Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ne pre četiri, nego pre 6 meseci

 

i to nam je tada bila jedina šansa da preteknemo obzirom na to kakva je situacija sa koronom bila prošle zime

 

ponavljam jedina

 

 

za ovo što sada sinofarm daju 70+ sugrađanima, nemam šta da kažem pošto ne znam nikoga tog godišta da je sada prima

Link to comment

Ja kažem 4 meseca u slučaju ovog što je umro. Tada sam i ja bila u fazonu u kom si ti sad, al jbg drugačija je perspektiva kad neko umre.

Meni skoro svi stariji u porodici imaju Sinopharm jer su odgovorno otišli čim su mogli i nadam se da će moći da dobiju neku drugu vakcinu u narednom periodu.

Link to comment

Bliska osoba koja ima MS već peti dan ima temperaturu i druge nusefekte posle revakcine. Zaboravih šta je, čini mi se AZ.

 

A u 2 dana naletim na 2 koleginice (cca 35 god) koje su izjavile da im ne pada na pamet da se vakcinišu. :frust:

Link to comment

Prijatelj iz Italije se vakcinisao u Bosni sa astrazenekom i za nekoliko dana se revakciniše.

Kod mene u domu zdravlja su mi rekli da nemaju astrazeneku nego mora da ode do Niša ili BG 

Pošto je strani državljanin  nemaju dozvolu da mu daju bilo koju drugu vakcinu.

Da li postoji način da se uputi zahtev kako bi on primio neku drugu vakcinu jer Bg je 150km daleko

I drugo ako bi ipak morao da ode do Bg gde uopšte može da se vakciniše astrom i da li je potrebno zakazivanje?

Link to comment
On 14.6.2021. at 12:58, Re-ac-tor said:

Vakcinisan sam i revakcinisan, možda glup a sigurno naivan i zato priznajem: krajnje mi je čudno to što se globalno toliko insistira na vakcinaciji da se već pretvorilo u otvoreno podmićivanje (od 3000 do jointa). Da se toliko insistiralo na prevenciji u poslednjih 50 godina evoluirali bismo u superiornu rasu. A pri tom celokupna industrija (od ajfona preko kozmetike do lekova) počiva na našim podsvesnim strahovima: od samoće, ružnoće, starosti, smrti. Ne mogu da verujem da je neko počeo odjednom toliko da nas voli.

 

Kako bre, pa drzava od poreznika zivi, ekonomije, usluga.

 

Nije ljubav u pitanju no strah (svake) vlade od nestabilnosti, nereda. A ovo vec predugo traje, 1 kinez koji je pojeo betmena je napravio do sada najvecu ekonomsku stetu covecanstvu u istoriji univerzuma.

Link to comment

Znaci 10 dana cutimo,  ne vakcinisemo izgleda uopste. 

Sada dok je mirno idealno bi bilo pozvati makar 65+ za trecu dozu (posebno ove vakcinisane kinezom).  Neki su primili jos u januaru

Edited by Sandradjer
  • +1 3
Link to comment

Na Torlaku se izgleda još ne puni i pakuje ruska vakcina Sputnjik V sudeći po ovome:

 

 
Quote

Institut za virusologiju, vakcine i serumeTorlak oglasio je javnu nabavku opreme za potrebe proizvodnje vakcine protiv zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2.

Tender je podeljen u više partija, a kako je u specifikaciji tendera navedeno, predmet nabavke je čiler, platforma za transport materijala i poluproizvoda, mašina za vizuelnu inspekciju, mašina za proveru integriteta ampula, integrisana linija za pakovanje, generator inertnog gasa (azota) i mašina za sterilizaciju.
Nabavka celokupne opreme podrazumeva i instalaciju.
Rok za podnošenje ponuda je 28. jun, a dodatne detalje tendera pogledajte  OVDE .
Podsetimo, početak proizvodnje ruskih vacina protiv koronavirusa Sputnjik V na Torlaku bio je najavljen za 4. jun.

https://www.ekapija.com/news/3311754/torlak-nabavlja-opremu-za-proizvodnju-ruske-vakcine-protiv-koronavirusa
Edited by vememah
Link to comment
17 hours ago, Sandradjer said:

Znaci 10 dana cutimo,  ne vakcinisemo izgleda uopste. 

Sada dok je mirno idealno bi bilo pozvati makar 65+ za trecu dozu (posebno ove vakcinisane kinezom).  Neki su primili jos u januaru

 

 

Ako ovo dole dobro razumem, mi necemo biti u stanju da pravdamo trecu dozu. Imunizaciju ne mozemo da postignemo na vreme da bi ustanovili da li adekvatno reaguje na nove sojeve, za to vreme prirodna imunizacija zajedno sa vakcinisanim ce taman razvuci da se preskoci to definisanje sezonske vakcine

Za Kineze je dovoljno da negde prebroje at posle cetiri nedelje, koliko smatraju da treba, ako ne zele da se bakcu sa trecom a jedva su ovo organizovali. Mislim da ce odustati, problem je sto nece dati da se zainteresovani sami bockaju

 

https://rs.n1info.com/vesti/jovanovic-krizni-stab-nije-razmatrano-davanje-trece-doze-kovid-vakcina/

  • +1 1
Link to comment

Besplatna vakcinacija u Mađarskoj za građane tri okruga u Srbiji

Punoletni građani Severnobačkog, Južnobačkog i Severnobanatskog upravnog okruga od danas se mogu besplatno vakcinisati u Mađarskoj vakcinom "Džonson i Džonson".

 

 

mORp9R@facebook.gif

 

Flag-Pins-Hungary-Serbia-without-Crest.j

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...