Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pre par dana slučajno čuh razgovor 2 penzoša ili su barem meni tako delovali :happy: kaže jedan od njih vakcinisaću se kad mi vučić potpiše da će država da preuzme brigu o mojoj porodici ako se meni nešto desi posle čipovanja, nisam do sada razmišljao o tome da i tako nešto može biti faktor kod odluke za i protiv čipovanja...

Link to comment
On 25.5.2021. at 18:52, Đipalo Junuz said:

Đe ste, ljudi.

Stavio sam na tviter, valja i ovde da stavim: trebalo bi sledeće nedelje da dobijem poziv za drugu dozu astro zeke. Otišao jutros u INEP laboratoriju da proverim šta je uradila prva doza nakon 11 nedelja, živo me interesovalo. Evo skrintoša™ u nastavku. Čuvajte se i vakcinišite se ako niste, radi svaka vakcina posao.

 

20210525_184801.jpg

Đe ste, ljudi. Da ne ostanem nedorečen - druga doza Astrazeneca 2.6, pre nešto više od 6 nedelja, isto INEP laboratorija, ista metoda, izvol'te. Vakcinišite se ako niste skontali do sad da treba.

 

20210717_150632.jpg

  • +1 7
Link to comment

Indijski podaci:

 

Quote

Two doses of Covid vaccine were successful in preventing 95% of deaths due to Covid-19 during the second wave, whereas deaths were lower by 82% among those inoculated with one dose, the government said citing a study conducted by the Indian Council of Medical Research (ICMR) among more than 1.17 lakh [117,000] police personnel – who were at high risk of infection - in Tamil Nadu.
...
About 1,17,524 police personnel were analysed for the study out of which those unvaccinated were 17,059, while those who received one dose were 32,792 and those fully vaccinated were 67,673.

The findings of the study show the incidence of death due to Covid-19 was 1.17 per 1000 among those who were unvaccinated, whereas it reduced to 0.21 per 1000 in the group that received one dose of Covid jabs. The death rate dropped to 0.06 per 1000 among people fully vaccinated with two doses of Covid vaccines.

https://timesofindia.indiatimes.com/india/two-vaccine-doses-gave-95-protection-from-death-against-covid-19s-delta-variant-centre/articleshow/84481507.cms

Edited by vememah
Link to comment
9 hours ago, ragasto said:

 

Je li moguće da su ispucali sve adute u vezi vakcinisanja i da sad vakcinu reklamiraju kao Bingo? Nisu stigli do 50% stanovništva, sad sa ovim tek neće ništa uraditi

 

Ja baš mislim da ako će nešto da pogura procenat vakcinisanih naviše, to je ova nagradna igra. Kad već nisu sposobni da kao braća Turci naprave savršenu aplikaciju koja je savršeno povezana sa centralnom bazom podataka i savršeno te neće pustiti u javni prevoz, šoping mol, na stadion i slična mesta ako bar-kod (666) ne pokaže da si čipovan.

 

(ovo se u Turskoj za sada primenjuje samo na zaražene ali prilično jasno je nagovešteno da se uskoro prelazi na nevakcinisane)

 

Koristim priliku da uputim čelendž forumu i pitam da li neko može da me skine sa trona poslednjeg vakcinisanog furunaša? Dobio poziv preko aplikacije e-Uprave juče u 3 popodne, stigao taman nešto pre 4 da mi smoreno devojče, koje je do tada verovatno podelilo par hiljada boca, zarije onu iglu do pola ramena tako da je mogao da uđe ne jedan, nego 151 Gejcov čip.

Link to comment

Ako bude povećalo procenat vakcinisanih onda dobro ali meni izgleda da ovakve metode koje previše podsećaju na moljakanja neće postići ništa. Možda samo da one koji se nisu vakcinisali a nisu potpuno protiv nego su u sivoj zoni učvrste u mišljenju da je sve ovo jedna velika zajebancija ili još nešto iz štanamrade asortimana. 

 

Imali su nekoliko meseci da vakcinišu bar 50% stanovništva, čak ni sa štelovanjem ko zna kojih brojeva to nisu ispunili. Da su dokazane budale ostavili na YouTubu a ne na televizijama sa nacionalnom frekvencijom sigurno bismo bili u boljej situaciji nego sada; ovo je naknadna pamet, znam, samo mislim da je entertainment pristup glupost.

@Redoran

Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

 

Ja baš mislim da ako će nešto da pogura procenat vakcinisanih naviše, to je ova nagradna igra. Kad već nisu sposobni da kao braća Turci naprave savršenu aplikaciju koja je savršeno povezana sa centralnom bazom podataka i savršeno te neće pustiti u javni prevoz, šoping mol, na stadion i slična mesta ako bar-kod (666) ne pokaže da si čipovan.

 

(ovo se u Turskoj za sada primenjuje samo na zaražene ali prilično jasno je nagovešteno da se uskoro prelazi na nevakcinisane)

 

Koristim priliku da uputim čelendž forumu i pitam da li neko može da me skine sa trona poslednjeg vakcinisanog furunaša? Dobio poziv preko aplikacije e-Uprave juče u 3 popodne, stigao taman nešto pre 4 da mi smoreno devojče, koje je do tada verovatno podelilo par hiljada boca, zarije onu iglu do pola ramena tako da je mogao da uđe ne jedan, nego 151 Gejcov čip.

Pre 9 dana sam poklekao i primio.Tek sam sada na 100% forme.

Link to comment
8 minutes ago, dekki said:

 Вакцинисано пунолетних:

747684 tj 53,9%

Ревакцинисано пунолетних: 719722 tj 51,9%

 

sramota...

Link to comment

Kanada, koja na početku kampanje dugo nije mogla da dođe do vakcina iako je bila naručila ogromnu količinu, pretekla je SAD po broju potpuno vakcinisanih. Po broju vakcinisanih makar jednom dozom to je učinila još pre dva meseca.

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...