Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts


Odlicno, a ovako mogu da jedu govna tako svi na gomili, pa prijatno im bilo [emoji185] 
pa to i rade. novac jeste preduslov da osoba sama donese odluku da tako promeni zivot, a da ne mora za to da trazi podrshku oca majke komshiluka i redom drugih neformalnih 'vlasnika'. i na kraju charshije. tako ta neka koju muz ne podrzava, tako i ovaj samoostvareni iz hermetikove priche. uvek je tako.

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

 

I na kraju sinoć ženu zove osoba koju je preksinoć silovao komšija. Lik je zvao na kafu i silovao je. Ima DNK na sebi, nije se kupala da sačuva, ima neke njegove poruke. U suštini ima sve što treba. Ali trebao joj je dan da se sabere da nekog pozove. Rekla je mužu, on je rekao da će da je ostavi ako bude pravila probleme. Ne može da se smara. 'Kako se baš tebi uvek nešto desi?'

 

 

To nije muškarac... To treba da ostavi...

 

Meni bi se tako jebalo za zakon i ostalo, lik koji bi mi sliovao ženu bi do kraja života jeo na slamčicu... Ako bi imao sreće da može da jede... I to kažem, bez trunke griže savesti... 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

pa to i rade. novac jeste preduslov da osoba sama donese odluku da tako promeni zivot, a da ne mora za to da trazi podrshku oca majke komshiluka i redom drugih neformalnih 'vlasnika'. i na kraju charshije. tako ta neka koju muz ne podrzava, tako i ovaj samoostvareni iz hermetikove priche. uvek je tako.

sent from bubamoto

 


A sopstveni roditelji kao podrska? I njih sramota sta ce selo reci? Ako vec zena mora da bude neciji privezak jer je nezavisnost luksuz, zar ne moze da ocekuje podrsku bar od “svojih” nego bas mora da cuci tamo gde je otvoreno bagatelisu i ponizavaju?

Sve sami uzorni domacini, debilcine primitivne :ph34r:

 

Link to comment

A sopstveni roditelji kao podrska? I njih sramota sta ce selo reci? Ako vec zena mora da bude neciji privezak jer je nezavisnost luksuz, zar ne moze da ocekuje podrsku bar od “svojih” nego bas mora da cuci tamo gde je otvoreno bagatelisu i ponizavaju?
Sve sami uzorni domacini, debilcine primitivne [emoji185]
 
jeste odvratno ali vidish da je prilichno tako, da se nije promenilo mnogo, otkad je moja baba (koja je u najcrnjoj sirotinji hranila komshiluk da bi bili na glasu da imaju) vracala sa kapije rodjeno dete u modricama rechecenicom ovo nije tvoja kuca.

sent from bubamoto

  • Tužno 2
Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

To nije muškarac... To treba da ostavi...

 

Meni bi se tako jebalo za zakon i ostalo, lik koji bi mi sliovao ženu bi do kraja života jeo na slamčicu... Ako bi imao sreće da može da jede... I to kažem, bez trunke griže savesti... 

Ja bi isto ubio ovog ženinog al mi ona ne da. :D A jača je od mene. Jebiga. 

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

jeste odvratno ali vidish da je prilichno tako, da se nije promenilo mnogo, otkad je moja baba (koja je u najcrnjoj sirotinji hranila komshiluk da bi bili na glasu da imaju) vracala sa kapije rodjeno dete u modricama rechecenicom ovo nije tvoja kuca.

sent from bubamoto
 


Pfff nije mi dobro :ph34r: Odjav s teme

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Pa meni ni on nije jasan. Šta će ti žena za koju ne da te je baš briga nego nemaš empatije ni koliko neki ljudi imaju za likove iz filma? 

Da ti kuva ručak i pere veš?

Link to comment
12 hours ago, Leia said:


Pfff nije mi dobro :ph34r: Odjav s teme

+1

 

poslije par priča (pretežno @Hermetico-vih, baš ti hvala druže) shvatio sam da ne mogu ja ovo da čitam, nema potrebe da sam sebe guram u depesiju, stvarno 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
8 hours ago, Pantelija jr said:

+1

 

poslije par priča (pretežno @Hermetico-vih, baš ti hvala druže) shvatio sam da ne mogu ja ovo da čitam, nema potrebe da sam sebe guram u depesiju, stvarno 

Nema na čemu. Čuvaj zdravlje, ozbiljno. Slika je takva kakva je stalno, to što ti nećeš znati svaku pojedinost neće ti umanjiti znanje o situaciji. Tako ja ne mogu o Vučiću ništa, da ga gledam i to. Samo kad baš oću da se mučim, a onda pošto je to autodestruktivno sprečim se. :) Jer znam šta ću da vidim, malo se kao razlikuje al uvek je ista stvar.

Link to comment

Izvinjavam se što kačim Novosti i ovo faktički nije seksualno uznemiravanje u užem smislu, ali se nadovezuje na odluke o prestanku ćutanja,  autorka je bila inspirisana i ohrabrena i pređašnjim istupima:

 

(ovo za pedeset evra bi i moglo da bude, nije mnogo van teme)

 

 

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/984343/drama-porodjaju-novinarke-doktor-krajinovic-govorio-prodajemo-50-evra-udario

 

Veliki broj žena u komentarima po netu potvrđuje da im se događalo slično. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...