Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Zar nije bilo reči da je prednost mRNA da ti stvara dugotrajni imunitet, odnosno da nauči ćeliju da prepozna napad. Mada ako vakcina pomaže da se izbegne teži slučaj i kod tih iz januara, onda ona radi dovoljan posao.

 

Da li osim Izraela još neko prati zaražavanje grupe recovered. Po njihovim podacima izgleda da je Recovered bolja zaštita od Vaccinated. Naravano za one koji su pretekli prvi put.

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Po njihovim podacima izgleda da je Recovered bolja zaštita od Vaccinated. Naravano za one koji su pretekli prvi put.

pa tako nešto slično je i sinoć pričao neki dr imunolog na tv, neki lik kojeg do sada nisam viđala, deluje normalno

 

pri tom kaže i da bi trebalo da sinofarm štiti bolje (kao i kod oporavljenih, kod te  vakcine je širi dijapazon antitela koja se razvijaju), naravno, pod uslovom da je vakcina uopšte delovala, a znamo da kod mnogih nije :dry:

  • Hvala 1
Link to comment

da li ima josh neka kombinacija koju josh niko nije izneo? mislim da je sutuacija i matematichki iscrpljena :unsure:

sad mogu samo da nam obezbede da se svako jednom nedeljno sekira, shto i chine :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment


17 hours ago, gospa buba said:




ali kakav zavrshetak! :rolf: :hail:






 




Sta kaze na kraju, za nas koji ne razumemo francuski (osim onog merd)? :)


Link to comment
4 hours ago, Jozef K. said:

Zar nije bilo reči da je prednost mRNA da ti stvara dugotrajni imunitet, odnosno da nauči ćeliju da prepozna napad. Mada ako vakcina pomaže da se izbegne teži slučaj i kod tih iz januara, onda ona radi dovoljan posao.

 

Da li osim Izraela još neko prati zaražavanje grupe recovered. Po njihovim podacima izgleda da je Recovered bolja zaštita od Vaccinated. Naravano za one koji su pretekli prvi put.

 

.

 

To su bile pretpostavke, niko to nije mogao pouzdano da tvrdi. Pri cemu su sve pretpostavke i prognoze bile vezane za alpha stamm...Delta je promesala karte ponovo...

 

Imunitet, a posebno vakcioni je prilicno individualna stvar, sve ove statistike za svakog  od nas mogu i ne moraju nista da znace...Ovo sto sad dobijamo iz Izraela poprilicno se podudara s onim sto su Rusi iz Gamelaya tvrdili pre dva meseca kad su poceli da rade sa deltom...

 

Stvar je u tome da je potrebno razviti  vise antitela nego sto je dovoljno za alpha stamm...Stariji i posebno ljudi sa autoimunim bolestima, pocinju da gube antitela vec posle 4 meseca, kod ostalih posle 6 do 10 meseci, i ako je i ta kolicina bila dovoljna za alphu za deltu cesto nije.

Kolicina antitela koja se razvija posle vakcine zavisi od mnogih faktora, sve do nacina na koji je vakcina data, da li je pogodjen bas misic kako bi trebalo.

 

Najbolja zastita i po Rusima i kako vidim po svima drugima je recovered+vaccinated ( posle 6 meseci)...,Oni su vakcinu imali 14.februara prosle godine, prve grupe su je primile u maju prosle godine, sad boostuju  sa sputnik light , sto je u stvari prva doza sa drugom etiketom...Rezultati su odlicni, samo je pitanje koliko dugo ovaj put))..

 

.

 

 

Edited by barba
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Pantelija jr said:

Juče primio drugu dozu fajzera, danas mi nešto nivo energije u podrumu... to uobičajena nus-pojava? :huh: Ili sam opet poseban :ph34r:

 

kako kod koga, ja sam bio patosiran tri dana od obe doze

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...