Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

Pa nije industrijska proizvodnja mesa posegla za koncentratima, antibioticima i ostalim naduvavačima zato što je nas tobož mnogo više već zbog alavosti kapitalizma. Opet zamena teza u kojem mi treba da se osećamo loše jer se ramnožavamo a oni siroti ne mogu da postignu pa eto moraćete i govna jer ja moram da zaradim i rastem. I da ne uzimamo nas za primer, Srbi veliki mesojedi jedu manje mesa od evropljana. U SFRJ planska proizvodnja je pravila kvalitetno i zdravo meso. I nisi morao da ga jedeš tri put na dan jer suštinski i nemoraš. Bilo je individualnih proizvodjača koji su svoje proizvode prodavali kombinatima ali su i oni sami imali svoj tov i po postupanju prema životinjama se veoma razlikovalo od ovog danas.

Hteo bih ustvari da se manemo te priče o prenaseljenosti, absolutna cifra ljudi na planeti je nekakav statistički broj koji je poslednjih decenija služio samo kao izgovor za najužasnije poduhvate krupnog kapitala. Od amazona do Čuruga. Došli smo do situacije da seljak ne može da urani zdravo pile ili prase čak ni za sebe. Upropastili su sve što su dotakli i sve to naše ime. Oni alavi na pare a mi na meso..

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Pa da, samo sto osim proteina imas i izmet koji crv proizvodi.

 

Rekao bih da je to manje stetno (to jest da uopste nije stetno) u odnosu na ono cime se prska.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, bosque said:

Pa to je pravi ukazatelj na organik. Ja samo takve rabim. A ima i proteina :)

 

Ozbiljno, nisu li se hemijske intervencije drasticno omasovile i pojacano primenjivale u rasponu od 30 god ?

 

Ne, hemijske intervencije su brutalne već skoro 100 godina, jedino sada znamo više, pa upotrebljavamo ciljanije

Link to comment
On 29.1.2021. at 22:43, askeladden said:

Pa da,ali da bi to bio glavni izvor proteina za covecanstvo,koliko bi vise moralo da se poseje?

 

A zar vegani i korporacije guraju soju kao buduci glavni izvor proteina? Pitam, stvarno ne znam. Gledala sam dva dokumentarca pre dosta godina koji su ukazivali na tu soju, nevoljena je jer se i zbog nje krce sume a najveci deo je odlazio na prehranu stoke.

 

Veganski deo u supermarketu ima razne te lazne burgere, zagledala sam jednom od cega se prave, i zapravo dosta njih uopste nema soju. Kupila sam pre nekoliko nedelja kod pekara neki njihov veganski burger jer mi se sastav jako svideo: bilo je preko 60% sociva, ostalo smesano povrce, i bilo mi je super-ukusno, a pritom me je jedno parce od 200 i nesto grama prilicno zasitilo, mislim da sam poslednja dva zalogaja cak dala muzu.

 

Pratim neku FB grupu gde ljudi dele svoje recepte bez secera i za zdravu ishranu dece, ima ih par koji podizu decu veganski ali zbilja nikada ne vidim da spominju soju a svake nedelje dele sta jedu.

 

On 29.1.2021. at 23:04, bosque said:

Pa to je pravi ukazatelj na organik. Ja samo takve rabim. A ima i proteina :)

 

Ozbiljno, nisu li se hemijske intervencije drasticno omasovile i pojacano primenjivale u rasponu od 30 god ?

 

Problem sa hemijom kod nas je, barem ono sto znam od mojih, da su ljudi pre umeli da koriste sakom i kapom i da se uopste ne pridrzavaju predvidjene mere. Tata je pricao da je sa nekim ljudima u selu pricao o tome i da maltene nisu razumeli sta on njima objasnjava ili ih ne bi bilo briga.

Link to comment
34 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

A zar vegani i korporacije guraju soju kao buduci glavni izvor proteina? Pitam, stvarno ne znam. Gledala sam dva dokumentarca pre dosta godina koji su ukazivali na tu soju, nevoljena je jer se i zbog nje krce sume a najveci deo je odlazio na prehranu stoke.

Tofu i zamene za mleko  na bazi soje.Yogurti na bazi soje.Lazno meso bazirano na drugim leguminozama,grasak,socivo,pasulji razni plus biljna(rafinisana ulja)i regulatori ukusa,sto ce biti secer na razne nacine.

Poenta je da prodas sto skuplje a ulozis sto manje.Saka pasulja u obliku pljeskavice se prodaje po istoj ceni mesa npr.

Za grasak i sve ostale biljke mora da se krci suma,ne samo za soju.

 

na norveskom je,ali je lako videti propagandu.Zamena za meso na bazi soje

https://oumph.no/

 

Edited by askeladden
Link to comment

Da ne bude posle Zverilla me raportuje za laganje i slicno.

Ako uzmemo u obzir da na sto grama proizvoda ima 14gr proteina od kojih se mozda jedna trecina resorbuje plus 11g secera.Bas zdravo .

Screenshot_20210201-122157.png

Link to comment
42 minutes ago, askeladden said:

Tofu i zamene za mleko  na bazi soje.Yogurti na bazi soje.Lazno meso bazirano na drugim leguminozama,grasak,socivo,pasulji razni plus biljna(rafinisana ulja)i regulatori ukusa,sto ce biti secer na razne nacine.

Poenta je da prodas sto skuplje a ulozis sto manje.Saka pasulja u obliku pljeskavice se prodaje po istoj ceni mesa npr.

 

U Nemackoj se gura mleko od ovsenih pahulja i badema (i vise od soje, htedoh reci - edit)

A sta je tacno problem sa burgerima koji se sastoje od sociva i pasulja? Mislim, ne da se jedu svakog dana. Konkretni burger o kom sam pricala nema nikakve regulatore ukusa (sadrzi naravno so i biber), osim ako ne lazu u specifikaciji a mislim da ipak ne mogu da lazu tek tako.

 

Angaben pro 100g
Brennwert 664KJ / 158kcal
Fett 0.9g
davon gesättigte Fettsäuren 0g
Kohlenhydrate 23g
davon Zucker 4.8g
Eiweiß 9.7g
Salz 2.3g

 

Mislim da se varas ako mislis da vegani stalno jedu nekakvu prisilnu zamenu za meso. Akcenat je na mnogo, mnogo povrca, pite od zelja, spanaca itd. kod ljudi koje ja znam i koliko vidim u toj grupi (naravno da ih ima svakakvih). Evo malo sam ponovo procesljala u toj grupi, u dva navrata nesto od soje, a vecina je cak protiv nje i najcesce se traze recepti naglaseno bez soje, a nema nesto ni burgera ni laznog mesa.

 

//Opet ti o ceni mesa, vec smo zakljucili da je redovno meso jeftino iz odredjenih razloga - hajde da se ne vrtimo u krug.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

U tom gore burgeru imas 23 gr ugljenih hidrata od cega 4,8gr secera.Ne pise koliko ima fibera ,ali moralo bi biti tu jos necega da dotera do 23gr.Fruktozni sirup ?Imas 9,7gr proteina od kojih mozda absorbujes jednu trecinu.Dakle oko 3gr proteina .I skoro nista masti,znaci nema nesto sto daje ukus,vracam se na onih 23 gr necega sto menja mast,plus mast je nosac liposolubilnih vitamina.
Poenta je da je to nutritivno vrlo slab proizvod,pun secera raznih.

Ponovo se vracam na raniju poentu rebrendiranja rafinisanih ugljenih hidrata kao klima frendly opcije.

Link to comment
24 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

U Nemackoj se gura mleko od ovsenih pahulja i badema (i vise od soje, htedoh reci - edit)

A sta je tacno problem sa burgerima koji se sastoje od sociva i pasulja? Mislim, ne da se jedu svakog dana. Konkretni burger o kom sam pricala nema nikakve regulatore ukusa (sadrzi naravno so i biber), osim ako ne lazu u specifikaciji a mislim da ipak ne mogu da lazu tek tako.

 

Angaben pro 100g
Brennwert 664KJ / 158kcal
Fett 0.9g
davon gesättigte Fettsäuren 0g
Kohlenhydrate 23g
davon Zucker 4.8g
Eiweiß 9.7g
Salz 2.3g

 

Mislim da se varas ako mislis da vegani stalno jedu nekakvu prisilnu zamenu za meso. Akcenat je na mnogo, mnogo povrca, pite od zelja, spanaca itd. kod ljudi koje ja znam i koliko vidim u toj grupi (naravno da ih ima svakakvih). Evo malo sam ponovo procesljala u toj grupi, u dva navrata nesto od soje, a vecina je cak protiv nje i najcesce se traze recepti naglaseno bez soje, a nema nesto ni burgera ni laznog mesa.

 

//Opet ti o ceni mesa, vec smo zakljucili da je redovno meso jeftino iz odredjenih razloga - hajde da se ne vrtimo u krug.

Lazu tek tako,i poenta jeste da se najsirim grupama nametne svakodnevna konzumacija zamene za meso.

 

Edited by askeladden
Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

A zar vegani i korporacije guraju soju kao buduci glavni izvor proteina? 

 

Mislim da je taj koncept napušten. Ali zato ja u kućnoj radinosti pravim pavlaku od indijskih oraha kojom menjam klasičnu pavlaku koja mi je zabranjena. I stvarno je super ukusna, pri tome je ne držim u frižideru, držim je na sobnoj temperaturi. Ona je puna proteina.

 

3 hours ago, I*m with the pilots said:

Veganski deo u supermarketu ima razne te lazne burgere, zagledala sam jednom od cega se prave, i zapravo dosta njih uopste nema soju. Kupila sam pre nekoliko nedelja kod pekara neki njihov veganski burger jer mi se sastav jako svideo: bilo je preko 60% sociva, ostalo smesano povrce, i bilo mi je super-ukusno, a pritom me je jedno parce od 200 i nesto grama prilicno zasitilo, mislim da sam poslednja dva zalogaja cak dala muzu.

 

Mi pravimo neki od crvenog pasulja, crvene paprike i ovsenih pahuljica, sjajan. Uz njega pasuje estragon i par čerija, brza varijanta. 

 

Msm, pratim ovo što Askeladden piše, ali to o čemu piše je uglavnom pakovana vege hrana. I ja sam pratio sastav onih sosića koji se kupuju, užas čega tu sve ima. Međutim, zato pravimo sami i do sada  smo uspeli da za mene pravimo 2 vege i jedan kuvani obrok. Ono što se jedino broji je da sam valjda prvi put posle jedno 30 godina vratio trigliceride i holesterol u normalu, bez lekova, hemije i sličnih stvari - što mi nije uspevalo sa prethodnim dijetama propisanim od lekara, koje su sadržavale npr. piletinu, prašku šunku i slično.

Edited by April
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, April said:

 

Mislim da je taj koncept napušten. Ali zato ja u kućnoj radinosti pravim pavlaku od indijskih oraha kojom menjam klasičnu pavlaku koja mi je zabranjena. I stvarno je super ukusna, pri tome je ne držim u frižideru, držim je na sobnoj temperaturi. Ona je puna proteina.

 

 

Mi pravimo neki od crvenog pasulja, crvene paprike i ovsenih pahuljica, sjajan. Uz njega pasuje estragon i par čerija, brza varijanta. 

 

Msm, pratim ovo što Askeladden piše, ali to o čemu piše je uglavnom pakovana vege hrana. I ja sam pratio sastav onih sosića koji se kupuju, užas čega tu sve ima. Međutim, zato pravimo sami i do sada  smo uspeli da za mene pravimo 2 vege i jedan kuvani obrok. Ono što se jedino broji je da sam valjda prvi put posle jedno 30 godina vratio trigliceride i holesterol u normalu, bez lekova, hemije i sličnih stvari - što mi nije uspevalo sa prethodnim dijetama propisanim od lekara, koje su sadržavale npr. piletinu, prašku šunku i slično.

Pa ni nece sa piletinom i praskom sunkom.Sro manje hleba,skroba a sto vise mesa i masnih proizvoda.Masna riba kao raniji izlazza sve,ali ako pogledas par strana u nazad priloge dr Nadira,videces da nema uticaja na smanjenje insulinske rezistentnosti koja je vecinski odgovorna za hipertenziju i povisene trigliceride.

I periodi bez unosa hrane,16/8 kao najlaksi oblik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...