Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

22 hours ago, Taihoskopija said:

Izvinjavam se što kačim Novosti i ovo faktički nije seksualno uznemiravanje u užem smislu, ali se nadovezuje na odluke o prestanku ćutanja,  autorka je bila inspirisana i ohrabrena i pređašnjim istupima:

 

(ovo za pedeset evra bi i moglo da bude, nije mnogo van teme)

 

 

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/984343/drama-porodjaju-novinarke-doktor-krajinovic-govorio-prodajemo-50-evra-udario

 

Veliki broj žena u komentarima po netu potvrđuje da im se događalo slično. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnos prema trudnicama i porodiljama je posebna tema. U Srbiji jos uvek nije uobicajeno da tate prisustvuju porodjaju.  Kakvih sam se sve prica naslusala,  dobro se deca i radjaju. Kao po pravilu,  "jaci" uvek maltretira slabijeg i to je masovna pojava :sad: i prenosi se s kolena na koleno

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 7.4.2021. at 14:09, Taihoskopija said:

Izvinjavam se što kačim Novosti i ovo faktički nije seksualno uznemiravanje u užem smislu, ali se nadovezuje na odluke o prestanku ćutanja,  autorka je bila inspirisana i ohrabrena i pređašnjim istupima:

 

(ovo za pedeset evra bi i moglo da bude, nije mnogo van teme)

 

 

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/984343/drama-porodjaju-novinarke-doktor-krajinovic-govorio-prodajemo-50-evra-udario

 

Veliki broj žena u komentarima po netu potvrđuje da im se događalo slično. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo treba odvojena tema da bude

 

Ima sjajnih doktora i zasluzuju svaku pohvalu ali definitivno treba skrenuti paznju na ove samozive umisljenjene Bogove. Sa sve VIP statusom, paprrno plaćeno, nadje se neko od osoblja da ti se usere u tako jedan bitan momenat u zivotu (npr sestra moja kad se poradjala). 

 

I zato treba ostavljati reviews online (google, yelp ili sta god lokalno) da se drugi pripazili na vreme. 

 

Moze i ovde da pocne da se javno vidi za sve. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Sandradjer said:

Odnos prema trudnicama i porodiljama je posebna tema. U Srbiji jos uvek nije uobicajeno da tate prisustvuju porodjaju.  Kakvih sam se sve prica naslusala,  dobro se deca i radjaju. Kao po pravilu,  "jaci" uvek maltretira slabijeg i to je masovna pojava :sad: i prenosi se s kolena na koleno

 

Meni je to enigma. Kao i to da se zene masovno ne poradjaju same kod kuce znajuci za uslove i maltretman. Mene bi zbilja bio strah da odem sama u nase porodiliste, cak i pored saznanja da ume sve da prodje dobro (imam u siroj porodici i medju prijateljima najrazlicitije primere, i dobre i lose)

  • +1 2
Link to comment

Kod kuće i možeš da se porodiš (ako je suditi po mojoj kumi koja živi u Holandiji gde se porodjaji tako odvijaju), ali teško da možeš onkološki pregled hirurga sebi da obaviš.

Na kakvo sam govno ja naletela davno u IORS - posle toga više nikada nisam otišla na pregled.

I uopšte, onaj način pregledanja žena, gde ti polunaga sediš a ljudi (ne beli mantili samo, nego razni ljudi) defiluju kroz prostor je za napalm.

Na prava pacijenata i na dostojanstvo pacijenata bih usmerila deo svoje životne energije. Neki više nikada ne bi sa ljudima radili da se ja pitam. Pritom razumem i oldschool strogost i distancu lekara i sve drugo. Ovo nije bilo to.

  • +1 4
Link to comment
 
Meni je to enigma. Kao i to da se zene masovno ne poradjaju same kod kuce znajuci za uslove i maltretman. Mene bi zbilja bio strah da odem sama u nase porodiliste, cak i pored saznanja da ume sve da prodje dobro (imam u siroj porodici i medju prijateljima najrazlicitije primere, i dobre i lose)
zato shto svaka rachuna da joj se vishe isplati (!) da istrpi neko vredjanje, da skoro sigurno nece dobiti bash batine, a ako neshto podje po zlu, da je nece bash ubiti. ako dodje do toga da je potrebno da se deluje hitno. ja sam jednom istrpela svashta, pa sam drugi put otishla na isto mesto, sa namerom da opet istrpim, ako mora. nije moralo. sama sebi mogu da postavim pitanje - shto je trpela, shto je otishla ponovo, i naravno, shto je cutala :dry:

zato, jebiga. jer je tako bilo pametno, kad sve precizno izmerish, ako hocesh da zavrshish posao.

sent from bubamoto

  • +1 6
Link to comment
12 minutes ago, pt 2.0 said:

Kod kuće i možeš da se porodiš (ako je suditi po mojoj kumi koja živi u Holandiji gde se porodjaji tako odvijaju), ali teško da možeš onkološki pregled hirurga sebi da obaviš.

Na kakvo sam govno ja naletela davno u IORS - posle toga više nikada nisam otišla na pregled.

I uopšte, onaj način pregledanja žena, gde ti polunaga sediš a ljudi (ne beli mantili samo, nego razni ljudi) defiluju kroz prostor je za napalm.

Na prava pacijenata i na dostojanstvo pacijenata bih usmerila deo svoje životne energije. Neki više nikada ne bi sa ljudima radili da se ja pitam. Pritom razumem i oldschool strogost i distancu lekara i sve drugo. Ovo nije bilo to.

Kada smo kod polunagih sedenja... Ja sam nešto prokrvarila na pola prve trudnoće i pošalju me hitno u Front. Tamo me ostave onako polunagu i raščerečenu da čekam lekara, a na bukvalno 2 metra od mene se nalazi stočić i neke žene (čistačice mislim) koje uredno ručaju tu. Defilovanje raznih se podrazumeva. Doduše, lekari su posle bili krajnje profi. 

 

Iskustvo porođaja je priča za sebe i dobar deo sam potisla... A zašto ne kod kuće? Puno stvari može krenuti po zlu, pa računaš da je bezbednije tamo. Tu smo i mi sa nekim propratnim zdravstvenim problemima, pa kuća svakako nije opcija. Ovako sada znam šta me čeka i da moram da istrpim tih par dana dok se ne dočepam kuće. Svodi se na to da se samo nadam/verujem/molim, šta god treba, da će sve proći kako treba i da beba i ja čitave izađemo. A ako bude kao i prvi porođaj, to je ono kao Las Vegas, šta se desi u porodilištu, ostaje tamo :). 

  • +1 3
Link to comment

pa to se vrlo efikasno i kvalitetno potisne, bash zato shto je potpuno besmisleno, jer je kao neko random zlo koje se
realizuje po svojoj prirodi, jer je prosto zlo. pa ko naleti. glupo bi i bilo baviti se time beskrajno, prodje zivot.


sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

Tragom onog linka o slučaju Merime Isaković dođem do intervjua s nečim što se odaziva na Enver Petrovci. 

Imam poriv da ga našamaram! Ceo intervju vrišti od snishodljivog i prezrivog semantičkog sumnjičenja u reči žrtve i "nije se tu ništa dogodilo, on je stao" preko "čim Merima kaže izgleda, znači i ona sumnja u Danijelinu priču" do "normalno je da napadaš kad ti se neko sviđa". 

Bolesnik opasan, mmw. 

  • +1 2
Link to comment

Mislim da sam i ja video veseljaka, to je onaj koji kaže da ako je muškarac u naponu snage, mladosti i potentan, da ako mu se dopadne neka žena, da je ishod prosto neminovan?

 

edit: @Valkyrie

Link to comment

"drugo je napastvovati nekog ko ti se svidja" [emoji38]ol:

njemu fali fond rechi, jasno je shta hoce da kaze, ali doboga trapavo. osnovni problem, a time on nije sposoban da se bavi, jeste da chovek shvati da se mozda on - ne svidja. tu je negde pochetak problema, koji se posle valjda zavrshava chinjenjem chasti™ unsure.gif dry.png

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

njemu fali fond rechi, jasno je shta hoce da kaze, ali doboga trapavo.


“Znate, u društvu s muškarcima to nije govorio, jer svi mi isto mislimo: "Znate ko sam ja?" (smeh). Pa dobro, to je argument muškarca koji ne može da dođe do cilja, pa upotrebi to. To su argumenti koje muškarac upotrebi u teškim trenucima kada gubi.”

 

Tesko je, pretesko :lolol:

Prilicno precizno je ovde ubo poentu, mada jes’ malo sa’ranio Leku jebaca ovim objasnjenjem :D

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...