Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

7 minutes ago, Krošek said:

a šta oko potomstva?

Pa da izazivaju sterilitet.

Ili da kastriraju usput, ne znam tačno.

Svaki put mi dodje da kažem kako onaj ko veruje u te priče bolje da se i ne razmnožava, ali suzdržim se nekako. :D

Edited by mraki
  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

 

Kome verovati sad jbt :fantom:

 

Caligala,ukupan broj stanovnistva stavlja i osobe preko 65 koji nikako ne spadaju u radno sponsobnu populaciju koja radi u zdravstvu Norveske i koja je masovno vakcinisana kao prioritetna.Znaci ako Imamo isti broj obolelih u ukupnoj i kontrolnoj grupi u koju ne spadaju populacije izlozene datoj bolesti,u ovom slucaju krvarenje u mozgu,embolija ..onda je statistika malo drugacija. 

Edited by askeladden
Link to comment
Jel mogu da se vakcinišem nedelju dana posle "preležanog" kovida?
Ako želiš komplikacije... a čemu žurba?



bar se ne preporučuje pre sierološkog testa, iako ni ovde skoro niko pri vakcinaciji ne pita ništa

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Mnogo se veci broj antitela stvara "vestacki" tj putem vakcine, nego prirodno tj nakon prelezane bolesti. Preporuka je da se ceka 2 do 3 meseca pre vakcincije

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, askeladden said:

A zasto bi se neko vakcinisao nakon prelezane bolesti?

Da ne moram da plaćam testiranja svaki put kad odlazim na posao.

Edited by maheem
Link to comment

Evo da rastumacimo.  Evropske zemlje, *ne geografski vec zemlje koje pripadaju EU, su dobile AstraZeneka vakcine iskljucivo od EU proizvodjaca. Indijska kompanija nije dobila pravo da distribuira svoju covishield u EU.

Mi u Srbiji smo imali indijsku vakcinu Covishield.

To ne znaci da mozda kod nas nema slicnih nuspojava. Sa ovakvom drzavom to se ne zna. 

  • +1 1
Link to comment

Sada su i italijani (ili samo regija Peimont) suspendovali AZ vakcinu poslije smrti jednog profesora. Za sada se ne poznaju uzroci smrti.

 

Edit: Izolovali su "lot" vakcina iz koje je vakcinisan ovaj profesor pa su nastavili sa vakcinosanjem.

Edited by borris_
Link to comment

Jelte, da nije  možda cena u pitanju? Možda Astra Zeneka košta 3 evra, a Fajzer 33, pa konkurencija blati i ne bira sredstva. Ovo za cenu sam lupila, nemam pojma koliko koštaju uopšte, nego mi ovo deluje kao realna borba farmaceutskih firmi za tržište.

  • +1 3
Link to comment
Sada su i italijani (ili samo regija Peimont) suspendovali AZ vakcinu poslije smrti jednog profesora. Za sada se ne poznaju uzroci smrti.
 
Edit: Izolovali su "lot" vakcina iz koje je vakcinisan ovaj profesor pa su nastavili sa vakcinosanjem.
U Napoliju se polovina ljudi ne pojavljuje na zakazanu vakcinaciju posle npr. naslova od petka i Republike: "AZ, strah u Evropi". Naravno autopsija sicilijanskih vojnika nije pokazala nikakvu korelaciju tromboze sa vakcinom ali šteta je napravljena i kvari lončiće i Generalu iz kružnog štaba koji "do septembra vakciniše 80% italijana". Poslednja nada je da J&J istovari svojih 30milki vakcina iz aviona na 1.Maj.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Mnogo se veci broj antitela stvara "vestacki" tj putem vakcine, nego prirodno tj nakon prelezane bolesti. Preporuka je da se ceka 2 do 3 meseca pre vakcincije

A ako ste se vakcinisali i između prve i druge doze zarazili, preporuka je da se čeka 28 dana nakon ozdravljenja, tako su rekli mom drugaru koji se zarazio posle prve doze kineza.

Edited by garmonbozia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...