Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Što se tiče Saveta Evrope, oni su još 2020. objavili izveštaj u kome taksativno, član po član navode šta očekuju da Srbija promeni, između ostalog i KZ.

https://rm.coe.int/executive-summary-and-recommendations-in-serbian/pdfa/16809987eb

V B. 3.

 

Potpuni izveštaj

https://rm.coe.int/grevio-report-on-serbia/16809987e3

str. 44-45. tač.185-187. (ovu poslednju tačku su  boldovali).

  • Hvala 2
Link to comment

Vezano za diskusiju oko posledica po karijeru, jedan od advokata Harvija Vajnstina je izgubio poziciju dekana (Faculty dean) na Harvardu posle protesta studenata protiv njega. Razlog za proteste je bila činjenica da je prihvatio da zastupa Vajnstina. Dakle, ne optuženi već njegov advokat, neverovatno. 

 

Podcast sa njim, dotakli su se nekih tema relevantnih za topik:

 

 

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Hermetico said:

I na kraju sinoć ženu zove osoba koju je preksinoć silovao komšija. Lik je zvao na kafu i silovao je. Ima DNK na sebi, nije se kupala da sačuva, ima neke njegove poruke. U suštini ima sve što treba. Ali trebao joj je dan da se sabere da nekog pozove. Rekla je mužu, on je rekao da će da je ostavi ako bude pravila probleme. Ne može da se smara. 'Kako se baš tebi uvek nešto desi?'

 

Pa jebote

Link to comment

Zastp zene ostaju sa ovakvim bolidima nikad mi nece biti jasno [emoji185]
Setih se i onog tutumraka od muza Marije Lukic, lepo treba da im neko predlozi da se ispisu i iz muskog roda i iz ljudskog roda generalno.
zato shto nisu finansijski nezavisne. shto je najgore, vishe nisu ni ti muzevi :dry:

sent from bubamoto

  • +1 5
Link to comment

Auuuh al me taj govnar koji nije zaslužio ni da se zove muž, ma ni čovek, sad iznervirao...
Ja bi razumeo da se čovek "blokira" "smrzne" u trenutku pa i da kaže:
Ja ne znam šta bih sad...

Ono stanje šoka, nije lako, ali ovo.
To te eliminiše iz grupe koja se zove ljudima...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Ne mogu uopšte da pojmim takve veze/brakove. Koja je uopšte poenta ako nema podrške kada te zadesi jedna od najgorih stvari koja ljudsko biće može da zadesi. Zašto su uopšte u vezi onda? Ništa ne razumem.

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

zato shto nisu finansijski nezavisne. shto je najgore, vishe nisu ni ti muzevi :dry:

sent from bubamoto
 


Mogu da se opkladim da taj zicka za cigare od roditeljske penzije, i tek tad mi nista nije jasno :ph34r:

Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Pa meni ni on nije jasan. Šta će ti žena za koju ne da te je baš briga nego nemaš empatije ni koliko neki ljudi imaju za likove iz filma? 

 

Iz nekog mog iskustva, ima dosta takvih brakova gde supružnike živo zabole jedno za drugo, da su dosegli do stadijuma braka gde ne mogu očima da se vide, ali se iz nekog razloga ne razvode. Varijacija na temu ima vrlo raznolikih...

Edited by Filozof manijak
slova
Link to comment

Mogu da se opkladim da taj zicka za cigare od roditeljske penzije, i tek tad mi nista nije jasno [emoji185]
vezana ekonomija, ne moze drugahchije. niko nikog ne moze da ostavi, jer niko nece imati da jede. ili ce svi imati samo da jedu i nishta drugo.

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

E pa ovaj je neki gastos dobrostojeći, žena je ovde došla iz Nemačke da... Vidi rodbinu valjda, otkud znam. To je onaj fazon on misli da je izdržava jer ima bolje plaćen posao a rad u kući se ne računa... 

 

Našu rođaku i njenog sina je ostavio muž/otac 2017. Dobio lik posao u nekoj korporaciji, ubacili ga u neke filozofije o samoostvarenju i on otišo u inozemstvo da se ostvari. Sina ne zove godinama, uopšte. Uprkos tome što ima kinte, njoj plaća neku crkavicu i ona mora da radi i sama gaji to dete i nema baš neke olakšice oko toga. Svi kažu da je lik bio ok ćale prvih pet godina, sjajan čak. 

 

Zamislite... Ne psihu, dušu deteta u predškolskom i prvim razredima škole koje se miri s tim da oca odjednom nema bez ikakvih razloga vezanih za logiku, makar bilo kakvu logiku koju dete može da razume. Mi ga svi čuvamo, svi smo oko njega, ali klincu je teško da te srce zaboli. I, naravno, nema nikakvog zakona da tog lika natera da priča sa sinom. On ima pravo da ga napusti, jebiga. 

 

On je na neki način ubio to dete, delimično ga je ubio. Ja ne znam šta je to. Iskreno, nikad nisam ni čuo za takav slučaj. Sigurno ih ima, al nema ih mnogo. 

 

Dečak je sad sve stariji, u nekom momentu će ga naći. Ne znam ni šta da želim od tog susreta. Ne znam.

 

  • Tužno 2
Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

vezana ekonomija, ne moze drugahchije. niko nikog ne moze da ostavi, jer niko nece imati da jede. ili ce svi imati samo da jedu i nishta drugo.

sent from bubamoto
 


Odlicno, a ovako mogu da jedu govna tako svi na gomili, pa prijatno im bilo :ph34r: 

  • +1 4
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...