Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

4 minutes ago, eumeswil said:

Ne slažem se, to je lažno moralističko postavljanje granica gde ne treba da ih bude. Neželjeni kontakt može da bude tek nakon što ga uspostaviš, ne pre.

 

Apsolutno nema veze sa moralom.

 

Kontakt je ostvaren i cist. 

Klijent -> sistem -> stvar zelje -> dostavljac zelje -> dostava/placanje -> kraj

 

slanje licne poruke sa svog broja na broj klijenta ne ulazi u ovo, nije podrazumevano, a ni pozeljno. 

 

Molim te elaboriraj malo svoj stav, gde ti ovde vidis prodju?

 

Pazi, da je momak bio u fazonu, jaoj, ostao sam bez teksta, izvini, znam da za ovo mugu da izgubim posao ali smem li ti dati svoj broj...etc etc... formalno bi bilo isto ali verovatno ne bi popio otkaz...to mislim i tu bi se moglo nesto pricati, za ovo prvo... pa jos posle i pasivno-agresivna poruka... kripi... 

 

zao mi momka (i dok pisem ovo um mi ode nekim razlogom na Mustang 😂) ali taj problem koji deluje da ima, problem sa upoznavanjem, komunikacijom i slicno, to se leci/uci...jbg...ali ne moze ovako

 

 

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, Vapad said:

 

Apsolutno nema veze sa moralom.

 

Kontakt je ostvaren i cist. 

Klijent -> sistem -> stvar zelje -> dostavljac zelje -> dostava/placanje -> kraj

 

slanje licne poruke sa svog broja na broj klijenta ne ulazi u ovo, nije podrazumevano, a ni pozeljno. 

 

Molim te elaboriraj malo svoj stav, gde ti ovde vidis prodju?

Napisao sam u prvom postu, on je trebao uživo da je pita da bi imao najveću šansu za prođu. Za poruku se slažem da je trebalo bolje napisati ako je hteo tim putem.

32 minutes ago, Vapad said:

Pazi, da je momak bio u fazonu, jaoj, ostao sam bez teksta, izvini, znam da za ovo mugu da izgubim posao ali smem li ti dati svoj broj...etc etc... formalno bi bilo isto ali verovatno ne bi popio otkaz...to mislim i tu bi se moglo nesto pricati, za ovo prvo... pa jos posle i pasivno-agresivna poruka... kripi... 

😂

 

Link to comment

Mrzi me i pisati koliko je ovaj dečko debil po svim parametrima.

 

Pošto nije kadar ni ukapirati šta je zajebo mogo se bar pridržavati starog dostavljačkog pravila - ako ne poentiraš dok je pica još vruća jebaćeš nikad.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Mos said:

 

Meni su tu jako zanimljive varijacije na temu. Kao klinac sam imao fizioterapeutkinju, devojka je bila žestoka muškarača (nikada nismo pričali o seksualnoj opredeljenosti ali mislim da je bilo prećutno jasno) do te mere da je bila zajebanija od većine muškaraca. Niko njoj nije barbike kupovao kao maloj. Dakle dizel, dakle izlasci i druženje sa pandurskom ekipom, dakle izjave tipa -Arkan je bre institucija :D Ono što mi je uvek bilo fascinantno kako njoj niko nije smeo da kaže nešto na temu toga što je ispala iz klasičnih rodnih uloga. I tu pričam o ljudima oko sebe, koji su veoma lako znali da džadžuju i tračaju. Za nju nisu smeli reč da kažu :D Jako je zanimljivo to gde mi ucrtavamo granicu izmedju dozvoljenog i nedozvoljenog. Kao kod ona dva Roma koja su bila u Zadruzi i koji su vrlo očigledno gej, bez prekida u prajm tajmu, ali nisu punili stupce tvitera. Ili Era kome igra striptizeta u krilu. Postoji kod nas neka tanka, nevidljiva linija po kojoj se igra izmedju ignoracije i ustremljenja ili izmedju liberalnog i konzervativnog. Još mi nije jasno kada i u kom slučaju se daje licence to bully ali bih rekao da to najčešće ima veze sa nekom podsvesnom željom da zvekneš nekoga u kome vidiš glasnu žrtvu. 

 

u vrijeme mog djetinjstva uopste nije bilo znacajnog pritiska da se igra rodno profilise.

 

negdje sam naisla na clanak, dio studije, o gej kulturi '80ih, govori takodje o pozitivnom tadasnjem trendu, a

i stvarno ako pogledamo soubiz, tu su oliver mandic koliko i imbecilne posalice iz tesne koze. na stranu sad gdje je mandic zavrsio ideoloski.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

negdje sam naisla na clanak, dio studije, o gej kulturi '80ih, govori takodje o pozitivnom tadasnjem trendu, a

i stvarno ako pogledamo soubiz, tu su oliver mandic koliko i imbecilne posalice iz tesne koze. na stranu sad gdje je mandic zavrsio ideoloski.

I vise od toga, ako cemo ideoloski :): na pretposlednjem (onom normalnom :D) Kongresu SKJ je pokojni Jovan Cirilov kao delegat odrzao govor u sklopu diskusije, a na temu problema LGBT populacije, na BTW javnoj sednici koju je prenosila TV...

Zao mi sto taj govor nije sacuvan (negde ga se moze naci, posle Kongresa su izlazile knjige, zapisnici diskusija...) ali i danas bi iz njega moglida uce takozvani aktivisti i borci za raznorazna prava...

  • +1 4
Link to comment




Vezano za onu poruku dostavljaca, jeste malo kretenska. Ali, kako covek danas na papravi prvi kontakt?
Sta bi bio pozeljan nacin?
 
Pitam za druga, da ne bude zabune [emoji4]
 


Ako si bijedni dostavljac na bajsu/skuteru/trotinetu, pozeljno je da ne pokusavas nikako

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, eumeswil said:

Ne slažem se, to je lažno moralističko postavljanje granica gde ne treba da ih bude. Neželjeni kontakt može da bude tek nakon što ga uspostaviš, ne pre.

 

Nije tačno. 

Postoje pozicije iz kojih imaš preimućstvo i samim tim asimetričan odnos. 

To su: profesori, direktori, druge osobe od moći i autoriteta, naročito legalni autoriteti, koji imaju poziciju i moć. Ili tamo gde barataš ličnim (i po tvom ZAPOSLENJU poverljviim) informacijama o osobi. Ne možeš to da koristiš za lične potrebe, kužiš li? 

To nije lažno moralističko postavljanje granica, nego granice treba da postoje u nekim jasno definisanim odnosima. U suprotnom, možda ćeš doći u situaciju da to prelaženje granica druga osoba oseti kao uznemiravanje. Možda i neće, pa bude veoma romantično, a možda i hoće, pa bude ovo o čemu pričamo. 

 

  • +1 6
Link to comment
5 hours ago, radisa said:

Grešiš, počinje top od malih nogu...

 

Kod moje ćere u razredu (osnovna škola), devojčice bolje znaju marke automobila, nego dečaci... Najjače je bilo kad sam morao ćerki da objašnjavam da je Mercedes G klasa ružan terenski auto i da je neudoban i da je glupo paliti se na takve stvari, pa ona obkjašnjavala to u školi to, sve je drugarice ispoklapale, jer se nije dobro spremila za raspravu...

 

Trebam li reći da taj auto košta 100k€+, i da većina devojčica mašta o frajerima sa takvim kolima, u budućnosti ?

 

 

 


Sve to stoji ali se stalno zaboravlja da u tom sistemu besan auto i kolicina para je samo polazna tacka za uvrstavanje nekoga na listu potencijalnih partnera.

Ako ima is dgovarajuci auto onda krece analiza dalje. Poenta je da se isfilterisu prvo preduslovi pa onda dalje. 
Hocu reci partneri se u svim socijalnin krugovima biraju na neki nacin.
Nije ovo tebi direktno nego generalno. 

 

Link to comment
1 minute ago, Zli Gli said:


 

 


Ako si bijedni dostavljac na bajsu/skuteru/trotinetu, pozeljno je da ne pokusavas nikako

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

 

Ne s mušterijama. Valjda postoji život i van posla 

 

 

Link to comment
dosta dobra reklama za wolt, ubise se svi pricajuci o ovome. ja sam sklon misljenju da se ovo muvanje nije ni dogodilo.
ja sam sklona mishljenju da josh nije bila drama koja bi me navela da zovem volta za bilo shta. pa ni ova drama svakako nije inspirativna u smislu reklame :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
Link to comment

Na kraju dana nije ni vazno da li se dogodilo bas ovo konkretno muvanje. Poenta je da se desava a ne treba.

Kome to nije jasno neka razmisli malo o sebi. 
Uostalom, kad je ‘dzek’ vec resio da se dzekira i muva na ovaj nacin valjda je spreman i na razne reakcije, tj. trebalo bi da bude. On je taj koji je stavio svoje zaposlenje u rizik zbog muvanja a ne zenska koja ga je prijava.

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...