January 5Jan 5 "Predstava „Proces Peliko“ je nastala u koprodukciji Bečkog festivala i Festivala u Avinjonu, a pored ta dva grada, do sada je izvedena i u Lisabonu, Varšavi i Stokholmu, uz izvanredne kritike stručne javnosti, ali i šire publike.Kroz sirov pozorišni dokumentarizam čitanja spisa sa nedavno okončanog sudskog procesa koji je potresao javnost, predstava svedoči o sistemu koji omogućava da porodično nasilje prođe nezapaženo.S obzirom da su zločini o kojima se govori monstruozni, reditelj i dramaturškinja su vešto prepoznali da materijalu nije potrebna „estetska nadgradnja”, već precizno dramaturško kolažiranje.Žizel Peliko, sedamdesetdvogodišnja Francuskinja koju je u nesvesnom stanju suprug zajedno sa pedesetoricom muškaraca pronađenih na internetu silovao u rasponu od nekoliko godina, odlučila je da otvori suđenje za javnost i učini „da sramota promeni stranu”."Dnevni list DanasPrelomna predstava godine večeras na TV-u: „Proces Peliko...Nakon istorijske beogradske premijere 15. decembra na otvaranju ne:Bitefa, kao i više od 60.000 pregleda putem YouTube prenosa i organizovanih gledanja predstave u Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju, „Pr
January 5Jan 5 Imali smo i na Radaru tekst koji relativizuje i brani Vudija Alena, ali je posle ozbiljnog shitstorma na internetu, tekst obrisan.zašto ga kenselovati kad nIjE BiO OsUđEn Edited January 5Jan 5 by Hamlet Strašni RL
January 5Jan 5 1 hour ago, copkillah said:zašto ga kenselovati kad nIjE BiO OsUđEnThe mighty sword of Justice stands high above us allAll citizens stand equal before her mighty lawsBut even mighty Justice has one almighty flawThere's one law for the rich and another one for the poor.- Tom Robinson
January 5Jan 5 1 hour ago, Klara said:A obrisan je? Ostavih ga za čitanje večeras.Samo bi se trigerovala bezveze.Osim ako ti nije otvoren u tabu, onda sačuvaj nekako ako možeš.
January 5Jan 5 40 minutes ago, copkillah said:Samo bi se trigerovala bezveze.Osim ako ti nije otvoren u tabu, onda sačuvaj nekako ako možeš.A ko je bio autor?
January 5Jan 5 42 minutes ago, copkillah said:Samo bi se trigerovala bezveze.Osim ako ti nije otvoren u tabu, onda sačuvaj nekako ako možeš.Ako imas ili ima neko, moj pm je otvoren...
January 5Jan 5 žao mi je što ga nisam sačuvala, no za kompenzaciju evo drugog teksta istog autora(da podsetim, kišjuhas je uni profesor koji propituje studentkinje'Dakle, da se uputim i neformalno propitam o celoj toj masturbativnoj navici svoje prijateljice i poneku raspoloženu studentkinju otvorenijih uma i kolena'I žene drkaju, zar ne?https://www.vice.com/sr/article/i-zene-drkaju-zar-ne/ Edited January 5Jan 5 by svashtabezneshto
January 5Jan 5 Ja ne znam u kakvom je drustvu zena on odrastao, da li je ikad imao drugarice i devojke sa kojima je iskreno pricao, kad mu je poenta ovog teksta iznenadjenje koje je otkrio sa 25+ godina...Hvala za tekst, ali sto bi Copi rekao, samo sam popizdeo... Edited January 5Jan 5 by radisa
January 5Jan 5 "Ideja da su žene seksualne i nasamo je gotovo epski ili naučno fantastična, zar ne?"Druže...1 hour ago, svashtabezneshto said:propituje studentkinje'Dakle, da se uputim i neformalno propitam o celoj toj masturbativnoj navici svoje prijateljice i poneku raspoloženu studentkinju otvorenijih uma i kolena'+100Ovo sve "istraženo" je moglo da se sazna i u vezama, valjda se sa tim ženama i razgovara. Dosta toga neumesnog i smešnog.Tekst kao za FHM dečake.
January 5Jan 5 "Dakle, odabirajte same, lično, slobodno i autonomno, ako ovaj sociolog može da posavetuje. Odlučujte same šta sa sobom i kuda sa svojim divnim telima kao mašinama za džabe zadovoljstvo.I bez mistifikacije, moliću."
January 5Jan 5 Ok obrisali ste mi. Ali brt pa bar ovog brata znamo, ne znam šta je iznenađenje. Još Vice.
January 5Jan 5 Nije iznenadjenje, samo nervira...Mislim, to je kao da neka zena otkrije da muskarci gledaju pornjave sa 40+ godina i napravi tekst o tome..Glupo i nepotrebno...
January 5Jan 5 Ali Kišjuhas je red veličine tinejdž drkanja, baš to o čemu piše, oduvek...Sad kad znam da je ovaj uklonjeni tekst on pisao, nemam volje ni da ga tražim, bezvezarija neka garant.
January 5Jan 5 Znas sta me nervira?Kad je kao neko poznato mudo, sociolog, dr nauka, picke materine, kolumnista, ovo ono, a pise gluposti i to neko cita i onda na onovu epistmioloskog autoriteta citalac misli da je to nesto pametno...A ono glupost na kvadrat...I onda, sa druge strane, takvim pisanjem, nekim drugim pametnim ljudima se osporava pamet, jer su isti™ kao ovaj... A nisu isti...Ne znam da li sam uspeo da objasnim, nadam se da jesam...Mogu i da produbim... :) Edited January 5Jan 5 by radisa
Create an account or sign in to comment