Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

18.7.

Quote

Broj doza: 5.434.201 – prva doza 2.781.495, druga doza 2.652.706
Državljani RS – prva doza 2.629.280, druga doza 2.531.864
Strani državljani sa boravkom u RS – prva doza 8.658, druga doza 8.006
Strani državljani bez boravka u RS – prva doza 143.557, druga doza 112.836

 

26.7.

Quote

Broj doza: 5.487.620 – prva doza 2.812.641, druga doza 2.674.979
Državljani RS – prva doza 2.656.365, druga doza 2.547.765
Strani državljani sa boravkom u RS – prva doza 8.839, druga doza 8.142
Strani državljani bez boravka u RS – prva doza 147.437, druga doza 119.072

https://vakcinacija.gov.rs/

 

Za 8 dana državljanima Srbije dato 42.986 doza, tj. oko 5400 dnevno.
Za 8 dana državljanima Srbije dato 27.085 prvih doza, tj. oko 3400 dnevno.
Za 8 dana državljanima Srbije dato 15.901 drugih doza, tj. oko 2000 dnevno.

 

Ukupan broj doza dat stranim državljanima: 283.490, od toga samo 6% onima s boravkom u Srbiji.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Tuzno je vako nesto videti... a nekako mi lici i na mene, hbt covece sta ti trebao taj antivax:frust:

Spoiler

sad.png

 

Detaljnije (i na engl.) ima ovde koga zanima, ukljucujuci i ovaj trezveni stav/pitanje na kraju:

 

Quote

“It is easy to point the finger at a man who has chosen to do not get vaccinated and then die of covid – he wrote -. More difficult, for those who write in a newspaper, is instead to ask what has happened wrong to the information system, how it can happen that an intelligent person, an excellent professional, ends up becoming the victim of a continuous flow of fake news that invite you not to protect your health “.

 

:sad:

Edited by Indy
  • +1 2
Link to comment

pise da ce se preporuciti onima sa faktorima rizika, ali ne i da zainteresovani nece moci da prime. videcemo kako ce na kraju formulisati. 

 

 

 

 

Link to comment

Okačio sam snimak, ne spominje da će iko drugi moći da primi, već da će se pratiti istraživanja.

 

Na 1:19:34:

Quote

Dalje će istraživanja da se rade, da se prate istraživanja u svetu i od strane proizvođača vakcina da bi se utvrdilo kada i kome i u kom vremenskom roku i kojom vakcinom je optimalno dati dodatnu dozu vakcina, ukoliko se pokaže da je potreba za njom će da bude na opštem nivou, a ne samo za rizične grupe.

 

Na sajtu vlade pak stoji sledeće:

 

Quote

Članica Kriznog štaba za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti COVID-19 i ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević saopštila je da je na današnjoj sednici ovog tela odlučeno da se omogući davanje treće doze vakcine protiv koronavirusa, posebno rizičnim grupama.

https://www.srbija.gov.rs/vest/565210/krizni-stab-dao-preporuku-za-trecu-dozu-vakcine-protiv-covid-19.php

Edited by vememah
Link to comment

Realno je da omoguće (bolje pre kako bi se dodatno suzbio prenos virusa među vakcinisanima nego kasnije kad se novi talas razmaše), već sad imaju milion i po neutrošenih doza, od kojih do septembra sadašnjim tempom mogu da potroše možda 250 hiljada (130 hiljada na one vakcinisane samo prvom dozom i ostatak na one koje će dotad primiti prvu ili obe doze), a nedeljno im stiže 100 hiljada Fajzera, od oktobra će stizati i Moderna, a valjda će biti i tog domaćeg Sputnjika.

  • +1 1
Link to comment

Danas se respricali. Ceo dan nista sad hvece bol u ruci i temp 37.6. Nadam se da nece smarati previse. Popio sam paracetamol.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...