Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

5 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Verovatno zato sto obojica vaze za "pesnike". Bora, pritom, spada u onu "sto kaze..." kategoriju, koju licno ne volem. Sto se mene tice, Borino pesnistvo nije moja solja caja, a ako zanemarimo izlete u patetiku, Balasevic je bio daleko bolji stihoklepac, sta vise medju najboljima u popularnoj muzici na ovom nasem jeziku (bas je umeo da barata i poigrava se jezikom, obicnim, govornim, a da ne zvuci banalno). 

 

I harper se lepo setio muzike, imao je uvek vrhunske muzicare iza sebe, ali kapiram da je osnovu on komponovao, sto je bilo uvek vise nego dovoljno. 

 

LM™, sve ste rekli! RIP 

E to, čim je pomenuo muziku počeo sam da premotavam film i još sam proverio na discogsu...baš ozbiljan spisak saradnika. 

 

A njih dvojica su sarađivali i otkačili jedan drugog, baš su dugo bili u svađi zbog x stvari i karijere su im se potpuno razišle. Jeste Balašević jači kao pesnik, tu nema rasprave. Bora se u nekom trenutku prebacio na rime na dva stiha i eto. A ovaj drugi je pevao kako su reči njegove igračke...jbg.

  • +1 1
Link to comment

Fenomenalna uloga Đorđa i Olivere Balašević u filmu Pop Ćira i pop Spira. Đole je igrao Šacu, a Olja kćerku popa Spire Jucu koja se zaljubljuje u Šacu.

 

 

Olivera Balašević kaže u jednom intervju da je nakon filma dobila ponudu za nastavak karijere, ali je Đole bio besan:


"Dobila sam ponudi za film  Quo Vadis italijanskog reditelja Rosija koji je video tu naslovnu stranu.  Hteo je da igram jednu od glavnih uloga što je razgnevilo Đorđa strašno. U smislu muške ljubomore bila je to strašna erupcija besa, komentara : "Eto, ona će se sad sresti sa nekim, takođe kreativnim muškarcem". Reagovao je kao alfa mužjak. Tek, ja se više nisam javljala na telefon, niti sam to prihvatila. Još kao dete sam bila izložena frustrirajućim situacijama u porodici i to je me jako plašilo."


Olivera priča u istom intervjuu i o tim frustrirajućim situacijama iz detinjstva. Majka joj je odrasla u Domu za nezbrinutu decu u Zrenjaninu gde je došla sa Crvenim krstom kao ratno siroče iz Bosne. Tu je ostala do 18-este godine. Onda joj je neki jebivetar napravio dete, pobegao i nikad se nije pojavio. Olivera kaže da je gledala u svaku mušku figuru koja je išla niz dvorište misleći da je to njen tata. Kasnije je tražila oca i u Đoletu. "U početku braka nesvesno sam tražila oca i u Đoletu. Prepoznavši to je jednom prilikom rekao je : Vidi, ja to ne mogu biti, Moramo biti načisto s tim."

 

 

 

Edited by paramahansa jogananda
Link to comment
11 minutes ago, paramahansa jogananda said:

Fenomenalna uloga Đorđa i Olivere Balašević u filmu Pop Ćira i pop Spira. Đole je igrao Šacu, a Olja kćerku popa Spire Jucu koja se zaljubljuje u Šacu.

 

 

Olivera Balašević kaže u jednom intervju da je nakon filma dobila ponudu za nastavak karijere, ali je Đole bio besan:


"Dobila sam ponudi za film  Quo Vadis italijanskog reditelja Rosija koji je video tu naslovnu stranu.  Hteo je da igram jednu od glavnih uloga što je razgnevilo Đorđa strašno. U smislu muške ljubomore bila je to strašna erupcija besa, komentara : "Eto, ona će se sad sresti sa nekim, takođe kreativnim muškarcem". Reagovao je kao alfa mužjak. Tek, ja se više nisam javljala na telefon, niti sam to prihvatila. Još kao dete sam bila izložena frustrirajućim situacijama u porodici i to je me jako plašilo."


Olivera priča u istom intervjuu i o tim frustrirajućim situacijama iz detinjstva. Majka joj je odrasla u Domu za nezbrinutu decu u Zrenjaninu gde je došla sa Crvenim krstom kao ratno siroče iz Bosne. Tu je ostala do 18-este godine. Onda joj je neki jebivetar napravio dete, pobegao i nikad se nije pojavio. Olivera kaže da je gledala u svaku mušku figuru koja je išla niz dvorište misleći da je to njen tata. Kasnije je tražila oca i u Đoletu. "U početku braka nesvesno sam tražila oca i u Đoletu. Prepoznavši to je jednom prilikom rekao je : Vidi, ja to ne mogu biti, Moramo biti načisto s tim."

 

 

 

 

od svih o oliveri mi ova pase najbolje

 

 

Link to comment
38 minutes ago, simetrije said:

Ne znam zašto, ali proteklih mesec-dva sam često slušao "Bezdan", po mom mišljenju Đoletov najkompletniji album, koncepcijski i aranžerski gotovo savršen, bez loše pesme ili neubedljive deonice. Pomsilio sam, jeb'o me pas, u nekoliko navrata, kako li će tek ove pesme zvučati kada Đole, jednog dalekog dana, otputuje.

 

Taj dan je došao mnogo brže nego što je trebalo, a moja kopija "Bezdana" na vinilu je već odavno izlizana i  zrela za zamenu. Sada odjednom zvuči čak i pomalo zlokobno.

 

 

viber_image_2021-02-19_17-45-16.jpg

Ja taj osecaj imam kada slusam Panta Rei ... bas podcenjen album sa par neverovatno dobrih pesama (Nemam nista sa tim, Jednom su sadili lipu, Starim, Requiem pa cak i Cekajuci Montenegro express)

Bas razmisljam koliko mi je znacio tokom odrastanja i sazrevanja i dodjem do zakljucka da je bio neka vrsta zajednickog sadrzaoca kod svih ljudi sa kojima sam odrastao. Bez obzira gde smo na kraju zavrsili i koju smo muziku slusali uvek smo mogli da se slozimo oko Balasevica.

 

edit: Mnogo mi je zajebano da ne krene knedla u grlu kad slusam Regrutesku ili Ostaje nam to sto se volimo...

Edited by cartman
  • +1 1
Link to comment

Pamtim ga kao vojnika Stojšina

 

 

napisa neko da svako zna bar po jednu njegovu pesmu,

ja u bilo koje doba noći i dana mogu da izrecitujem "Boža zvani pub"   -  to mi i bila inspiracija za nik

 

počivaj u miru veliki čoveče

 

 

 

 

Link to comment

Meni je njegova muzika, zbog sto nekih stvari i odrastanja, uvek bila predepresivna, nikad nisam imao nijednu kasetu, CD ni mp3 (a dobar deo stihova, naravno, znam napamet). Ovo sad kako odlazi jos vise produbljuje taj osecaj, tuga velika.

Puno ljudi ga je volelo, raznih sorti, i matorci i mladji, kamo srece da imamo vise Balasevica u narodu. Nek pociva u miru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...