Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

2 minutes ago, gagilija said:

ima neki film o  svestenicima koje je kao crkva kaznila zbog pedofilije i onda zive u nekoj zabiti, da li u cileu ili argentini, nekakvo izgnanstvo. uglavnom crkva ih finansira i dalje i oni  provode dane, spremajuci hranu i igrajuci karte, neko im je donosio hranu, valjda neke casne sestre.  na kraju je neko iz tog sela ubio jednog od njih, ali ne mogu da se setim cele radnje.

Pablo Larain, Klub.

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Je l' to kao samo ako izgleda k'o Pahomije onda to ima smisla a ako izgleda k'o Mel Gibson (ili Pel mladji) onda je to za iznenadjenje?? 

Kako se kaze kad imas predrasude na osnovu necijeg izgleda, da ne guglam?? :)

Ne znam, lepo rekoše dvojica na prethodnoj strani da se nekako uvek ispostavi da ovakvi seksualni predatori (na osnovu hijerarhijske moći) izgledaju metiljavo i da na drugi način (tj. u ravnopravnoj igri) ne bi došli do snošaja. Meni to deluje logično, a ti ako hoćeš guglaj brate ...

 

SaE

Link to comment
18 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ja sam imao takav stereotip u glavi dok nisam pogledao onaj ABC dokumentarac o momcima iz katoličkih učeničkih domova koji su optuživali Džordža Pela za silovanje (do tog suđenja nije došlo a posvemu sudeći sad neće ni da dođe, Pel je bio osuđen za primoravanje dva druga dečaka na oralni seks). Mladi Pel nije bio neki Pahomije, izgledao je kao holivudski glumac, što me je ne malo iznenadilo.

 

ff580b2553348b2425bd6bec2ce7b43c?width=6

 

20160711T1255-4569-CNS-POPE-VATICAN-ECON

 

SaE

 

To kod vas, ovde su uvek neki degenerici. :D

 

edit: zajebavam se naravno, bolest ne bira koga će spopasti.

Edited by Anonymous
Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

To kod vas, ovde su uvek neki degenerici. :D

Dobro, ipak kod ovih katoličkih sveštenika postoji problem da su se zavetovali na kompletni celibat što ih onda baca u problem celog života, pa nisu baš isti sa drugima.

 

Nazad na temu kako je definisana a u odgovor na tvoj post, ovde je ukorenjeno seksualno uznemiravanje i iskorišćavanje odraslih žena profesionalaca, i to u dve najplaćenije profesije, pravu i medicini. Prošle godine je obelodanjen slučaj sudije Dajsona Hejdona koji je otkrio kulturu seksualnog uznemiravnja i iskorišćavanja u zamenu za napredovanje u službi na najvišem nivou, a takođe ima i više primera kod žena hirurga (optužen za uznemiravanje je i bivši "Australian of the year" neurohirurg Čarli Teo). Srbija je po ovom pitanju kao i Istočna Nemačka (po zapadnim izvorima šampion emancipacije žena) stajala bolje od Zapada, ali je od osvešćivanja naroda krenula nadole tako da ne znam gde sad stoji.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Dobro, ipak kod ovih katoličkih sveštenika postoji problem da su se zavetovali na kompletni celibat što ih onda baca u problem celog života, pa nisu baš isti sa drugima.

 

Nazad na temu kako je definisana a u odgovor na tvoj post, ovde je ukorenjeno seksualno uznemiravanje i iskorišćavanje odraslih žena profesionalaca, i to u dve najplaćenije profesije, pravu i medicini. Prošle godine je obelodanjen slučaj sudije Dajsona Hejdona koji je otkrio kulturu seksualnog uznemiravnja i iskorišćavanja u zamenu za napredovanje u službi na najvišem nivou, a takođe ima i više primera kod žena hirurga (optužen za uznemiravanje je i bivši "Australian of the year" neurohirurg Čarli Teo). Srbija je po ovom pitanju kao i Istočna Nemačka (po zapadnim izvorima šampion emancipacije žena) stajala bolje od Zapada, ali je od osvešćivanja naroda krenula nadole tako da ne znam gde sad stoji.

 

SaE

 

Možda na papiru, tada se fakat zagovarala emancipacija žena i zakoni su bili OK, ali je iza toga stajalo isto ono o čemu se sad piše na ovom topiku, trenutno sa ovom pobunom stojimo najbolje ikad, ali se bojim da će to jako kratko trajati.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Anonymous said:

Možda na papiru, tada se fakat zagovarala emancipacija žena i zakoni su bili OK, ali je iza toga stajalo isto ono o čemu se sad piše na ovom topiku, trenutno sa ovom pobunom stojimo najbolje ikad, ali se bojim da će to jako kratko trajati.

Iskustvo moje žene (počela da radi u prvoj polovini devedesetih) je da nije bilo samo na papiru, da je u prethodnoj generaciji bilo (bar za žene profesionalce) znatno bolje (naše majke i tetke), i da je do pada Miloševića išlo nagore. Po nekom mom utisku je počelo sa napisima Nebojše Jevrića i Dragoša Kalajića u Dugi, a posle se to očekivanje od srpske majke da ćuti i rađa širilo dalje, pri čemu su šamar srpskog junaka Danila Lazovića Jeleni Šantić u toku igranja predstave "Nastasja Filipovna" i ubistvo Dade Vujasinović neki od primera.

 

SaE

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, iDemo said:

Osim toga... 

 

 

 

izgleda da počinje polagana odbrana na mrežama, ne znam ko je organizuje, ova je prva, ali nije sredila lajnu

pa ostaju tragovi prethodnog pisanja

 

 

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Ne znam, lepo rekoše dvojica na prethodnoj strani da se nekako uvek ispostavi da ovakvi seksualni predatori (na osnovu hijerarhijske moći) izgledaju metiljavo i da na drugi način (tj. u ravnopravnoj igri) ne bi došli do snošaja. Meni to deluje logično, a ti ako hoćeš guglaj brate ...

 

SaE

Pa ima svega. Ima i stereotipa, jer neki sexualni offenderi na zapadu su definitivno fino izgledali.... Ima malo i toga sto ti pricas, npr. cak i ako ciljaju 17 godisnjakinje, neko ko drzi do sebe (i fizicki i zanimljiv je i to) ce lakse naci voljne partnere...

Drustvo malo gleda i kroz prste na voljne partnere ukoliko stariji partner izgleda pristojno i ne previse staro - mozda i kad bi trebao da bude malo strožije prema njima - npr. u ovim slucajevima gde se radi o mladim zrtvama tipa 16-17 godina i postojii hijerarhija moci...

Npr. ja znam za nekog profu od 30ak u srednjoj koji je izlazio sa nekim ucenicama, ok, krio se malo, mada su kruzile price, al mislim da se najvise plasio gubitka posla, il da ce ga neciji otac napasti, jer ne vidim tu neki scenario gde bi bio kaznjen uz nesaradnju tih ucenica...

Ali ajde kontam da ce se i ovo promeniti, svakako nije isti nivo štete kao ovi slučajevi o kojima ovde pričamo, pa i nije isti prioritet...

Edited by Spooky
Link to comment
26 minutes ago, svashtabezneshto said:

izgleda da počinje polagana odbrana na mrežama, ne znam ko je organizuje, ova je prva, ali nije sredila lajnu

pa ostaju tragovi prethodnog pisanja

Idi...

Link to comment
38 minutes ago, Spooky said:

Pa ima svega. Ima i stereotipa, jer neki sexualni offenderi na zapadu su definitivno fino izgledali.... Ima malo i toga sto ti pricas, npr. cak i ako ciljaju 17 godisnjakinje, neko ko drzi do sebe (i fizicki i zanimljiv je i to) ce lakse naci voljne partnere...

Drustvo malo gleda i kroz prste na voljne partnere ukoliko stariji partner izgleda pristojno i ne previse staro - mozda i kad bi trebao da bude malo strožije prema njima - npr. u ovim slucajevima gde se radi o mladim zrtvama tipa 16-17 godina i postojii hijerarhija moci...

Npr. ja znam za nekog profu od 30ak u srednjoj koji je izlazio sa nekim ucenicama, ok, krio se malo, mada su kruzile price, al mislim da se najvise plasio gubitka posla, il da ce ga neciji otac napasti, jer ne vidim tu neki scenario gde bi bio kaznjen uz nesaradnju tih ucenica...

Ali ajde kontam da ce se i ovo promeniti, svakako nije isti nivo štete kao ovi slučajevi o kojima ovde pričamo, pa i nije isti prioritet...

Pa da, ovo o čemu se radi kod ovog Arkanovca Aleksića je više nešto što se u anglosaksonskim zemljama naziva grooming, i pomereno je na mlađe žrtve. Zato sam i pominjao onaj film "Don't Tell" gde se radilo baš o tome, veliki je problem jer mlađe žrtve i ne znaju o čemu se radi, pa pri uslovima zatvorene zajednice i autoriteta koji zloupotrebljava skoro bezgranično poverenje žrtve i roditelja dolazi do preispitivanja svoje uloge u svemu šta im se dešava zašta samo intuitivno znaju da je pogrešno, što rezultuje višegodišnjim pa i višedecenijskim ćutanjem. Ovde je bilo još filmova na tu temu - "Oranges & Sunshine" sa Emili Votson, Hugom Vivingom i Dejvidom Venamom, pa još stariji "Devil's Playground". U poslednjih nekoliko godina je bio jedan slučaj groominga u jednoj katoličkoj školi u Melburnu (očigledno su zbog zatvorenosti i vere u autoritet katoličke škole posebno pogodne za ovakvu vrstu zlostavljanja) o kome je na TV bio jedan baš dobar izveštaj, na kraju nije bilo ničega osim poruka na papiru atletskog trenera momku koji je bio žrtva (mlađi tinejdžer), ali je čak i tako čitava priča ostavila na njega duboke posledice. Taj atletski trener je na kraju otpušten, a direktor škole je bio prinuđen da da ostavku tek nakon prilično mučnog suđenja, delimično sličnom onom opisanom u filmu "Don't Tell".

 

Za ove slučajeve korišćenja autoriteta kod starijih žrtava, iako nije toliko očigledno i šteta nije toliko velika, i pored toga što dolazi do, što bi rekli Englezi, "umrljavanja linija", naravno da se i to kreće nabolje uz razna uhodavanja.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...