Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Quote

“In fact, the reported numbers of these types of events for COVID-19 Vaccine AstraZeneca are not greater than the number that would have occurred naturally in the unvaccinated population,” a company spokeswoman said.

 

 

evo tog teksta, ne pise koliko je proslo od vakcinacije

  • -1 1
Link to comment

Koliko je meni poznato, u Srbiji je korišćena indijska vakcina Covishield rađena po licenci AZ. 

U EU se (valjda) koriste AZ vakcine proizvedene u Britaniji.

 

  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Neutrino said:

duda nemoj majke ti to o izvorima nego lepo pretrazi google. ne prica alex jones o tome vec reutres, bbc i respektabilni izvori drzava u kojima su stupile zabrane. 

 

Denmark, Norway and Iceland have temporarily suspended the rollout of the AstraZeneca vaccine. Italy and Austria, meanwhile, have stopped using certain batches of the drug as a precautionary measure.

The suspensions in Italy and Austria involve different batches of the vaccine.
Estonia, Latvia, Lithuania and Luxembourg have also suspended the use of the same batch as Austria. Romania has suspended use of 4,200 doses from the same batch of vaccines as Italy.


Posto kod nas institucije i zaposleni u istima ne funkcionisu, ostaje nam sami da da istrazimo i saznamo koje su to serije i koje serije su se koristile kod nas. 
 

 

Evo spiska sedamnaest zemalja dole pri dnu teksta, nema Srbije

 

 

Link to comment

U Srbiji od tehnologije praćenja reakcija na vakcinu imamo "ostanite 15 minuta u čekaonici za svaki slučaj ako vam nešto bude". Niko ni reči o praćenju. Oni uzmu tvoj telefon, ali ne daju ti neki njihov da se javiš u slučaju nečega.

Manje više to. Ima neka prijava za neželjena dejstva na lekove na alims. Good luck with that.

  • +1 2
Link to comment

ok ok. Rešismo i to.
 

Eto. U 5 minuta, troje ljudi sa opskurnog foruma rešiše nacionalno važna pitanja. Ostaje još da sazovemo konferenciju za štampu i saopštimo Srbiji da za sada nema opasnosti po građane od Astra Zeneka vakcine.
 

1 Austria, Bulgaria, Cyprus, Denmark, Estonia, France, Greece, Iceland, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, the Netherlands, Poland, Spain, Sweden,  Estonia, Lithuania, Luxembourg, Latvia

Link to comment

ne ako ti bude loše javićeš se sutra u ambulantu opšte prakse, šta ima da prijavljuješ nuspojave koje su očekivane, dovoljno je prošlo da se ti brojevi znaju, o tome se neće pričati kako se ne bi utcalo na spremnost za čipovanje...

Link to comment

Samo da apdejtujem stanje posle kineske, sinoc sam oko ponoci imao jezenje u trajanju oko 2 sata, bez prestanka, bukvalno sam bio nakostresen :) temperatura 36,5. Posle ta 2 sata prestalo, i od jutros nista

Link to comment
5 minutes ago, Neutrino said:

ok ok. Rešismo i to.
 

Eto. U 5 minuta, troje ljudi sa opskurnog foruma rešiše nacionalno važna pitanja. Ostaje još da sazovemo konferenciju za štampu i saopštimo Srbiji da za sada nema opasnosti po građane od Astra Zeneka vakcine.
 

1 Austria, Bulgaria, Cyprus, Denmark, Estonia, France, Greece, Iceland, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, the Netherlands, Poland, Spain, Sweden,  Estonia, Lithuania, Luxembourg, Latvia

 

Ako sam dobro informisan, u Srbiju nije stigla niti jedna doza bilo koje vakcine iz EU.

Nek me ispravi neko ako grešim...

Link to comment

ja ovo sa astrom ne pratim baš redovno, ispravite me ako grešim

 

elem, za sve zemlje gde je bio problem do sada, bila je vest da je problem u preteranom zgrušavanju krvi

 

sad u norveškoj sasvim obrnut problem, a norveška i nije na onom spisku zemalja

 

da li to znači da je još neka serija problematična ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...