Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

4 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Prijavio se preko eUprave 15.01., štiklirao sve.

Juče stigao poziv za sutra - 17.03. - Pfizer.

Da ne prolazim celu temu, ima li nekih nuspojava kod Pfizera?

 

Ima..smarace te zena na leto da idete na more u Hellas jer vam se sa fajzerom to moze.

 

Iz moje familije..Pfizera dobila majka i surak..nikom nista.

Link to comment
6 hours ago, nautilus said:

priča sa fajzerima je luda da ludja ne može biti. bočica ima 5 doza i čuva se na '-70 pa domovi zdravlja planiraju vakcinaciju u grupama po 5 kako bi iskoristili sve doze. medjutim, dešava se da ljudi odustanu kad saznaju koja je vakcina u pitanju jer neće da im se menja DNK ili koju li su glupost već čuli. e, onda po domovima zdravlja, a da ne bi bacali vakcine, samoinicijativno i mimo pravila nalaze ljude da se vakcinišu fajzerom. drugar mi reče da bilo ko može doći u dom zdravlja u 7 uveče i pitati da li imaju višak fajzera. samo neka ponese onu saglasnost. još bolje ako imate nekoga da radi u DZ pa da vas organizuje samo morate biti u pripravnosti da se javite istog dana kad se pojavi višak.

Imam prijatelja koji zna čoveka koji radi u DZ i već par puta su me zvali da pitaju da li znam nekoga da dođe da se vakciniše fajzerom. Sigurno je moglo bolje da se organizuje.

Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

 

Ima..smarace te zena na leto da idete na more u Hellas jer vam se sa fajzerom to moze.

To pod uslovom da se i ona vakciniše. A nešto se nećka ...

Link to comment
32 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Da ne prolazim celu temu, ima li nekih nuspojava kod Pfizera?

U najvecem broju slucajeva bol u ramenu, blaga temperatura ili nista.

 

U "tezim" slucajevima, recimo za nas koji smo prelezali koronu, drhtavica, bol u ramenu, glavobolja, visoka temperatura i posle dan i po sve ok.

Link to comment

Prošli četvrtak druga doza Kineza, nula nuspojava oba puta. Devojka uzela Astru, klasika smlatilo je dva dana i jedno veče imala 37.2, posle sve standardno.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, nautilus said:

priča sa fajzerima je luda da ludja ne može biti. bočica ima 5 doza i čuva se na '-70 pa domovi zdravlja planiraju vakcinaciju u grupama po 5 kako bi iskoristili sve doze. medjutim, dešava se da ljudi odustanu kad saznaju koja je vakcina u pitanju jer neće da im se menja DNK ili koju li su glupost već čuli. e, onda po domovima zdravlja, a da ne bi bacali vakcine, samoinicijativno i mimo pravila nalaze ljude da se vakcinišu fajzerom. drugar mi reče da bilo ko može doći u dom zdravlja u 7 uveče i pitati da li imaju višak fajzera. samo neka ponese onu saglasnost. još bolje ako imate nekoga da radi u DZ pa da vas organizuje samo morate biti u pripravnosti da se javite istog dana kad se pojavi višak.

Ovo sam napisala pre mesec dana kad mi se na tu foru vakcinisaše sestra i zet.

Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Imam prijatelja koji zna čoveka koji radi u DZ i već par puta su me zvali da pitaju da li znam nekoga da dođe da se vakciniše fajzerom. Sigurno je moglo bolje da se organizuje.

Nije moglo

Jer ce neke da odbiju kod razgovora sa dr npr zene koje planiraju trudnocu, neko ce biti sprecen da dodje itd i onda ce ostati 1 ili 2 ili 3 ljudi da ceka na kraju radnog vremena a nasi lekari ne zele da bace 2 ili 3 doze 

  • +1 1
Link to comment

Sinoć su ovde u SLO suspendovali upotrebu AZ, sestra je imala zakazan termin za vakcinaciju u 11:00, sad je to naravno otpalo i sad je besna, ujeda. Antivakseri na sve strane doživljavaju orgazme, po "jesam ti rekao!" sistemu, a ja sve razmišljam, da skratim spisak ljudi sa kojima se družim, pošto ovoliki izliv gluposti iz mozgova me baca u depresiju. Najgori su prosvetari, i to vrtići i osnovne škole, oni koji rade u rezervoarima zaraze.

Doživeo sam, da mi drugarova žena ladno kaže, da ću umreti kroz mesec-dva, da je ona pročitala u grupi na FB, da se umire u roku od 3 meseca od vakcine. Završen Pedagoški fakultet, videla sveta, pismena, ne živi ispod kamena a što je najgore odgaja decu, koja će nas uskoro voditi.

Bolest.

 

Link to comment

Sad procitah da je vakcinisano 17m sa AZ i da je ukupno bilo 37 zabiljezenih slucajeva krvnih ugrusaka.

Sa 3 faze ispitivanja od 23k istom vakcinom bilo je ukupno 10 slucajeva of cega 6 u placebo grupi.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...