Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Pocela sam da se vakcinisem protiv sezonskog gripa otkako je malac krenuo u vrtic i donosio mi razne viruse od kojih nisam mogla nedeljama da se sastavim. Nakon dobijene vakcine uvek bih dobila neki virus, na nivou malaksalosti i blage prehlade, al nikad u toj meri kao pre vakcine, da gutam antibiotike i da me grlo pece nedeljama.

Na isti nacin moze se zakljuciti i delovanje ovih vakcina, al smo do te mere prsli od pandemije pa se informisemo i preko mere, brojimo antitela i citamo doktorate. :fantom:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

Izvinite, ja citam dijagonalno, a ne znam nista o imunologiji, pa mi se ucinilo da je to nesto u konfliktu.

mene to ne sprecava da pisem. svako ima neki hobi :sleep:

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, fren said:

Pocela sam da se vakcinisem protiv sezonskog gripa otkako je malac krenuo u vrtic i donosio mi razne viruse od kojih nisam mogla nedeljama da se sastavim. Nakon dobijene vakcine uvek bih dobila neki virus, na nivou malaksalosti i blage prehlade, al nikad u toj meri kao pre vakcine, da gutam antibiotike i da me grlo pece nedeljama.

Na isti nacin moze se zakljuciti i delovanje ovih vakcina, al smo do te mere prsli od pandemije pa se informisemo i preko mere, brojimo antitela i citamo doktorate. :fantom:

pa ne znam, zasto banalizujemo tako? ima mnogo tema i van korona pandemije na ovom forumu gde citamo doktorate i diskutujemo, iako te oblasti ne pripadaju nasoj primarnoj profesiji. zato i jesmo ovde, a ne na viber grupi "sta nam rade"-

Link to comment
Just now, Aleksija said:

pa ne znam, zasto banalizujemo tako? ima mnogo tema i van korona pandemije na ovom forumu gde citamo doktorate i diskutujemo, iako te oblasti ne pripadaju nasoj primarnoj profesiji. zato i jesmo ovde, a ne na viber grupi "sta nam rade"-

Da, kad sam procitala opet sta napisah, ispade tako, al tu svrstavam i sebe s banalizovanjem. Citam i ja sve, pomno, al poenta je da od sume ne vidimo drvo. 

Link to comment
pa ne nego ce sad da naskachu na babe i djedove.za ko zna koju dozu. mogu i da ih zatvote.na.par meseci, dok ovi geniji izvrshe sva svoja ljudska.prava na koja imaju prava dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Oni ako krenu u alibi varijantu, da umesto da vakcinišu, da krenu u zatvaranje. Ja imam blisku osobu kojoj je zatvaranje nanelo već nepopravljivu štetu.
Ja ću nekog da roknem, keve mi!







... Shiit has hit the fan

Link to comment
4 minutes ago, fren said:

poenta je da od sume ne vidimo drvo. 

 

Ja to cesto pomislim. Secam se kad sam imao 10 godina i kad su nas vakcinisali protiv Variole vere (a bolelo je kao motherfucker)... anyway, jesam bio klinja, ali se ne secam da je iko ista dovodio u pitanje od zvanicnih informacija. Radis sto ti se kaze i molis se bogu (ili drugu Marksu) da sve ispadne dobro... Imalo je to i svojih prednosti.

Link to comment
5 minutes ago, fren said:

Da, kad sam procitala opet sta napisah, ispade tako, al tu svrstavam i sebe s banalizovanjem. Citam i ja sve, pomno, al poenta je da od sume ne vidimo drvo. 

ma znam, sve uzimati sa rezervom. vec sam ovde pisala da ni naucni radovi od pocetka pandemije nisu bas svi podjednako relevantni ni metodoloski cisti, a opet se uredno objavljuju.

jasno je to sto ti kazes, i bilo bi sasvim prihvatljivo - jedini je problem sto mi imamo vlast koja ne dela u skladu sa naucnim dostignucima. bojim se da se nije jednom desilo da tek pritisak javnosti dovede do reakcija koje bi bile prirodne za drzavu koja zeli da zastiti svoje gradjane.

 

btw, forum na kome sam u jednom trenutku najvise uzivala je bio beobuild, malo je falilo da pocnem da postujem o gradjevinskim pitanjima, ali sam se ipak uzdrzala. imunologiju jos i znam :D

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

zavisi, ja vidim da to radi na obe strane bez problema!

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

ma šalila sam se malo, ali zapravo je logično 

 

najčešće je to problem, tj da se od gomile pojedinačnih podataka ne vidi- shvati suština, pa se onda moramo malo "izmaknuti" 

mislim da je to suština te izreke

Link to comment

meni zvuchi da vishe ne treba niko nishta trece da primi dok ne pozavrshavaju posao nevakcinisani, u zavidnom procentu, pa onda da vidimo ko smo.
a pre svih ovi geniji dobitnici diploma medicinskih shkola i fakulteta da se uzmu vakcinisati, ili neka vrate papire, ako su protiv. to ne bi trebalo da bude nikakav problem za takvu sitnicu kao shto je diploma zvanichne medicinske doktrine. da se ne muche ljudi. trenutno je pametnije da nas leche vakcinisani tehnolozi tekstila hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.

l





  • +1 9
Link to comment

nemam nameru da čekam ove što izvoljevaju, hoće kake neće kake, smučilo mi se više 

daj idiotima  pare, pa daj neke lutrije, pa daj  obrazuj, nepodnošljivo je više

i još treba sa njima u rukavicama da pričaš, da objašnjavaš, nemam više snage, odustala 

 

nego, ima li šta oko te treće doze ili je samo pusta priča ?

je li neko pokušavao da primi, zvao, pitao itede

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...