Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Primih prvu dozu kineza u subotu. Mislim da imam neku blazu alergijsku reakciju na vakcinu. Na par mesta po telu sam danas primetio neke crvene tackice, slicno kao bubuljice. Nije strasno, ima ih po nekoliko na 2-3 mesta.

 

Moze da bude da sam se istripovao i da nema veze sa vakcinom, al nisam ranije to imao, pa eto cisto da znate ako se jos nekom pojavi.

 

Ovako inace se normalno osecam, nisam imao nekih nuspojava.

Edited by bejzbolka
Link to comment
38 minutes ago, Tihajeza said:

 

Poređenje mu ne stoji. Vakcinu biraš da primiš i svojevoljno se stavljaš u koš iz koga tih 50 ljudi umire.

Korona se ne dobija svojevoljno, i postoji načini da se izbegne (kome je stalo). Tj.ne primaš je svojevoljno ko vakcinu da bi izvlačio prost procenat "smrtnosti")

 

(Ja sam za vakcinaciju, da ne skočite odmah, ovo samo logička opservacija.)

 

 

Naravno da stoji. Ne postoji način da se (dugoročno) izbegne zaražavanje, sem ako odlučiš da živiš u bunkeru do kraja života. U SVIM drugim slučajevima neprestano si u košu iz kog se izvlači daleko veći procenat smrtnosti.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Have_Fun said:

Jasno, ali nemoguce da virus bas broji dane na prste, pa kao.. "e jebiga, 14. dan, sad ne radim"

Ili bih bar pomislio da ce bar proci s laksim simptomima, a eto, upala pluca..

A za ove iz okoline mog mesta sam pisao vec, proslo je 14 dana (tih famoznih 14).

opet kazem.. jebiga, racunao bih da nakon 2 jebene doze, bar neku zastitu imas ipak..

Poprilično puta je već ponovljeno. Kineska vakcina sporije stvara imunitet. Kod starijih ljudi još sporije. Koliko sam razumeo u pitanju su 3-4 nedelje. 

Prvi znaci zaraze se ispoljavaju najmanje 7 dana posle zaražavanja. Da dođe do ozbiljnijih stadijuma treba još par dana. Dakle, ko se razboli dve nedelje posle revakcinacije, zarazio se nedelju dana posle revakcinacije kad vakcina još ne deluje. Da li je to teško izračunati?

Na kraju, nijedna vakcina ne štiti 100%, a kineska ponajmanje. Prema podacima iz UAE osobe koje su bile zaštićene i drugom dozom imale su značajno lakše oblike bolesti. Ni to nije nebitno. 

 

Ovo neko pismeniji od mene treba da sroči i da stoji na početku svake strane.

 

Kada je sve počelo, bio sam poprilično skeptičan prema tome kakve će vakcine stići u Srbiju. Do mene nisu doprle informacije o većim neželjenim posledicama. Da postoje brujao bi FB sigurno. More ljudi je radilo antitela 3-4 nedelje posle revakcinacije i nisam čuo da je neko imao loš rezultat. Dakle, kineska definitivno nije đubre, ali nije ni Asteriksov čarobni napitak. Dosta ljudi se zarazilo i posle druge doze, ali baš zato što su pomislili da su dobili čarobni napitak, pa posle prve, ili druge doze, krenuli u juriš.

 

 

Edited by duma
  • +1 5
Link to comment

Ne vidim nikakav razlog da se drzimo odredjene granice, zar nije bolje dodati dve nedelje na njihove preporuke, meni je to normalno ponasanje. Izdrzali smo godinu, valjda mozemo rastegnuti par dana..jos ja merim deset puta pre secenja, meni cale svake nedelje dobije produzetak dve nedelje

Link to comment

priča sa fajzerima je luda da ludja ne može biti. bočica ima 5 doza i čuva se na '-70 pa domovi zdravlja planiraju vakcinaciju u grupama po 5 kako bi iskoristili sve doze. medjutim, dešava se da ljudi odustanu kad saznaju koja je vakcina u pitanju jer neće da im se menja DNK ili koju li su glupost već čuli. e, onda po domovima zdravlja, a da ne bi bacali vakcine, samoinicijativno i mimo pravila nalaze ljude da se vakcinišu fajzerom. drugar mi reče da bilo ko može doći u dom zdravlja u 7 uveče i pitati da li imaju višak fajzera. samo neka ponese onu saglasnost. još bolje ako imate nekoga da radi u DZ pa da vas organizuje samo morate biti u pripravnosti da se javite istog dana kad se pojavi višak.

Link to comment

Tamo već ima formulara koliko hoćeš, za svakog ko ne donese svoj odštampan.

Ne vidim ni što je problem dati Fajzer vakcinu viška bilo kome ko se u tom momentu zatekao na mestu vakcinacije i izabrao bilo koju vakcinu, a verujem da je takvih najviše.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

U Hrvatskoj su taj problem elegantno rešili tako što se obično na kraju dana tu negde zateknu političari i/ili članovi njihovih porodica, pa dobiju tu poslednju dozu da se ne baci :happy:

  • Haha 2
Link to comment

Ma mi imamo i za bacanje... :covid19:

 

Nervira me što se od početka ponašaju tako da Fajzer nije za one koji su izabrali bilo koju, već samo za one koji su baš tu izabrali.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Cekajte, sad ste me zbunili s tim boginjama. 2 puta sam prelezala boginje kad sam isla u zabaviste i to u roku od 2 meseca me strefilo dve razlicite sorte. Prvi put lakse, a drugi put sam sa temp. i bas nepodnosljivim svrabom lezala ne znam koliko, odokativno 2 nedelje. Na moje nista nije preslo ni prvi ni drugi put jer su i oni prelezali kao klinci. Sta sam  to prelezala 2 puta? :huh: Meni je rekla doktorica pre par god. kad je bila epidemija malih boginja da se nista ne bojim jer sam vakcinisana protiv morbila i da nema sanse da sam to ikad dobila jer je dosta opasno. Izvinjavam se na offtopicu, moracu da potrazim svoj zdrav. karton do 18.god ako ga nadjem da vidim koje su to 2 vrste sto sam prelezala i cime sam do tog godista pelcovana. Sorry za offtopic.

Link to comment

On topic: mama dobila poziv za revakcinu za sredu. Sve ok za sada.

Primecujem da se neckaju, mnogi, bez obzira na godiste. Te boje se virusa, te nece da odapnu od vakcine. Jedna drugarica me zove na svakih par dana da me pita kako mi je od vakcine, pa kad cuje da sam ok valjda ce se spricat. Izgleda zivka ljude koji su se svi razlicitim vakcinama vakcinisali i da tefteri koja je najbezbednija ™ :happy: 

 

Link to comment

Prijavio se preko eUprave 15.01., štiklirao sve.

Juče stigao poziv za sutra - 17.03. - Pfizer.

Da ne prolazim celu temu, ima li nekih nuspojava kod Pfizera?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...