Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

2 minutes ago, slepa živana said:

 

a jel se sećate one serije, kao neko preduzeće, berček direktor ima svoju kancelariju, a ispred nje za nekoliko stolova sede balašević, čini mi se bogdan diklić i pojavljuje se enver petrovci i ne znam ko još... kao držani posao :D 

to sam volela da gledam

 

 

specijalna redakcija

 

  • Wub 1
Link to comment
48 minutes ago, gospa buba said:

popcira i popspira :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Bas jako ocekujem da neko pusti ceo serijal ovih dana..ako ne uradi RTS, morala bi RTV.

 

Nama kojima ravnica budi ono lepo i uzviseno, ostao je jos samo Zvonko Bogdan.

  • +1 4
Link to comment

koliko svi trpimo i cekamo i tugujemo zbog korone, sanjam vec mesecima da odem u kafanu s najuzom ekipom iz mladosti i ko nekad mater vetru dok je nama nas, do zore.  i sad ovo bas bas vapi za tim al tuzna ironija da se ne moze :/

Link to comment

Medju prvim muzikama koje sam ikada pustao sam sebi, na jebenom kasetofonu. Mozda sam imao 7-8 godina.

Sugar rap, Pub, Luzer, Namcor, Al' se nekad dobro jelo...

A ostale depre, sta zna dete sta je sto kila. 

Nacionalna tragedija bukvalno, metalci, seljaci, kurci, palci, svako ima makar jednu pesmu koju voli. A postoji mnogo pesama u kojima smo se svi nekad nasli. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Zanimljivo je da svi uglavnom pominju njegove tekstove, redje muziku. Naravno, imao je dobrih tekstova, pogotovo nekih pasaza u par stihova, ali mene je jedna druga stvar umela da impresionira u njegovim pesmama. Imao je cudan dar za balade, sposobnost da uhvati tacno onaj ton koji ce na pravi nacin da ilustruje emociju iz teksta i da tekst ucini uverljivim. To mu je pomagalo da nekako uvek zaobidje osecaj banalnosti i patetike i pored toga sto je cesto u tekstovima umeo da predje granicu.

Maestralno kombinovanje dura i mola i još lepši prelasci iz jednog u drugi. Plus uvek malo šeretsko izvođenje tih pesama. Odnosno ubacivanje šeretskog baš tu gde treba. Zato niko drugi ne može da izvodi njegovu muziku ni približno.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, harper said:

 

Zanimljivo je da svi uglavnom pominju njegove tekstove, redje muziku...

Kroz celu solo karijeru je imao vrhunske saradnike, i na živim nastupima i u studiju. Đorđe Petrović, Dujin, Duda Bezuha...oni su bili zaduženi i za aranžmane. Tačno to, muzika koja se odlično nadopunjuje sa tekstovima, povlači se u drugi plan kad treba, naglasi ili potisne.

Sve sa merom.

  • +1 7
Link to comment

Secam se kad sam bio mali veliki hit je bio u razdeljak te ljubim, a u osnovnoj smo na priredbi za dan skole pevali zivot je more. Nije ni cudo sto mi je isao na nerve celog zivota, i to recitovanje i ta muzika i ta pojava lale sereta (mada mu na filmu mnogo bolje stajalo priznajem). Sad mi je zao, posebno jer ga je odnela korona. Eto, a ozenio sam se iz banata... 

 

P. S. Boro corbo mu nije ni do kolena, da se ne lazemo

  • +1 4
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...