Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Meni mirise na osvetu zbog neisporuke na vrijeme.

Uz to ocigledno ima najjace simptome nakon primanja. Nije svejedno kad se osjecas bolestan 24 sata nakon primanja. 

Link to comment

Mislim da je ovakva reakcija upliv "pravnih službi".
Čim se čulo za pojedinačne slučaje bilo je:
Stopirajte, da smanjimo mogućnost za tužbe i odštete, pa ako se pokaže da nismo u pravu, nastavićemo....

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Sammael said:

Možda varičele i rubeole? 

Nisam dr ali to je 99%. Varicela svrbi,  Rubeola su sitne ospe pa ih ljudi mesaju sa Morbilom  (malim boginjama za koje ne mogu da verujem da nisu iskorenjene.  

Na nasim prostorima vakcina je obavezna vec 50 godina.  

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Možda varičele i rubeole? 

Verovatno, kaze mama da sam 100% vakcinisana protiv malih boginja, a i ona je.

Kolika je njima frka sa vakcinacijom, malopre zvali mamu da je pitaju da li sigurno dolazi sutra na revakcinu. :isuse:

 

Ed: ovo je jedini put da se moji interesi poklapaju sa radikalstinom, ali iz drugih  razloga. Jok, ostacemo na jednoj dozi.

Edited by Alfa
Link to comment

Ja ne znam sta bi bilo da se pojave velike boginje, ne znam da li bi antivakseri sticali imunitet prirodnim putem, toliko ne razumeju nista.  

Negde je svet zabagovao sa slobodama,  u 21 veku demostracije u Svedskoj protiv Luj Pastera.  Nesto nije u redu,  nikako mi nije jasno :(

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Meni mirise na osvetu zbog neisporuke na vrijeme.

 

Aha, jedna Švedska sjebava sopstvenu firmu, kako da ne.

 

 

Pre će biti da su neodgovorno puštali nedovoljno dobre serije na tržište.

  • +1 1
Link to comment

nakon što je Švedska stopirala, stvar postaje zaista ozbiljna. deluje neverovatnim da je stampedo stopiranja nastao samo zbog par ozbiljnijih sajdefekt slučajeva,

Edited by koksy
Link to comment
4 hours ago, Bir Adim Öte said:

To pod uslovom da se i ona vakciniše. A nešto se nećka ...

 

Idi sam :happy:

 

3 hours ago, EvilMile said:

Sinoć su ovde u SLO suspendovali upotrebu AZ, sestra je imala zakazan termin za vakcinaciju u 11:00, sad je to naravno otpalo i sad je besna, ujeda. Antivakseri na sve strane doživljavaju orgazme, po "jesam ti rekao!" sistemu, a ja sve razmišljam, da skratim spisak ljudi sa kojima se družim, pošto ovoliki izliv gluposti iz mozgova me baca u depresiju. Najgori su prosvetari, i to vrtići i osnovne škole, oni koji rade u rezervoarima zaraze.

Doživeo sam, da mi drugarova žena ladno kaže, da ću umreti kroz mesec-dva, da je ona pročitala u grupi na FB, da se umire u roku od 3 meseca od vakcine. Završen Pedagoški fakultet, videla sveta, pismena, ne živi ispod kamena a što je najgore odgaja decu, koja će nas uskoro voditi.

Bolest.

 

 

Uz SNS "prijatelje", rođake i poznanike koji su odavno na crnoj listi i odjebani, divna prilika da se spisak produži.

 

Ogromno olakšanje u komunikaciji.

Link to comment
24 minutes ago, vememah said:

 

Aha, jedna Švedska sjebava sopstvenu firmu, kako da ne.

 

 

Pre će biti da su neodgovorno puštali nedovoljno dobre serije na tržište.


Ovo sad se uklapa u pricu o malo tezim reakcijama na AZ, uglavnom ljudi prijavljuju groznicu koja traje jedan dan, ali u redjem slucaju i po 2-3 dana. Sto je dovoljno da ljude onesposobi za rad u tom periodu, sto se navodi kao razlog u tvitu.

Link to comment

Ja sam tek sad pročitao što je stopirano bockanje AZ-om u Nemačkoj. Neka retka tromboza se javila kod 7 osoba. Ta brain vain thrombosis ili sinus vein thrombosis se godisnje javlja izmedju 2-5 pacijenta. Sad kod vakcinacije, na 1.6 miliona vakcinisanih AZ-om se pojavilo 7 ili 4 na 1 milion vakcinisanih. U stvari niko ne dovodi vakcinisanje kao direktnu posledicu pa sad koriste ovih par dana ne vakcinisanja da bi uporedili podatke iz Nemačke sa ostalim zemljama koje se bodu AZ-om

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Ovo sad se uklapa u pricu o malo tezim reakcijama na AZ, uglavnom ljudi prijavljuju groznicu koja traje jedan dan, ali u redjem slucaju i po 2-3 dana. Sto je dovoljno da ljude onesposobi za rad u tom periodu, sto se navodi kao razlog u tvitu.

 

Malo je verovatno da su te reakcije bile opisane u tom obimu u III fazi, ovde se prilično izvesno dešava nešto neočekivano.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...