Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Meni deluje apsolutno neverovatno da roditelji, pogotovo Aleksićeve kolege, nisu znali makar za glasine kakva je ovaj gnjida i šta radi. Nisu to veliki krugovi, pri tome se u toj branši dosta dobro zna ko je kakav. Moj poznanik (inače glumačko dete) je baš komentarisao kako nije išao kod dotičnog ali gomila njegovih drugara i drugarica jeste i kako se pričalo o tom čuvenom "metodu" i tražilo 1001 opravdanje za kontinuiranu torturu. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, fren said:

Auu i ja ga znam. Bila je jedna prijava kad se pojavio na Filoloskom. Ta koleginica ga je optuzila za muvanje.

Jedan od cesce pominjanih na pomenutom ig profilu, pominju i cupica naravno, dejana vuka stankovica, razne doktore, itd. Ima sve na highlights story folderu 'predatori'

Kapiram da objavi kad stigne vise optuzbi za istog.

Ne znam kako da se odredim, koji su dometi te razmene iskustava a kolika opasnost da ova ciji je ig nalog bude tuzena za uvredu casti.. 

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Jedan od cesce pominjanih na pomenutom ig profilu, pominju i cupica naravno, dejana vuka stankovica, razne doktore, itd. Ima sve na highlights story folderu 'predatori'

Kapiram da objavi kad stigne vise optuzbi za istog.

Ne znam kako da se odredim, koji su dometi te razmene iskustava a kolika opasnost da ova ciji je ig nalog bude tuzena za uvredu casti.. 

 

Pa sistem će da se brani svakako. Nije ideja da pola Srbije zavši u zatvoru.

Link to comment

U moje vreme je na Pravnom fakultetu u Beogradu bio jedan prosesor koji se bavio politikom, kod koga studentkinje nisu smele da udju u kabinet jer ih je docekivao sa zaključavanjem vrata. 

Ne znam koliko ima istine u tome, ali sam par puta bio zamoljen da pratim koleginice na konsultacije sa ovim profesorom, jer nisu smele same da idu. 

Koliko cujem, sad je u poznim godinama ozenjen jednom svojom studentkinjom

Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Pa sistem će da se brani svakako. Nije ideja da pola Srbije zavši u zatvoru.

Problem je sto je pola optuzbi objavljeno kao anonimne (razumem ih), sto znaci da zrtve vrv nisu spremne da idu u javnost il na sud, a to daje motiv navedenim zlostavljacima da tuze vlasnicu instagrama jer je objavila i onda je ona odgovorna za to..

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

Jedan od cesce pominjanih na pomenutom ig profilu, pominju i cupica naravno, dejana vuka stankovica, razne doktore, itd. Ima sve na highlights story folderu 'predatori'

Kapiram da objavi kad stigne vise optuzbi za istog.

Ne znam kako da se odredim, koji su dometi te razmene iskustava a kolika opasnost da ova ciji je ig nalog bude tuzena za uvredu casti.. 

koji je to profil? ja se ubih trazeci ali ne nalazim

Link to comment

Tada su svi, studentkinje, bili na Milosevoj strani jer se ispostavilo da je koleginica koja ga je prijavila htela da joj on upise ocenu retroaktivno kako bi imala uslov pa ga je jurila. E sad, on je delovao kao klasican nerd s pmf-a koji muca kad vidi zensko, pa je bio meta tih zenskih obradjivanja. Tako se tada, u moje vreme, mislilo. Niko nije stao na stranu te koleginice jer je bila, pa, ne bas na dobrom glasu. Danas je jedna od Vucicevih savetnica.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

U moje vreme je na Pravnom fakultetu u Beogradu bio jedan prosesor koji se bavio politikom, kod koga studentkinje nisu smele da udju u kabinet jer ih je docekivao sa zaključavanjem vrata. 

Ne znam koliko ima istine u tome, ali sam par puta bio zamoljen da pratim koleginice na konsultacije sa ovim profesorom, jer nisu smele same da idu. 

Koliko cujem, sad je u poznim godinama ozenjen jednom svojom studentkinjom

Kasnih osamdesetih je bio Veroljub Rajović ( setila sam se kako se zove), on je bio tada čak i suspendovan na 6 meseci zbog nekog seks skandala. Za njega je kružila priča da "ne daj bože da ostaneš sama sa njim u kabinetu". Kakvi su tamosve likovi predavali, ne bi me čudilo da ispliva svašta i za Pravni u Beogradu.

Link to comment
2 hours ago, Halvard said:

Apsolutno je nemoguće da niko od roditelja nije znao kroz šta im deca prolaze na tim časovima, koliko god da nisu imali kontakta sa "profesorom", nemoguće je da su baš sva deca to ćutke i stoički podnosila, nemoguće je da se niko od njih nije žalio, nemoguće da nikome od roditelja nije palo na pamet da se malo više udubi. Pritom je tamo išlo dosta dece poznatih i uticajnih ljudi, sigurno je i da su njihova deca trpela maltretman, da je makar neko od njih podigao dovoljno veliku frku, možda bi sve to zaustavilo još ranije i ne bi eskaliralo toliko. 

Meni je sve ovo potpuno neshvatljivo. 

 

Meni nije jer sam solidno ubeđen da među roditeljima ima degenerika svih fela, i to za izvoz. Počev od onih što kroz svoju decu pokušavaju da rehabilituju neostvarene snove iz mladosti (da budu slavni), pa do onih koji su i sami nekoga napastvovali ili su odgojeni u okruženju u kojem je to skroz normalna stvar. Na to dodaš one kojima je instinkt rekao da racionalizuju celu stvar i traže neku širu sliku, one koji nisu preterano zainteresovani za svoju decu pa zaista nisu ništa primetili, one koji ne veruju rođenoj deci ako im se požale na nešto, i one koji su nešto ukapirali ali su izračunali da je i za decu i za njih bolje da ćute i nekako prebrode traumu u tišini, i dobijaš 30 godina raja za skrnavog predatora i ko zna koliko sličnih mu spodoba.

 

Možemo da zahvalimo dobrom Allahu što se npr. u "ženskim" sportovima poput klizanja ili ritmičke gimnastike ne vrte pare koje se vrte u fudbalu. Jer da se vrte, neki roditelji bi bukvalno silom dovodili ćerke na privatne seanse kod ovakvih manijaka i čuvali stražu ispred vrata.

 

Nevezano za ovaj rant koji me je spopao, treba uvek naglasiti da je krivica isključivo do počinioca. Kakve god okolnosti da su mu išle na ruku, krivica nije do tih okolnosti nego do njega i samo njega.

  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, Redoran said:
Koliko samo gnoja sada izbija na površinu, to je neverovatno. Stvarno bi nam kao društvu dobro došlo pucanje tog čira jer mi se čini da su cifre i procenti stravični upravo zbog sistemskih i društvenih nedostataka koji manje-više podstiču predatorstvo prema ženama.
 
Sad kad je ovo sve pokuljalo, priznajem da sam prvi put odmotao film unazad u osnovnu školu da pokušam da se prisetim kako su stvari tada funkcionisale. Setio sam se npr. da je u disciplini "frajerisanje" među dečacima (6-8. razred) jedan od glavnih poduhvata bio uhvatiti odabranu drugaricu iz razreda za dupe (odabranu u smislu fizičke privlačnosti ali isto tako u smislu da nema starijeg burazera kod kuće, kako ovaj ne bi došao i rastavio malog frajera od batina). To se dešavalo i sećam se da su devojčice većinom bile veoma besne zbog toga. Ono što ne znam, a voleo bih da mogu da znam, je da li su nekom to prijavile ili sa nekim razgovarale. To je još uvek bilo vreme SFRJ, velika škola koja je imala stalno zaposlenog pedagoga. Takvo pitanje nikada nije bilo na dnevnom redu. Svašta su nam kao grupi objašnjavali ali neumesnost i neprihvatljivost pipanja svojih školskih drugarica nisu.

 

Ja sam OS pola zavrsio u Zemunu pola u manjem gradu u Bosni. Bio sam iznenadjen sa kolicinom "vacarenja" u OS Svetozar Miletic. (medju decom) u 5. i 6. osnovne. Mi smo isli na neke bazene sa skolom i nekoliko decaka se utrkivalo koliko ce puta ubaciti ruku u donji deo kupaceg kod devojcica. Na drugoj strani u Bosni je lik na fizickom pipnuo za grudi devojcicu za grudi dok smo igrali rukomet (mozda je bilo i slucajno ali  inace je bio problematican) i automatski je iskljucen iz skole. Kasnije ga nisu htele primiti ni druge dve osnovne u gradu pa je morao ici na selo.

 

PS.

Sta bi sa cirilicom?

 

Edited by bags
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...