Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

12 minutes ago, Sammael said:

Hm, misliš da su Rajfajzeni stigli iz Mičigena a ne iz Belgije?

 

Da, da, zaboraviH. Embargo za Fajzer iz Belgije, AZ da se liferuje zemljama trećeg sveta, evo pa se cepite (ko sme).

Edited by stray cat
Link to comment
8 minutes ago, Aleksija said:

ne valja, kako god. za vakcinaciju uopste, narocito u ovkvim sredinama kao sto je nasa. jbga.

 

Kako stoji inače raspoloženje, kod nas će u roku od 2-3 nedelje biti već i revakcinisani svi koji su hteli da prime vakcinu. Antivakseri ubedljivo dominiraju u gotovo svim krugovima društva.

Link to comment

Sada i irci suspenduju vakcinaciju sa Astra Zeneca vakcinom. Kazu da ima rizika od pojave krvnih kamanaca.

 

Ovo je valhda 5. zemlja u EU koja je to uradila.

 

Da li je engleska, zemlja sa najvise vakcinosanih sa tom vakcinom prijaliva i jedan takav problem?

Edited by borris_
Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

Kako stoji inače raspoloženje, kod nas će u roku od 2-3 nedelje biti već i revakcinisani svi koji su hteli da prime vakcinu. Antivakseri ubedljivo dominiraju u gotovo svim krugovima društva.

 

Ne mogu da se nacudim, ja jedva docekao vakcinu da skinem teret. Posle ce debili da mi vrnu kamencinu nazad

Link to comment
13 minutes ago, Sammael said:

 

Kako stoji inače raspoloženje, kod nas će u roku od 2-3 nedelje biti već i revakcinisani svi koji su hteli da prime vakcinu. Antivakseri ubedljivo dominiraju u gotovo svim krugovima društva.

ima onih koji se jos dvoume, verovao ili ne.

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

Daj neki link, koliko posle vakcinacije?

 

To je valjda neki parametar, da li je dva dana, deset dana... u smislu sto vise vremena prodje svako sa nekim simptomima koji bi se mozda svakako pojavili prijavice da je primio vakcinu pre mesec dana i eto jbg to je od vakcine

Deset dana,imam samo VG na Norveskom.

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

ima onih koji se jos dvoume, verovao ili ne.

Da i meni se čini. Od ljudi koji su mi rekli da nisu vakcinisani uglavnom su rekli nisam još. Mislim da bi dobra kampanja čuda učinila.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Neutrino said:

Sta mislite, tj sta kazu, da li je ovo sa Astrom zbog neke specificne serije, ili su sve takve?  Kazu da je ta serija poslata u 17 Evropskih zemalja, al nigde ne nadjoh listu da li je i Srbija medju njima.
 

Sad je proslo 2 nedelje (15 dana) kako sam primio prvu dozu. Prekjuce sam dobio neku alergiju, ali sumnjam na jogurt iz Lidla ili na indijske orahe koje sam previse jeo. Nema nekog smisla da mi se javi alergija na vakcinu posle 2 nedelje.

 

Ta specificna serija nije dosla u Norvesku tako da slabo stoji sa krivljenjem te jedne serije.

Link to comment
2 minutes ago, yabadaba said:

Da i meni se čini. Od ljudi koji su mi rekli da nisu vakcinisani uglavnom su rekli nisam još. Mislim da bi dobra kampanja čuda učinila.

 

Moji su definitivni, sada vec vidim bes al ok moguce da neki cekaju da se vide nuspojave. Bilo bi dobro da se vakcinise zna se ko, eto kampanje, neverovatno sta radi covek, rasteze taj potencijal sto ima koliko, mesecima vec...neverovatno

Link to comment
13 minutes ago, Aleksija said:

ima onih koji se jos dvoume, verovao ili ne.

Ima i kod mene takvih, mada bi uglavnom kinesku ili rusku, naročito nakon ovoga sa zekom.

A ima i onih koji su preležali pa čekaju da prođe koji mesec pre nego što se prijave za vakcinaciju.

Ako je za utehu, znam i neke koji su u novembru govorili da korona ne postoji, u februaru nije bilo šanse da ih neko vakciniše, a juče odoše da prime vakcinu, jer treba da se ide u Crnu Goru pa neće da im neko kasnije pravi problem ako se uvedu ti kovid pasoši....to je bilo njihovo obrazloženje.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, villiem said:

 

Moji su definitivni, sada vec vidim bes al ok moguce da neki cekaju da se vide nuspojave. Bilo bi dobro da se vakcinise zna se ko, eto kampanje, neverovatno sta radi covek, rasteze taj potencijal sto ima koliko, mesecima vec...neverovatno

PPP: Pičkousti, Patrijarh, Putin i bili bi na 90%. prijavljenih

Link to comment

SvemirZeka fijasko ne pomaže kod ovih što se dvoume, nažalost. Svega sam se naslušao, ali dominira teza da nije dovoljno testirano. Pa naravno da nije, ali ako imaš šansu da nečim nedovoljno testiranim drastično smanjiš rizik od komplikacija i eliminišeš rizik smrti, jebomater, očigledno je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...