Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

3 minutes ago, Forest said:

 

Na osnovu inicijative 17 kolega sa posla, Lečić je udaljen sa predstave od strane svog nadređenog.

Plaky, 14 je bilo uzdržano, btw.

 

Zamisli dete ti ide u školu glume/plesa kod nekog ko je optužen da je pedofil (nevezano za onaj slučaj iz januara). Ti zatim čuješ da on u nekom snimljenom razgovoru zapravo priznaje da je pedofil. Suđenje još nije ni počelo, pitanje je da li će ga biti uopšte, jer nema materijalnih dokaza. Dakle, čovek je nevin. Ti nećeš naravno povući dete iz njegove škole, jer pretpostavka nevinosti, ugrožavaš mu pravo na rad. Ili ipak hoćeš?

  • +1 2
Link to comment

Čoveče, nije udaljen zato što su ga oni osudili unapred za silovanje već zbog stavova izrečenih u razgovoru sa Danijelom. Pogledaj izjavu Mirjane Karanović. 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

Apropo poligrafa, postoje neki pilot programi, koji za sad deluju uspesni, koja koriste poligram kao nacin da se "hendluju" vec osudjeni seksualni prestupnici. Koriste se za kontrolu bivsih prestupnika i kao sredstvo koji bi trebalo da smanji sanse da se krivicno delo ponovi. Po svemu sudeci projekat ce se pokazati kao uspesan i nije losa ideja da se primeni kod nas, posto neke jace varijante, kao ogranicena sloboda za serijiske prestupnike i posle odsluzene kazne ( osim u slucaju da dobrovoljno pristanu na hemijsku kastraciju ), su ipak za nas SF.

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Čoveče, nije udaljen zato što su ga oni osudili unapred za silovanje već zato što ni on sam nije demantavao da stoji iza stavova izrečenih u razgovoru sa Danijelom. Pogledaj izjavu Mirjane Karanović. 

Upravo tako.

Da zamislimo recimo da ničega među njima nije bilo, nego da su pričali o nekih drugih dvoje gde je muškarac "ne" shvatio kao "da" pa onda on govori iz svoje vizure "kad ja kažem da onda je da" i ostala sranja, dakle da je samo izneo stav o tome. Samo to po sebi je dovoljan skandal da se za sva vremena povuče iz javnog života, čak i da nije optužen da je on taj koji je nešto uradio. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Napisao sam da je slučaj BL specifičan zbog postojanja snimka. U slučaju optužbi iz tvog primera bih naravno zadržao pravo da intimno procenjujem ali bih apsolutno bio protiv toga da optuženi snosi posledice pre okončanja postupka. Bio bih za to i u slučaju najozbiljnih optužbi i najogavnijih likova. 

 

Ovo je kljucno i to sam Forestu pominjao vise puta ali je prelazio preko toga ne obaziruci se.

 

Taj snimak ni Lecic ne spori kao verodostojan.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Forest said:

 

Dakle,

 

6. Pretpostavka nevinosti u slučaju seksualnih delikata podrazumeva opravdanost jednokratnih preventivnih kazni dok se ne utvrdi činjenično stanje.

da li bi to moglo biti dozivljeno kao kazna ili ne zavisi od lecica. ako on kaze shvatam moralni izbor mojih kolega, zelim da radim, ali povlacim se na odredjeni period da razmislim o svemu ovome i da se kroz delovanje odgovarajucih institucije razjasni i rascisti da ja nisam silovatelj, onda nije kazna, a ako kaze (parafraziram) "sad znam ko mi je bio prijatelj a ko nije" onda on sam sebi prejudicira da posle svega njegov zivot i uslovi rada nece biti isti, sto nekom moze da zalici na kaznu. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Партибрејкер said:

Plaky, 14 je bilo uzdržano, btw.

 

"Plaky" deo je arsenala "diskusije" kada zapravo i nemaš šta da kažeš. Nije daleko od psovki ili ad hominem napada, više govori o korisniku nego o primaocu.

 

1 minute ago, Партибрејкер said:

Zamisli dete ti ide u školu glume/plesa kod nekog ko je optužen da je pedofil (nevezano za onaj slučaj iz januara). Ti zatim čuješ da on u nekom snimljenom razgovoru zapravo priznaje da je pedofil. Suđenje još nije ni počelo, pitanje je da li će ga biti uopšte, jer nema materijalnih dokaza. Dakle, čovek je nevin. Ti nećeš naravno povući dete iz njegove škole, jer pretpostavka nevinosti, ugrožavaš mu pravo na rad. Ili ipak hoćeš?

 

Moje povlačenje deteta iz škole nema nikakve veze sa zakonom, ni po kakvom zakonu moje povlačenje deteta iz škole ne podrazumeva to o čemu pišeš.

 

Ne samo to, kao što napisah, za slučaj da ja kao individua verujem da je neko kriv pre optužbe i da osećam da moram zbog svojih osećanja/ stavova ili težine zločina koji je učinjen da se osvetim osobi za koju krivim za to - prekršio bih zakon i za to bih snosio posledice.

Link to comment
6 minutes ago, Caligula said:

 

Ovo je kljucno i to sam Forestu pominjao vise puta ali je prelazio preko toga ne obaziruci se.

 

Taj snimak ni Lecic ne spori kao verodostojan.

 

Nije istina da se nisam obazirao, mogu da ti kvotujem postove u kojima sam detaljno odgovarao na taj argument.

 

Ako je snimak dokaz učinjenog zločina, biće na sudu iskorišćen za dokazivanje i Lečić je narednih npr. 10 godina u zatvoru.

 

Ako snimak pred sudom nije dokaz učinjenog zločina, to onda znači da se izjašnjavaš za opciju da sud javnosti presuđuje na osnovu dokaza koji pred redovnim sudom nije dovoljan. Ok ako si za tu opciju, zato sam te i na početku pitao da se izjasniš za neku od opcija koje se međusobno isključuju.

Edited by Forest
Link to comment

 

5 minutes ago, Forest said:

Ne samo to, kao što napisah, za slučaj da ja kao individua verujem da je neko kriv pre optužbe i da osećam da moram zbog svojih osećanja/ stavova ili težine zločina koji je učinjen da se osvetim osobi za koju krivim za to - prekršio bih zakon i za to bih snosio posledice.

Pa eto, prekršile su i Lečićeve kolege zakon, bar ti tako tvrdiš. Videćemo da li će snositi odgovornost. Bilo kako bilo, nije lepo što kršiš pretpostavku nevinosti u njihovom slučaju. Jel si to sudija, da li je ovo sud? Još vadiš koji su zakon prekršili. C c c sramota.

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Forest said:

 

Nije istina da se nisam obazirao, mogu da ti kvotujem postove u kojima sam detaljno odgovarao na taj argument.

 

Ako je snimak dokaz učinjenog zločina, biće na sudu iskorišćen za dokazivanje i Lečić je narednih npr. 10 godina u zatvoru.

 

Ako snimak pred sudom nije dokaz učinjenog zločina, to onda znači da se izjašnjavaš za opciju da sud javnosti presuđuje na osnovu dokaza koji pred redovnim sudom nije dovoljan. Ok ako si za tu opciju, zato sam te i na početku pitao da se izjasniš za neku od opcija koje se međusobno isključuju.

Po stoti put, sud javnosti i redovni sud ne presuđuju o istoj stvari. 

 

17 minutes ago, Heaviside said:

Čoveče, nije udaljen zato što su ga oni osudili unapred za silovanje već zbog stavova izrečenih u razgovoru sa Danijelom. Pogledaj izjavu Mirjane Karanović. 

 

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

 

Pa eto, prekršile su i Lečićeve kolege zakon, bar ti tako tvrdiš. Videćemo da li će snositi odgovornost. Bilo kako bilo, nije lepo što kršiš pretpostavku nevinosti u njihovom slučaju. Jel si to sudija, da li je ovo sud? Još vadiš koji su zakon prekršili. C c c sramota.

 

nisu prekrsili nikakav zakon, zapravo se ovde radi se o odredjenoj vrsti strajka zbog uslova rada. osim toga, ksenje tzv. radne obaveze je u domenu svacijeg slobodnog izbora i ima iskljucivo gradjanske konsekvence, a ne javnopravne. raditi, ne raditi to je "formalnopravno" slobodan izbor (nije slobodan utoliko sto je egzistencijalno uslovljen), ali ovde se radi o odnosima unutar radne organizacije, a ne o covekovom izboru da li ce biti zaposlen ili ne (nebuloza). nije pitanje raditi ili ne nego raditi u kakvim uslovima

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

 

Pa eto, prekršile su i Lečićeve kolege zakon, bar ti tako tvrdiš. Videćemo da li će snositi odgovornost. Bilo kako bilo, nije lepo što kršiš pretpostavku nevinosti u njihovom slučaju. Jel si to sudija, da li je ovo sud? Još vadiš koji su zakon prekršili. C c c sramota.

 

 

Vidi, na ovom forumu je toliko nepopularno ovo o čemu pišem na ovu temu da već poslednjih 30+ postova koje sam napisao ljudi jedva čekaju da napišem nešto za šta će se zakačiti i eliminisati me iz diskusije koja ih žulja. Napravljena je nova tema da se pretpostavkom o nevinosti ne bi pljuvalo po žrtvama. Ubacuju se teze da sam ortak Branislava Lečića lično jer drugačije teško je shvatiti moju motivaciju da pišem ovo što pišem.

 

U tom kontekstu - ako je ovo najbolje što možeš da izvučeš u pogledu moje nedoslednosti, moraću još da pišem.

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

nisu prekrsili nikakav zakon, zapravo se ovde radi se o odredjenoj vrsti strajka zbog uslova rada. osim toga, ksenje tzv. radne obaveze je u domenu svacijeg slobodnog izbora i ima iskljucivo gradjanske konsekvence, a ne javnopravne. raditi, ne raditi to je "formalnopravno" slobodan izbor (nije slobodan utoliko sto je egzistencijalno uslovljen), ali ovde se radi o odnosima unutar radne organizacije, a ne o covekovom izboru da li ce biti zaposlen ili ne (nebuloza). nije pitanje raditi ili ne nego raditi u kakvim uslovima

A ne ne, rulja je već presudila, sad je gotovo. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, Forest said:

Moje povlačenje deteta iz škole nema nikakve veze sa zakonom, ni po kakvom zakonu moje povlačenje deteta iz škole ne podrazumeva to o čemu pišeš.

 

Ne samo to, kao što napisah, za slučaj da ja kao individua verujem da je neko kriv pre optužbe i da osećam da moram zbog svojih osećanja/ stavova ili težine zločina koji je učinjen da se osvetim osobi za koju krivim za to - prekršio bih zakon i za to bih snosio posledice.

 

A šta je onda problem sa Karanovićkom i ostalim glumcima? Zar nije uradila upravo ovo što bi i ti? Ako su time prekršili zakon, neka ih ovaj tuži.

Ja samo kažem da mi ga lično kao individue nije žao ni najmanje. Jer (ponavljam), čak i da nije optužen za silovanje nego da je samo izneo stav o tome kakav je izneo u onom razgovoru, ne bih mogao da pređem preko toga da sam na mestu tih glumaca. 

 

7 minutes ago, Forest said:

 

"Plaky" deo je arsenala "diskusije" kada zapravo i nemaš šta da kažeš. Nije daleko od psovki ili ad hominem napada, više govori o korisniku nego o primaocu.

Nije upućeno tebi, aman, nego Lečić Branislavu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...