Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

8 minutes ago, cartman said:

Ja taj osecaj imam kada slusam Panta Rei ... bas podcenjen album sa par neverovatno dobrih pesama (Nemam nista sa tim, Jednom su sadili lipu, Starim, Requiem pa cak i Cekajuci Montenegro express)

Bas razmisljam koliko mi je znacio tokom odrastanja i sazrevanja i dodjem do zakljucka da je bio neka vrsta zajednickog sadrzaoca kod svih ljudi sa kojima sam odrastao. Bez obzira gde smo na kraju zavrsili i koju smo muziku slusali uvek smo mogli da se slozimo oko Balasevica.

 

Apsolutno saglasan sa svim napisanim, s tim što bih izostavio ono "čak" ispred "Čekajući Montenegro ekspres", jer se radi o odlično upakovanoj i otpevanoj kombinaciji iščekivanja, pritajene radosti i melanholije. Taj album je nastajao u doba kada je Đoletu umro otac, a nakon nenadmašnog "Bezdana" očekivanja su verovatno bila prevelika, pa su mnogi bili razočarani smerom u kojem je "Panta Rei" otišao. Meni je i onda, kao golobradom dečarcu, bio odličan, a sada, kao čangrizavom sredovečniku, i neuporedivo bliži. 

  • +1 2
Link to comment

Jedan HD u mojoj glavi pun tekstova još od Mojoj mami umesto maturske ... Jebote isplakah se, ceo moj život i celo moje detinjstvo, neka srećnija vremena posle, neka vremena kada smo još imali živaca da džežimo napolju i pokušavamo da sklonimo govna ... nije bio savršen ali je bio najbolji, najpametniji,  najduhovitiji. 

  • +1 5
Link to comment
Just now, hansolo said:

Jedan HD u mojoj glavi pun tekstova još od Mojoj mami umesto maturske ... Jebote isplakah se, ceo moj život i celo moje detinjstvo, neka srećnija vremena posle, neka vremena kada smo još imali živaca da džežimo napolju i pokušavamo da sklonimo govna ... nije bio savršen ali je bio najbolji, najpametniji,  najduhovitiji. 

 

ovaj osecaj imamo mi iz generacije X, (1965-1980) stariji i mladji nemaju ovo sto opisujes kolikogod im se svidjale njegove pesme

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment


Na ovome sam živeo mesecima, početak te 2000. sam ostao bez oca, a pred kraj smo “pobedili” pa mi je to ublažilo bol... koliko je to sad sve patetično sa ove distance?!


 

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...