Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

25 minutes ago, maheem said:

Jel mogu da se vakcinišem nedelju dana posle "preležanog" kovida?

 

Imaš par stranica unazad, postavljena dva vebinara, u drugom profesor kaže (AKO sam ja dobro čuo i ukapirao) da se jedino ne preporučuje vakcinisanje u toku bolesti; kratak period posle preležanog kovida19 nije kontraindikacija (u stvari, opet, ako sam ja sve dobro saslušao, ne postoje kontraindikacije osim alergije na samu vakcinu i njene sastojke (a to pa ne možeš da znaš dok ne probaš, jelte), znači penicilin, kancer i šta već, nema zvanično ništa zabeleženo (jedino će vakcine "slabije da rade" ako je u toku recimo hemoterapija i slično); kaže da je globalno tako, ali da izabrani lekar lokalno bolje zna).

Edited by stray cat
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Sammael said:

SvemirZeka fijasko ne pomaže kod ovih što se dvoume, nažalost. Svega sam se naslušao, ali dominira teza da nije dovoljno testirano.

Da, da, to je ta priča, neće oni da budu ničiji zamorčići.

Zato su zagledali nas koji smo odmah potrčali da se vakcinišemo, pa pošto u međuvremenu nikome nisu porasli rogovi, treće oko ili nešto sl. možda se i odluče.

Ja sad pošto sam proverla antitela pred njima izjavim da ih imam i da sam rasterećenija :happy:

Link to comment
26 minutes ago, Sammael said:

SvemirZeka fijasko ne pomaže kod ovih što se dvoume, nažalost. Svega sam se naslušao, ali dominira teza da nije dovoljno testirano. Pa naravno da nije, ali ako imaš šansu da nečim nedovoljno testiranim drastično smanjiš rizik od komplikacija i eliminišeš rizik smrti, jebomater, očigledno je.

https://www.aftenposten.no/norge/i/mB3mnO/fire-personer-som-har-tatt-astra-zeneca-vaksinen-har-faatt-blodpropp-e
i jos ne Iskazan broj mladih i vecinom kao konji zdravih Norvezana je prijavilo modrice po telu.Da ne budem antivakser,ali u okviru Oslo klinickog centra Zeka preti da povede protiv Korone po broju mrtvih.

Link to comment

evo sta kazu britanci https://www.gov.uk/government/news/mhra-response-to-danish-authorities-action-to-temporarily-suspend-the-astrazeneca-covid-19-vaccine

 

Blood clots can occur naturally and are not uncommon. More than 11 million doses of the COVID-19 Vaccine AstraZeneca vaccine have now been administered across the UK.

 

Reports of blood clots received so far are not greater than the number that would have occurred naturally in the vaccinated population.

 

The safety of the public will always come first. We are keeping this issue under close review but available evidence does not confirm that the vaccine is the cause.

 

meni dovoljno.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, askeladden said:

.Da ne budem antivakser,ali u okviru Oslo klinickog centra Zeka preti da povede protiv Korone po broju mrtvih.

 

2 minutes ago, adam said:

evo sta kazu britanci https://www.gov.uk/government/news/mhra-response-to-danish-authorities-action-to-temporarily-suspend-the-astrazeneca-covid-19-vaccine

 

Blood clots can occur naturally and are not uncommon. More than 11 million doses of the COVID-19 Vaccine AstraZeneca vaccine have now been administered across the UK.

 

Reports of blood clots received so far are not greater than the number that would have occurred naturally in the vaccinated population.

 

The safety of the public will always come first. We are keeping this issue under close review but available evidence does not confirm that the vaccine is the cause.

 

meni dovoljno.

 

Kome verovati sad jbt :fantom:

 

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, villiem said:

 

Moji su definitivni, sada vec vidim bes al ok moguce da neki cekaju da se vide nuspojave. Bilo bi dobro da se vakcinise zna se ko, eto kampanje, neverovatno sta radi covek, rasteze taj potencijal sto ima koliko, mesecima vec...neverovatno

Taj ako se nije vec triput vakcinisao, tu me seci

  • +1 2
Link to comment

Bukvalno niko koga znam od moje generacije nije se vakcinisao.

Normalni ljudi uglavnom, veruju u virus i čuvaju se, ali kažu ne smeju zbog potomatva.

Matorci tu i tamo, ali “mladji” nikako. Džabe priča, džabe sve. Baš nekako poražavajuće.

Kampanja bi trebala ići i u tom pravcu, čini mi se da je to najveći strah.

Edited by mraki
Link to comment
8 minutes ago, munze said:

Taj ako se nije vec triput vakcinisao, tu me seci

 

I vakcinisao i prelezao, stagod

Ali to nije poenta, nije zvanicno "rekao" ljudima sta da rade tako da mogu da furaju zaveru, trecu fazu, cipovanje, prirodni imunitet i sl.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, adam said:

evo sta kazu britanci https://www.gov.uk/government/news/mhra-response-to-danish-authorities-action-to-temporarily-suspend-the-astrazeneca-covid-19-vaccine

 

Blood clots can occur naturally and are not uncommon. More than 11 million doses of the COVID-19 Vaccine AstraZeneca vaccine have now been administered across the UK.

 

Reports of blood clots received so far are not greater than the number that would have occurred naturally in the vaccinated population.

 

The safety of the public will always come first. We are keeping this issue under close review but available evidence does not confirm that the vaccine is the cause.

 

meni dovoljno.

Tako kazu i u francuskoj i zbog toga je nisu suspendovali za sada. Ipak sve ove pricenazalost ulivaju nepovjerenje u tu vakcinu.

 

Prije tri dana vakcinisao se drug sa zenom. Nisu u ugrozenoj grupi i nisu starji od 50 godina. Kaze zvao ih doktor rekao da ima visak dozi (AZ) pa ako zele neka dodju odma.

Obadvoje su imali jake reakcije na vakcinu, trajalo je dan. Sada su ok. 

 

Druga doza tek sredunom maja (engleska taktika).

  • +1 1
Link to comment
Bukvalno niko koga znam od moje generacije nije se vakcinisao.
Normalni ljudi uglavnom, veruju u virus i čuvaju se, ali kažu ne smeju zbog potomatva.
Matorci tu i tamo, ali “mladji” nikako. Džabe priča, džabe sve. Baš nekako poražavajuće.
Kampanja bi trebala ići i u tom pravcu, čini mi se da je to najveći strah.
A ko je njima utuvio u glavu to oko potomstva? Imam više njih koji smatraju da je to gotova stvar ako se vakcinišeš. Idioti

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

I to je spomenuo profesor u drugom vebinaru. Neki su upoređivali nešto vezano za placentu ploda sa nečim u vakcini, pa se to poklapa u nekom procentu, pa to onda znači da koja primi vakcinu, sutra kad zatrudni tretiraće plod kao strano telo, vrlo fino upakovano i pušteno u internet etar.

 

Profesor Marković kaže da se osim pandemije, borimo i sa infodemijom.

 

Poslušajte vebinar, traje dva sata i duže ali nije dosadno.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, arheolog1981 said:

A ko je njima utuvio u glavu to oko potomstva? Imam više njih koji smatraju da je to gotova stvar ako se vakcinišeš. Idioti

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

Ne znam ni ja, čuli i pročitali negde ko i za čipove. Samo su to za čipove odbacili kao smešno a ovo uzeli zdravo za gotovo, i tu priča ne pomaže.

edit: e da, ima svako nekog lekara/farmaceuta koji još malo podgreje priču. Ne baš direktno za potomstvo, ali u smislu da su neispitane, da za to treba godina i godina, da se za sad ne zna kakve sve posledice mogu ostati... :isuse:

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...