?

Link to comment
26 minutes ago, Forest said:

 

Pa "lajkovala" si taj post?


Bez sve sale, mislim da ti prosto masis njegovu poentu. A to je da je ovo dramljenje oko “ugrozene” pretpostavke nevinosti smesno u kontekstu srpske realnosti, koja ukljucuje sve ono sto je Milan posle pobrojao.  Imamo fokus na razlicite stvari, zato ova diskusija i izgleda kao ono - ko u klin, ko u plocu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...